Close

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 171
  1. #1

    Domyślnie wywiad z Kaliną

    http://foto.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=4123

    znalazłem takowy na FFŚ i w nim jest podany przykład zdjęc przed i po obróbce, zainteresowało mnie zdjęcie numer 2 gdzie : "odpowiednim wywołaniem rawa podkręciłam kolory i połączyłam dwa różne rawy aby rozświetlić postacie."

    i ja mam pytanie, jak połączyć ze sobą 2 fotografie, żeby aż tak ładnie pozbyc się cieni na twarzach?

  2. #2

    Domyślnie

    Z grubsza zmieniasz ekspozycje, nakładasz, machasz gumką.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  3. #3

    Domyślnie

    prawde mowiac to te dwa zdjecia mnie rozczarowaly, zawsze myslalem ze profesjonalisci uzyskuja piekne zdjecia w 90% dzieki odpowiedniemu oswietleniu a tutaj przyklad ze pstrykaja byle jak nie przejmujac sie ekspozycja a pozniej kombinuja

  4. #4

    Domyślnie

    Tez tak myslalem a tu zostaje tyle ze najwazniejsza jest kompozycja i jak najnizsze iso by wytrzymalo obrobke.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    prawde mowiac to te dwa zdjecia mnie rozczarowaly, zawsze myslalem ze profesjonalisci uzyskuja piekne zdjecia w 90% dzieki odpowiedniemu oswietleniu a tutaj przyklad ze pstrykaja byle jak nie przejmujac sie ekspozycja a pozniej kombinuja
    coz - znam paru takich ktorzy maja wlasnie takie podejsice jakiego sie spodziewales.
    niestety wiekszosc nie dba o technike skoro jest PS. i potem jak przychodzi duze zlecenie do zrobienia to jest placz i zgrzytanie zebami ze nie wychodzi.
    z drugiej strony widzialem jakis czas temu zdjecia PRZED publikacja wyslane do retuszerow dwoch magazynow i przyznam ze taka sieczka na forum nie miala by zadnych szans. wiec skoro ci ktorzy biara ciezka kase za zdjecia sie nie staraja to po co maja sie starac inni?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #6

    Domyślnie

    Ameryki akurat nikt tutaj nie odkrył, dziwie się że wy się dziwicie
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  7. #7

    Domyślnie

    pavel_9, przyszła mi na myśl książka "system 7 punktów" Scotta Kelby'ego.. W książce jest opisane jak wywołać 2 rawy, było coś podobnego na webinarium projektu Marcina Bobowskiego, o tej technice, zobacz sobie tą książkę w księgarni. Link do webinarium http://photoshoptricks.pl/
    pozdrawiam
    www.hydroaw.pl Nikon D90

  8. #8

    Domyślnie

    kurcze, mam ta książkę, ale czytam ja tak pobieznie i jakoś nie zauważyłem tego motywu z dwoma RAW-ami, ale dzieki za pomoc

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    prawde mowiac to te dwa zdjecia mnie rozczarowaly, zawsze myslalem ze profesjonalisci uzyskuja piekne zdjecia w 90% dzieki odpowiedniemu oswietleniu a tutaj przyklad ze pstrykaja byle jak nie przejmujac sie ekspozycja a pozniej kombinuja
    Metoda jak metoda, jak prowadzi do pożądanych rezultatów to "wsio rawno". Choć ja wole się trudzić przy robieniu zdjęć (lampy blendy i takie tam) bo mam z tego większą satysfakcję - ot taka większa czystość zdjęcia jako takiego. Choć i z rawa czasami wyciągam co się da.
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  10. #10

    Domyślnie

    Wsio rawno jest wtedy kiedy jest wybór, albo raczej wybór nie prowadzi do rażących ograniczeń.

    Zdjęcie jest z pleneru, ale dwa słowa o reportażu i jego technikach - nie wyobrażam sobie latania z lampami i blendami na reportażu z dwóch zasadniczych powodów - fotograf jest mega widoczny i robi wokół siebie show, podczas gdy moim ideałem jest być fly on the wall.
    Druga rzecz to mobilność i swoboda, i przede wszystkim szybkie reagowanie na to co się dzieje.

    Do tego niezbędna jest doskonała znajomość możliwości i ograniczeń - swoich i sprzętu. Wiem jak fotografować by osiągnąć najlepszy efekt, czasem celowo prześwietlam lub niedoświetlam, bo wiem co mogę zrobić z danym plikiem i dokładnie na etapie naciskania migawki wiem co z nim zrobię. Więc jakby kłóci się to z lansowaną wizją w tym wątku "po co się starać i tak jest Photoshop".

    To zdjęcie jak mówiłam jest z pleneru i plener już pozostawia jakiś wybór, można się doświetlać i bardziej kreować warunki, można korzystać z tego co jest i mieć większą mobilność. Ja stawiam na to drugie, bo się lepiej w tym czuję i nie wartościuję tego w żaden sposób.
    Ostatnio edytowane przez kalina ; 24-02-2010 o 12:27
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •