Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Prosze o pomoc w doborze obiektywu do Nikon D5000

    Witam serdecznie,

    do tej pory tylko czytalem wapowiedzi i opinie na Forum , ale przyszedl czas zeby poprosic o rade.

    Moj syn kupil Nikona D5000 ( KIT z obiektywem 18-55 ) . Mozna tym obiektywem robic jakies zdjecia , ale nie jest to nic ciekawego. To tylko moje zdanie.
    Od kolegi pozyczyl obiektyw Nikon Nikkor AF 50 mm f/1.8 , ale po zapieciu do D5000 okazalo sie , ze AF nie dziala . Dobrze , ze wczesniej nie kupil takiego obiektywu...
    Musze dodac , ze rozmawiamy o totalnym amatorze , wiec jezeli popelnie jakas kuche , to nie napadajcie na mnie

    Mozliwe , ze ten obietyw nie jest kompatybilny z Nikon D5000...
    Jaki obiektyw ze stala ogniskowa mozna zastosowac do D5000 i bedzie wspolpracowal z Body ?
    Czy moze byc np. Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G ?
    Czy jest tez jakis 50 mm do D5000

    A moze cos jest fabrycznie uszkodzone w Body i dlatego AF nie dziala.

    Na co zwrocic uwage, kupujac w przyszlosci obiektywy do D5000 ?
    Czy sa jakies oznaczenia obiektywow , ktore w 100% moga byc dedykowane do Nikon D5000 ?


    z gory bardzo dziekuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie

    pozdrawiam
    Dax6

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon D5000 jest kastratem czyli nie będą działać z nim obiektywy bez silnika.

    Jeżeli chodzi o stałki to będzie działać z D5000 Nikkor AFS 35 1,8G i Nikkor AFS 50 1,4G

    oznaczenie jest. Obiektyw musi mieć w nazwie AF-S lub w przypadku Sigmy HSM
    Nikon FX

  3. #3

    Domyślnie

    Hej !
    Skupmy sie na samych sprawach technicznych:
    - kupiony aparat nie posiada tzw. śrubokręta do napędu pierścienia ostrości w obiektywie,
    - w takim razie w pełni będą działać obiektywy, które posiadają własny silnik,
    - wymieniony obiektyw będzie pasował (do tego aparatu ja bym wolał 35mm niż 50mm).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    bardzo dziekuje za szybkie i konkretne opinie i rady. Bardzo pomocne. Co do 35 mm , to tez radzilem synowi taki obiektyw. Slyszalem pochlebne opinie na jego temat. Sam przymierzam sie do Nikona D90. Narazie jednak mam inne wydatki i pozostaje mi nadal podziwiac Wasze dziela i czytac porady na forum. Mam nadzieje , ze syn pierwszy zalapie wirusa fotografowania i bedzie mnie uczyl w niedalekiej przyszlosci

  5. #5

    Domyślnie

    troche sie pogubilem...

    czy Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G ma wbudowany AF ???

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciing Zobacz posta
    Obiektyw musi mieć w nazwie AF-S lub w przypadku Sigmy HSM
    Cytat Zamieszczone przez dax6 Zobacz posta
    troche sie pogubilem...

    czy Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G ma wbudowany AF ???
    Czytanie za zrozumieniem jest cenną umiejętnością. Co dokładnie nie pasuje Ci/synowi w tym 18-55? 35mm nie jest złe, tylko czy na pewno jest tym czego potrzeba?
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stecarlos Zobacz posta
    Co dokładnie nie pasuje Ci/synowi w tym 18-55?
    Własnie, 18-55, wbrew pozorom to całkiem dobre szkiełko, szczególnie jak zestawimy to z jego ceną - wersja VR nieco ponad 400zł.

  8. #8

    Domyślnie

    ten 18-55 jest moze i dobry, ale ciemny i nie mozna zrobic takiej jakosci fotek jak stalka 35 lub 55mm . Czytalem , ze ten 35 mm mozna traktowac jako reporterski obiektyw. Mysle , ze sie sprawdzi.

    A co do oznaczen, to faktycznie moje przeoczenie. Wbilem sie w pare watkow na raz i juz mi sie troche pomieszalo. Wolalem sprawdzic ponownie..

  9. #9

    Domyślnie

    pamiętaj, nawet światło 1,8 to nie będą nie wiadomo jakie cuda.....już bardziej lampa....
    a w kwestii szkieł jeżeli bardziej do portretu, to 50 mm, jeżeli szkło bardziej funkcjonalne-- 35 mm....

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że psuję marzenia. Myślałeś o jakiejś lampie np. Metz 48 AF? Albo innym pomysłem jest dołożenie i kupienie np. Tamrona 17-50 z f2.8. Wszystko zależy od potrzeb i upodobań.

    Edit:
    sekundy, sekundy...
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •