Close

Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425
Pokaż wyniki od 241 do 244 z 244

Wątek: D3s-D700

  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    nie bardzo czaje o czym piszesz

    ale - zasada dziala silnika w d700 i d3s jest taka sama - podpinac szklo na wiertarke, bez blokady pierscienia ostrosci, mozna spokojnie doostrzyc recznie. Co inneo, gdy szklo ma blokade pierscienia ostrosci - wtedy bez roznicy na aparat, nie ma takiej mozliwosci
    Potwierdzam - dokładnie tak jest.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    nie bardzo czaje o czym piszesz

    ale - zasada dziala silnika w d700 i d3s jest taka sama - podpinac szklo na wiertarke, bez blokady pierscienia ostrosci, mozna spokojnie doostrzyc recznie. Co inneo, gdy szklo ma blokade pierscienia ostrosci - wtedy bez roznicy na aparat, nie ma takiej mozliwosci
    Wiem, wiem. Poprostu źle zrozumiałem - śpiący byłem

  3. #243
    svn
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem D3S'ki i może choć niektórym moje spostrzeżenie pomoże dokonać wyboru - w kontakcie z D700 z gripem często miałem problem z nadgarstkiem - a dokładniej z jego szybkim męczeniem się. Spowodowane jest to na pewno tym iż mam małe dłonie. Do tego sama dłoń często mnie bolała na każdej z 3 sesji na których testowałem D700. W sieci podczas recenzji redaktorzy zauważają iż grip wbudowany w D3s jest płytki - i niewygodny. Dla mnie jako dla osoby z małymi dłońmi stał się wyznacznikiem wygody użytkowania. Same osiągi aparatu są fenomenalne, jednak na niskich czułościach obydwa korpusy (D700 i D3s) generują podobną jakość obrazu. Jednak wystarczy podskoczyć z czułością do 3200 ASA, porównać cropy 100% z obydwu aparatów aby dostrzec różnice. To czy ktoś woli wydać 10 000 zł więcej - pozostawiam do indywidualnego rozstrzygnięcia. Należy pamiętać że trudno się pracuje z aparatem niedopasowanym do dłoni na dłuższą metę (przynajmniej ja nie potrafię). Każdy chyba musi też sam odpowiedzieć sobie na pytanie - czy ja to wykorzystam?

    Aparat jest rzeczywiście ciężkawy, ale nie odstaje jakoś specjalnie od np. Fuji S3Pro którego używałem z powodzeniem przez 3 lata. No i fenomenalnie pracuje z TTLem w SB-900, a focus rzeczywiście daje odczuć że ma się do czynienia z w pełni profesjonalnym korpusem - pod warunkiem zastosowania odpowiedniej szklarni

    To taka moja czysto subiektywna opinia po tygodniu od zmiany systemu. Witam raz jeszcze wszystkich z którymi jeszcze się nie przywitałem przy okazji wątku na temat zdjęcia TT

    Pozdrawiam serdecznie
    Karol Woźniak

  4. #244

    Domyślnie

    Witam, w takim razie dwa słówka: faktycznie i praktycznie D700 z gripkiem meczył moja średnią rękę, czego nie odczuwam przy d3s. Dwa sloty bomba, brak jak dla mnie wejscia na drugi aku, choć wytrzymałość jednego powala, ale lubie mieć rezerwę. Szybkość i celność AF jak już pisano powala. W D700 mialem czas na zastanowienie po wciśnięciu spustu do połowy, D3s nie daje tej szansy wciskasz i po sprawie, szybkość AF rewelka! Trafność? Panowie....pełny profesjonalizm dla D3s.Jaka różnica? myślę, że to zależy od warunków. Często niewielka, a często powalająca. Wszystko zależy do czego sie używa i jakie wymagania stawia. Osobiście jestem zadowolony z jednego i drugiego. Na mojej stronie w galerii foto-video zdjęcia z niedzielnego koncertu Budki Suflera 1-wsze kilka zrobione przez moją ukochaną z D700 pozostałe D3s. Pozdrawiam. Sorry,że miało być dwa słówka.

Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •