Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Nikoś za 1500 zł

    Witam, szukam pomocy w wyborze lustrzanki do ceny 1500pln. Oczywiście może być i używana a nawet to wskazane by osiągnąć lepszy sprzęt.
    Od razu zaznaczę ze robię przesiadkę z D40 gdyż sprzedałem go za 200 zł więcej jak kupiłem wiec nie zastanawiałem się ani chwili :P, no ale przejdźmy dalej.

    Jako iż jestem amatorem i chce zacząć od właśnie takowego sprzętu wymienię do czego mi aparat powinien służyć.
    Zależy mi na niekoniecznie wielkim zoomie, chociaż z drugiej strony bolało mnie 18-55 ale nie można mieć wszystkiego. Obiektyw zmienię w niedalekiej przyszłości(pół roku +).
    Chciałbym fotografować naturę(flora fauna, ciuteczkę makro kwiatka) jak i architekturę <- priorytet. (planuje skupić się tez na portretach, ale to zobaczymy jak z kupnem szkła będzie za jakiś czas)

    koszt 1500pln

    Chciałbym body z kitowcem jakimś a później dokupić jakiś obiektyw jak już napisałem.

    Typy z lektur forumowych to:
    D3000
    ... i tutaj już moje własne tylko kierowane ceną chyba :P
    D60

    A w nikona celuje bo wszystko jednak 'cacy' od wyboru szkiełek do systemu po chwyt i wygląd.
    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    jak już miałeś d40, to dla mnie jasna sprawa używane d80,
    d60,d3000 to tylko odświeżana d40-tka
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 28-02-2010 o 19:18

  3. #3

    Domyślnie

    Jakoś dziwnie wg mnie zrobiłeś. Zamiana na D60 czy też D3000 da Tobie nic albo niewiele. Jeśli używka to również proponowałbym D80, najlepiej jakiś zestaw z 18 - 70. A potem można sobie dokupywać szkła wedle uznania.

    Tą architekturę to u nas w Gdyni fotografujesz? Pytam, bo też mnie to trochę interesuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Też oczy zatrzymywałem na takowym ale cena taka nieprzystępna. Ciężko się zmieścić w moim budżecie.
    Patrząc na allegro czasem body potrafi zamknąć mój budżet a jak już z kitem tanio to pewnie stan będzie koszmarny.

    Korzystam z okazji chyba że nie ma sensu pogłębiać wydatków i wracać pod D40x z 2 stówkami na szkło :P


    Co do architektury, Gdynia to akurat mały angaż, preferuje opuszczać mi znane i 'nudne' lądy.
    Ostatnio edytowane przez jaskowski ; 28-02-2010 o 19:22

  5. #5

    Domyślnie

    Używany Nikon D70s lub D80 a obiektyw Nikkor 18-70mm ,
    z nowych Nikon D5000 najlepszym wyborem a D60 czy D3000 sobie podaruj (to jak dreptanie w miejscu) .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskowski Zobacz posta
    Też oczy zatrzymywałem na takowym ale cena taka nieprzystępna. Ciężko się zmieścić w moim budżecie.
    Patrząc na allegro czasem body potrafi zamknąć mój budżet a jak już z kitem tanio to pewnie stan będzie koszmarny.
    na giełdzie niedawno poszło za 1400, po 1500 też.....kupisz bez problemu.....nawet sam korpus, a potem kita nawet 18-55, jak szkoda kasy a i skoro chcesz w niedługim czasie zmienić.....

    nie jojc i dołóż te 2 czy 3 stówy do d80, bo warto........a na tamte nie patrz, bo to żadna zmiana......to tak jakby z cintka przesiąść się w sejko.....KONKRETNA ZAMIANA????

    RACZEJ NIE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskowski Zobacz posta
    Też oczy zatrzymywałem na takowym ale cena taka nieprzystępna. Ciężko się zmieścić w moim budżecie.
    Patrząc na allegro czasem body potrafi zamknąć mój budżet a jak już z kitem tanio to pewnie stan będzie koszmarny.

    Korzystam z okazji chyba że nie ma sensu pogłębiać wydatków i wracać pod D40x z 2 stówkami na szkło :P


    Co do architektury, Gdynia to akurat mały angaż, preferuje opuszczać mi znane i 'nudne' lądy.
    Dla mnie Gdynia w żadnym wypadku nie jest nudna jeśli chodzi o architekturę. W Śródmiesciu masz modernizm, na Oksywiu klasycyzm akademicki plus modernistyczny kosciół MW zaś na Kamiennej Górze willi do wyboru do koloru . W razie czego służę pomocą.

    Na Twoim miejscu D40x bym sobie zostawił i zbierał na 35 badź też sprzedał i zbierał na zestaw D70s/D80 z 18 - 70 lub 50 1.8. W drugim wypadku zostajesz jednak bez sprzętu a kadry uciekają.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    ....a na tamte nie patrz, bo to żadna zmiana......to tak jakby z cintka przesiąść się w sejko.....
    wyjąłeś mi ten przykład z klawiatury dosłownie chciałem to napisać

    wracając do tematu to jak wyżej - jeśli już zmieniać to na d80 przynajmniej. Kupno d60 czy d3k mija się z celem zupełnie w tym wypadku.

  9. #9

    Domyślnie

    to może jakieś szkiełko do d40tki ?
    architektura.
    Nikkor 18-200 VR ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskowski Zobacz posta
    to może jakieś szkiełko do d40tki ?
    architektura.
    Nikkor 18-200 VR ?
    ale d40 już sprzedane....czytajta

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •