Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Wycena.

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hudybart Zobacz posta
    a)sprzęt mój
    b) aranżacja ich mają jakieś tam wyobrażenie co chcą
    c)tylko internet
    d)poradzę sobie spokojnie
    e) koszty zerowe.To budynek zaraz koło mojego miejsca zamieszkania.NIe ma kosztów dojazdów itd( jedynie vat)
    odpowiedź e) właśnie pokazała, że do tej pracy się nie nadajesz (choć może i masz umiejętności fotograficzne) - wybacz, ale taka jest brutalna prawda - nie ma czegoś takiego jak koszty zerowe - choćby amortyzacja sprzętu i oprogramowania, koszt wyżywienia w trakcie wykonywania pracy (zakładam, że zajmie to powiedzmy dwa dni), koszt energii elektrycznej w trakcie obróbki zdjęć, etc.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    odpowiedź e) właśnie pokazała, że do tej pracy się nie nadajesz (choć może i masz umiejętności fotograficzne) - wybacz, ale taka jest brutalna prawda - nie ma czegoś takiego jak koszty zerowe - choćby amortyzacja sprzętu i oprogramowania, koszt wyżywienia w trakcie wykonywania pracy (zakładam, że zajmie to powiedzmy dwa dni), koszt energii elektrycznej w trakcie obróbki zdjęć, etc.
    I przede wszystkim koszt czasu poswieconego na te zdjecia...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    I przede wszystkim koszt czasu poswieconego na te zdjecia...
    uhm... opera się przywiesiła jak pisałem i wyciąłem ten fragment - oczywiście masz rację
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    odpowiedź e) właśnie pokazała, że do tej pracy się nie nadajesz (choć może i masz umiejętności fotograficzne) - wybacz, ale taka jest brutalna prawda - nie ma czegoś takiego jak koszty zerowe - choćby amortyzacja sprzętu i oprogramowania, koszt wyżywienia w trakcie wykonywania pracy (zakładam, że zajmie to powiedzmy dwa dni), koszt energii elektrycznej w trakcie obróbki zdjęć, etc.


    ERIE wybacz ale te koszty które opisałeś to tak podstawowa sprawa że aż szkoda je za każdym razem wymieniać.Przecież to oczywiste że to zostało policzone.Nie ma dodatkowych kosztów związanych ze zleceniem( np:wynajęcie studja, stylistki, czy modelki.)O te koszty mi chodziło że są zerowe.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    I przede wszystkim koszt czasu poswieconego na te zdjecia...

    A to już będzie mój zarobek.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hudybart Zobacz posta
    A to już będzie mój zarobek.
    Ale to jest kluczowa sprawa
    bo jeden bedzie uwazal ze 100zl ja jego godzine pracy jest ok
    inny za mniej niz 500zl nie bedzie nawet rozmawial
    i dlatego napisalem wczesniej o wycenie swojej pracy (z podkresleniem na swojej)

  7. #17

    Domyślnie

    to daj cenę 1 zł za sztukę jak tak wszystko policzyłeś
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #18

    Domyślnie

    a poważnie to policz ile to będzie godzin pracy - np. powiedzmy w sumie 100 zdjęć, samo zrobienie ich powiedzmy 12 godzin, obróbka 24 godziny - w sumie 5 dni roboczych po 8 godzin (wliczając dojazdy/ dojścia, dogadywanie, ustalanie szczegółów itd.)

    godzina pracy to szacujmy np. 20 zł, razy wspomniane 40 godzin = 800 zł + ZUS, PIT i VAT i masz jakąś kwotę, wstawiając zmienne wyliczasz sobie wszystko - tak trudno to zrobić?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    to daj cenę 1 zł za sztukę jak tak wszystko policzyłeś
    Poczułem zgryźliwość ale dzięki za pomoc.

  10. #20

    Domyślnie

    Godzina pracy fotografa za 20zł to z cennika ZPAFu jak nic

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •