Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    pysson
    przepraszam, że się wtrącam, ale z tego co widzę to zamierzasz napchać sporo sprzętu do tego plecaka
    Co prawda nie miałem przyjemności jakiegoś sensownego sprawdzenia tej katy ale ten "paseczek biodrowy" nie sprawia wrażenia wygodnego...
    Co do mocowania statywu, ja osobiście wolę mocowanie na środku. Lepiej mi się rozkłada ciężar (055 najlżejszy nie jest )
    To spory plecak i środek możesz w pewnym stopniu modyfikować, więc zmieszczenie puchy z 24-70 i 70-200 nie powinno stanowić większego problemu.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Często mam podpiety 85 mm, a z boku jest 70-200. Żaden problem. I po drugiej stronie daje inne szklo do wywazenia.
    Natomiast statywu nie mocowalem. Wg instrukcji statyw mocuje się na wierzchu plecaka (co nie uwazam za praktyczne), a nie z boku. Ja juz praktycznie nie używam statywu, wiec to mnie nie obchodzi.
    Plecaka uzywam od dawna nagminnie zamiast torby. Nosze go niemal codzienne. Jest wiele lepszy dostep do szkieł, gdy chowam z podpietym 70-200 to nie ma problemu. No i w dodatku mam tam laptop. A jak nosilem torbe to oprocz tego musiałem mieć aktowke na lapka.
    Jedyna wada to żółty kolor, który przyciaga muszki jak sie położy otwarty plecak na łące.
    Co do noszenia - ja go nosze na dystanse góra kilkadziesiąt metrow - z domu do samochodu i z samochodu do studia. Zarzucam go na jedno ramię bo mi sie nawet nie chce zakladac go dokładnie. Więc o pasie biodrowym to nawet nie myślę. Aha - te pianki na szelkach są twarde, wg mnie zdecydowanie za twarde na dlugie wyprawy, gdy plecak jest mocno zaladowany (i z laptopem).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-08-2014 o 18:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    avatarr
    Jak szukasz dużej torby, to ten Tamrac Ultra Pro 13 powinien spełnić twoje oczekiwania.
    T13 to jednak zupełnie inna (większa torba) niż Nova5.
    Sam mam już od dłuższego czasu Tamraca Pro 12. Miejsca jest naprawdę sporo, a sama torba jest dość sensownie zaprojektowana.
    Co do samego wykonania jest naprawdę BARDZO dobrze. Po kilku latach (używana raczej normalnie) wygląda prawie jak nowa.
    Plecak mam Lowepro i wychwalałem go już nie raz, ale torby na Lowepro raczej bym nie zamienił bo Tamrac jest naprawdę świetny a przy okazji tańszy
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja mam Nova 5. Ale prawie nie uzywam. Jednak generalnie nosze ciut wiecej sprzętu. No i lubie mieć podpiety 70-200., a wtedy do torby sie nie miesci juz prawie nic (drobiazgi typu 50 mm tak, ale niewiele więcej). O laptopie nie wspominając.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedzi.
    Przez 5 lat używałem Katy 3N1 i Lowepro CompuRover.
    Po przesiadce na FX się nie mieszczę.
    Katę, którą używałem jak slingshota zamieniłem na Retrospective'a i używam do krótkich wypadów z 2-3 obiektywami.
    Szukam plecaka do całodziennego łażenia, samolotu i wakacyjnych wyjazdów, czyli takiego, który sporo pomieści.
    Kata 3N1 okazała się niezbyt wygodna, ale do jej jakości nie mam żadnych zastrzeżeń (poza kolorem insertów).
    Plecak Lowepro jest genialny jeśli chodzi o komfort jego noszenia, ale jakość wykonania i dostęp do sprzętu taki sobie.
    Kata Bug 205 jest lekka, ma podwójny dostęp do komory i można mocować statyw z boku. Takie mocowanie jest lepsze moim zdaniem i nie przeszkadza tak bardzo jak centralne.
    Fotografia to dla mnie tylko i wyłącznie hobby i po troszę forma aktywności fizycznej, więc targanie kilkunastokilogramowego plecaka mnie nie przeraża.
    Wygląda na to, że będę szukał dalej.

    Dziękuję, pozdrawiam
    pss

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •