Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "warczący" coolpix 8800

    Witam!
    Jak pisalam w temacie "system error 2" jestem kolejną "szczesliwa użytkowniczka 8800. Po problemie ze wspomnianym komunikatem i wymianie obiektywu (aparat byl w serwisie juz dwa razy - raz wymienili obiektyw, drugi raz poprawiali swoj blad, czyli niepodłączony wizjer... eh), odkrywam w swoim aparacie kolejne niepokojące objawy Moze jestem przewrazliwiona, moze to normalne w tych aparatach, a wczesniej nie zwrociłam na to uwagi...

    Po włączeniu aparatu w dowolnym trybie robienia zdjec i w trybie nagrywania sekwencji, aparat "warczy". Normalnie nie jest to bardzo głośne, ale na filmach szum jest wyrazny i przeszkadza Mieli to sprawdzic w serwisie, ale aparat wrocil do mnie warczacy, i odeslali mi go kurierem - mimo mojego wyraznego protestu (!) - chyba po poprzedniej dyskusji hie hie nie chcieli mnie tam widziec

    Poza tym, przy robieniu zdjec z lampa blyskowa z podgladem na monitorze, po zapisaniu zdjecia, na dluzsza chwile wylacza sie monitor (z podgladem na wizjerze nie ma tego objawu). Czy to normalne? W serwisie powiedzieli, ze wylacza sie na czas ladowania lampy (tzw oszczednosc baterii)... hmmm... Moze bym w to uwierzyla, gdyby zdarzalo sie to za kazdym razem, a nie czasami :/

    czekam na Wasze komentarze

    Hogata

  2. #2

    Domyślnie

    Aparat nie powinien warczeć.
    Mój był cichutki, a jedynie przy trybie ustawiania
    ostrości C wydawał delikatne dzwięki ustawiając ostrość.
    Lampę używałam zewnętrzną więc nie wiem jak to jest
    przy wbudowanej.
    Z tym warczeniem trzeba chyba mocniej nacisnąć serwis.
    Pozdrawiam Beata

    D300, D70s, N17-55, N80-200, T100/2.8, N50/1.8, SB-800, Raynox 250,

  3. #3

    Domyślnie

    podejrzewam że to kwestia ustawień trybu ustawiania ostrości najprawdopodobniej ustawiony jest na "ciągły" czyli po jakim kolwiek ruchu aparatu ustawia ostrość wydając właśnie to warczenie tak przy najmniej jest u mnie w tym ustawieniu

  4. #4

    Domyślnie

    co do wyłączenia wizjera to mój ma to od początku, jedynie przy ustawieniach najwyższej rozdzielczości i wyższej niz nornalna jakości i dodatkowo przy wszystkich trybach z lampą można by przyjąć to jako oszczędność bateri w pierwszym przypadku długi czas zapisu na kartę w drugim rzeczywiście pożeranie prądu przez lampę, dodam jeszcze że nauczyłem się go obsługiwać tylko za pomoćą wizjera bez korzystania z monitora jego wydajność (aku) wzrosła ze115 do ok 400 zdjęć

  5. #5

    Domyślnie

    W swoim CP8800 warczenia nie slysze,monitor przygasza sie po zrobieniu fotki zawsze.
    NIKON

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie w 4100 czekanie aż sie doładuje lampa po zrobieniu doprowadzało mnie do szału - lecz to nie było awarią - on tak miał - w zależności od stanu naładowania baterii

    co do warczenia podczas robienia filmu - jesli dobrze pamietach u mnie było słychać takie pykanie (było to słychać podczas odtwarzania filmu) - później doszedłlem ze włączyłem cos jakby Auto focus poczas filmowania wyłączylem i było OK
    d50, 18-55 DX + coolpix 4100 na zapas
    www.mielczarek.com.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •