Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Bridge - nieostre zdjęcia

    Witam,

    Pliki w PS4, Irfan i w FastPicture są poprawnie wyświetlane a w Bridge są nieostre, mimo że do dnia dzisiejszego było OK. Parę dni temu zaktualizowałem sterownik karty graficznej (9400 GT), ale mimo tego było OK. Po paru dniach przerwy uruchamiając Irfan zauważyłem, iż nie działa zarządzanie kolorem (po ponownej instalacji jest OK), a w Bridge obraz jest nieostry (pliki 1280 na dłuższym boku, przy 1024 i 900 jest OK, a przynajmniej ja nie widzę różnic). Ponownie zainstalowałem stare sterowniki od karty jak również PS4 z Bridge. Brak rezultatu. Pliki wyświetlane w 100%. Jakiś pomysł co z tym zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    o ile sie nie mylę to musisz włączyć następującą opcje czyli odpalasz bridge skrót klawiszowy ctrl+K -> Advanced i musi być zaznaczona opcja USE Software Rendering wiem że kiedyś też miałem podobny problem

  3. #3

    Domyślnie

    W Bridgu jest cos jak rrendering high quality preview, w proefernencjach ale nie wiem czy to do tego czy do miniatórek sie tyczy, nie mam PSa w pracy tak coś kminie zgłowy.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie. Opcję "Use software rendering" mam włączoną. Różnica generalnie pomiędzy Bridge a np Irfan i PS, może nie jest duża, ale myślę że wprawne oko wychwyci. Wrzuciłem przed chwilą zdjęcie kadrowane w pionie 1024 na dłuższym (monitor 1680x1050) i oglądając na 100% w Bridge i Irfan (zarówno w opcji wyświetlania "1:1", jak i "nie dopasowuj niczego") w trybie pełnoekranowym, zdjęcie w Irfan i PS jest minimalnie większe od tego w Bridge (widać różnicę przełączając pomiędzy programami) a przez to pewnie i ostre. Podobnie jest z kadrem poziomym zarówno dla 1280 jak i 1024. I 1024 tez jest minimalnie mniej ostre wbrew temu co napisałem poprzednio. Pytanie, dlaczego Bridge zmniejsza minimalnie wyświetlane zdjęcie (zakładam, że Irfan i PS "nie powiększają")?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •