Close

Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 244

Wątek: D3s-D700

  1. #21

    Domyślnie

    Co do gripa - jak zawsze kwestia przyzwyczajenia. Używanie D3 z 200-400 przez 9h jakoś nie stanowi problemu przez wzgląd na grip ( na wagę tak ).
    Dla mnie najważniejsza różnica to możliwość szybkich serii na 14 bitach ( bufor w D3s zapycha się dopiero po 41 zdjęciach!!!! ). No ale jak ktoś wcześniej zaznaczył - do czego ta puszka ma być? wtedy dopiero można w 100% odpowiedzieć na pytanie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miechu1975 Zobacz posta
    Możesz rozwinąć te wrażenia na temat gripa w d3s z 70-200?
    dokladnie jak napisal kolega wywar. Jest bardzo plytki!
    Nie mam wielkich dloni, ale jest duzo gorzej niz przy uzywaniu mb-d10. A i pisze oczywiscie o gripie do pionowych zdjec. Ten od poziomych jest mega wygodny, lepszy od wszyskich puszek ktore wczesniej uzywalem

  3. #23

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że przy "większych" obiektywach stosuje się już monopody albo statywy, a jeżeli robimy "z ręki" trzymamy głównie za obiektyw a nie puchę - płytki grip pionowy nie powinien raczej stanowić problemu. No i w końcu nie robimy tylko pionowych kadrów - zawsze może ręka odpoczywać przy ujęciach poziomych. No chyba, że się mylę?
    Nikon - trochę sprzętu, brak talentu

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miechu1975 Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że przy "większych" obiektywach stosuje się już monopody albo statywy, a jeżeli robimy "z ręki" trzymamy głównie za obiektyw a nie puchę - płytki grip pionowy nie powinien raczej stanowić problemu. No i w końcu nie robimy tylko pionowych kadrów - zawsze może ręka odpoczywać przy ujęciach poziomych. No chyba, że się mylę?
    70-200 nie jest znowu jakis olbrzymi, a po 2-3 godzinach pracy bylo ciezko...
    z wiekszymi szklami ok - monopod, ale taki 70-200 to praktycznie podstawa do reporterki sportu

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    ... ale taki 70-200 to praktycznie podstawa do reporterki sportu
    Wiem, posiadam i używam (moje podstawowe szkiełko) - co prawda z d300+MB-B10, ale wydaje mi się, że główny ciężar trzymam na lewej łapce i jest to obiektyw, dlatego zastanawia mnie, jakby to było z płytkim gripem.
    Czy to faktycznie kwestia "techniki" i przyzwyczajenie jak pisze wilk325, bo nie sądzę, żeby "małe ludziki" popełniły błąd przy projektowaniu, zwłaszcza, że nowy 70-200, który zdaje się wyszedł razem z d3s jest jeszcze cięższy od starego.
    Nikon - trochę sprzętu, brak talentu

  6. #26

    Domyślnie

    Masz dużo racji twierdząc, że większy ciężar spoczywa w lewej ręce, ja jednak nie używam przez te 9h ani monopoda ani statywu ( zdjęcia samolotów na pokazach się nie da za pomocą tych udogodnień - nie ma miejsca, ani czasu na ich stosowanie ), N200-400 do małych i lekkich też nie należy. Dlatego napisałem kwestia przyzwyczajenia, po zamianie puszek na D300 z gripem wydaje mi się zdecydowanie ten MB 10 za gruby ( mały nie jestem, i małych "rączek" też nie mam - to zdecydowanie indywidualna sprawa i przyzwyczajenie.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 27-02-2010 o 17:24

  7. #27

    Domyślnie

    Mi zdecydowanie bardziej leży grip z D3 niż grip z D700

    Dodatkowo przynajmniej mój D3 jest szybszy - w sensie ostrzenia i ostrzy lepiej ( widocznie mniej nieostrych zdjęć w ruchy przy tych samych ustawieniach )
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  8. #28

    Domyślnie

    dla mnie np szybkostrzelność to podstawa ale moze koledzy reporteży mają inne zdanie. ISO można ciągnąć ... i ciągnąć. Bawiłem sie troche i jednym i drugim i zdaje mi się ze AF jednak troszke szybszy w D3 no kilka plusów jest ale gdybym miał drugi raz wybierac chyba wziąłbym D700
    kilka puszek jakieś szkła i brak spiżarni do przechowywania + masa nauki ;p

  9. #29

    Domyślnie

    Witam,
    Czy wizjer w D700 i w D3 jest taki sam ? czy obraz przy tym samym obiektywie jest tak samo duzy ?

  10. #30

    Domyślnie

    w d700 jest odrobine mniejszy i nie kryje 100% kadru

Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •