Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Strony gdzie się sprzedaje zdjęcia

    Cześć,

    Mam do Was pytanie, czy orientujecie się czy da się zarobić sprzedając zdjęcia poprzez strony stworzone do tego ?

    Jeżeli znacie jakieś najsensowniejsze to poprosiłbym o namiary - ze swojej strony nie napisze, które znam aby nie sugerować odpowiedzi

    Ogólna opinia na ten temat także będzie dla mnie bardzo cenna.

    Z góry uprzejmie dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    istock.com / Masz jakieś portfolio ?
    web-design portfolio: http://kubens.pl

  3. #3

    Domyślnie

    W wersji papierowej tak, aktualnie robię swoją stronę a czemu pytasz ?

    Dzięki za namiar.

  4. #4

    Domyślnie

    a czy na istocku ceny zdjęć nie są śmiesznie niskie???
    ogólnie ja jestem wielkim przeciwnikiem stocków, własnie przez takie inicjatywy ceny fotografii bardzo lecą w dół...

  5. #5

    Domyślnie

    "Zarobić" to za dużo powiedziane.
    Ceny zdjęć rzędu 0,3 $ za sprzedane zdjęcie to śmiech na sali.
    Musisz mieć ich naprawdę sporo i to dobrej jakości, żeby mieć z tego jakąś kasę.

    Ja przez 3 lata od czasu do czasu wrzucałem zdjęcie na fotolię i potem o niej zapomniałem.
    Minął kolejny rok bez wrzucania zdjęć, a tu ludzie zaczęli kupować i to takie gnioty, których ja w życiu bym nie kupił.

    Dopiero po uzbieraniu 50 $ mogłem wypłacić kasę, a przy stawce 0,3$ za zdjęcie, trochę tego trzeba było sprzedać.

    To prawda, że stocki psują rynek, bo jeśli ktoś może kupić zdjęcie katalogowe czegoś tam za powiedzmy za 5 $, a nie musi zlecać roboty fotografowi, który zrobi mu (prawie) to samo za za 500 $ to chyba zrozumiałe, co wybierze klient.

  6. #6

    Domyślnie

    ale jak zawsze ze stwierdzeniem 'prawie' sprawa jest bardzo skomplikowana.
    w stockach masz zdjęcie zawsze nie do końca ci odpowiadające, zatem trzeba iść na kompromisy. sytuacje znam od bratowej, która jest copywriterem i własnie na stocki i poziom zdjęć bardzo narzeka.
    dla mnie stock = syf. w życiu bym dla takiej instytucji nie pracował bo czuł bym się jak syfiarz. takie moje zdanie

  7. #7

    Domyślnie

    stocki mają swoje zalety
    zwłaszcza jak masz firmę, niekoniecznie z branży fotograficznej i w celu wpuszczania sprzętu foto w koszty zadeklarujesz że taką działalność prowadzisz
    aby się urząd skarbowy nie mógł do tego przyczepić wystarczy wystawić na dowolnym stocku kilka fotek i problem z głowy, można już pokazać że "sprzęt pracuje"
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  8. #8

    Domyślnie

    Stocki są dobre.... ale nie dla fotografów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    Stocki są dobre.... ale nie dla fotografów
    Zgadzam się! codziennie wykupuje parę fotek na potrzeby stron www. Tanio jak barszcz i multum zdjęć do wyboru.

    Stocki można traktować jako dodatkowy zarobek, nie da się na tym kokosów zbić.
    web-design portfolio: http://kubens.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzias Zobacz posta
    Mam do Was pytanie, czy orientujecie się czy da się zarobić sprzedając zdjęcia poprzez strony stworzone do
    tego ?
    Zarobić to pojęcie względne. Kokosów raczej się nie da, niewielkie kwoty tak. Np. jakiś czas temu zgłosiło się do mnie nowe wydawnictwo - pocztówki z całego kraju, szukali ludzi z poszczególnych regionów. Pani przeleciała sobie moja galerię (amator, nie zajmuje się fotografią w tym celu, czasem coś sprzedam do jakiejś gazety, itp.), wybrała coś ze 150 zdjęć i gdy przyszło do finansów wyszło że będzie to ok. 5zł za zdjęcie (nie wiem czy netto, bo nawet nie pytałem). Zakupione zdjęcia trafią na ich www, do czegoś właśnie w rodzaju sklepu i dopiero jak ktoś kupi a oni wydadzą to zapłacą za zdjęcia. Czyli w moim przypadku 750zł (czekaj tatka latka), oczywiście zdjęć nie sprzedałem, ale sądzę że trochę chętnych się znalazło - więc tak jak mówiłem, zarobić mozna, ale to pojęcie względne
    PS - uprzejma pani mówiła, że owszem płacą nawet 40zł za jedno zdjęcie, ale tyle to tylko - jak to nazwała - super-profesjonalistom...
    D80 + Nikkor AS-F 18-105 VR
    Twoje Bieszczady

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •