Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eldarek Zobacz posta
    A może Hama Defender ... 220
    Spora, OK. Bez bocznych kieszeni?
    Na razie wygrywa ciagle Tamrac Ultra Pro 13.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Jacek, czy ty kiedykolwiek odpoczywasz od forum? Od siebie mogę dodać, że torby tego producenta(Tamrac) są strasznie wytrzymałe, mimo bardzo prostej i lekkiej konstrukcji. W zasadzie nie sposób ich pobrudzić, podrzeć, czy rozedrzeć. Mnie pasują o wiele bardziej niż Lowepro, choćby ze względu na poduszkowe grodzie na szkła i korpusy. Da się z tym biegać i jedną ręką zmieniać obiektywy. Ideałem byłoby przymierzyć i sprawdzić samemu. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, może warto wystawić podobnego posta na zaprzyjaźnionych forach? Na pewno ktoś używa podobnego modelu do przenoszenia sprzętu.
    Pozdrawiam
    Janusz

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Mnie też podchodzi Tamrac bardziej niż Lowepro, choc mówie tu generalizując, bo miałem w ręku inne modele toreb/plecaków niz to co chcę kupić. Ale firma stosuje te same pomysły, materiały w całej serii, więc ... wolę Tamraca. Domke wiem, że by mi była za wiotka. Kata tez jest fajna. Ale tak duża torba kata to ponad 1 tys - sporo.
    Raczej znam asortyment tych topowych producentów. Może jakaś z mniejszych firm robi jednak też takie duże modele toreb? Vanguard, Delsey, Naneu itp
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kata tez jest fajna. Ale tak duża torba kata to ponad 1 tys - sporo.
    Właśnie! Tamrac wygrał u mnie ceną. Myślałem, że kupię jakąkolwiek torbę a jak się rozleci, to kupię następną. Problemem jest to, że po niemal dwóch latach nie chce puścić ani jeden szew. Tamrac za którym się rozglądasz kosztuje ok 450zł i nawet jeżeli konkurencja ma coś równie ciekawego w ofercie, to cena na pewno będzie wyższa.
    Pozdrawiam
    Janusz

  5. #15

    Domyślnie

    To może i ja się podepne pod temat czy do defendera 220 da się wsadzić d700 z 24-70 i drugą puche z 80-200 bez odpinania tych obiektywów? plus oczywiscie więcej gratów ale to już dowolnie ułożone! co do tamrac 13 pro jest fajna ale chyba w polsce niedokupienia/?
    sporo gratów

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    co do tamrac 13 pro jest fajna ale chyba w polsce niedokupienia/?
    da się kupić.
    Zwróć uwagę, że sa Tamrac Ultra pro 13 i Tamrac Super pro 13. To 2 różne torby.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    kupiłes tego Tamraca? Odgrzewany kotlet ale interesuje sie tym tematem
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Kupiłem plecak Kata Bug 205 PL - taki dość duży, ładny dostęp do wszystkich szkieł, aparat sobie leży z podpiętym 70-200. Torbę kupiłem mniejszą, Lowepro Nowa 5 AW (starszy model, teraz sa juz następcy). Niestety w torbie jak leży lustrzanka z 70-200 to jest mało miejsca na inne szkła, jest wtedy złe wykorzystanie przestrzeni. W torbach jest ekonomicznie jak szkła są poustawiane pionowo. Jak ktoś pracuje najczęściej na tele to jest problem, bo przy każdym chowaniu aparatu trzeba odpinać szkło (nie lubię - kurz na matrycy). W plecaku nawet jak mam body z 70-200 to i tak zmieszczę kilka innych szkieł, lampkę itd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    ja również nie lubię jak odpinać trzeba szkło aby body weszło do torby. grrr dzięki za info niestety nie rozwiązuje to mojego dylematu takie rozwiązanie.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kupiłem plecak Kata Bug 205 PL
    troszkę archeologii

    Jacku,

    205 PL ciągle do dostania (203 już pod marką manfrotto), a ja od dłuższego czasu zastanawiam sie nad tym plcecakiem.
    Kilka pytań, jeśli mógłbyś pomóc:
    - do body podpięty 24-70, a 70-200 "luzem", jak to rozwiązujesz?
    - ten plecak nie ma pasa biodrowego (jest opcjonalny), nie przeszkadza przy dłuższym chodzeniu?
    - jak będzie działać jeśli z boku podepnę statyw typu 055 z głowicą?

    Pozdrawiam
    pss

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •