Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 16-85 do d90 czy warto?

    Witam
    Zamierzam dokupić jakiś spacerzoom i zastanawiam się nad 16-85. Może jakieś opinie i sugestie ze strony użytkowników? Testy znam tak więc proszę mi o nich nie przypominać. Tylko i wyłącznie własne doświadczenia z tym obiektywem.
    Pozdr.
    Aparat + szkła.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cctv Zobacz posta
    Witam
    Zamierzam dokupić jakiś spacerzoom i zastanawiam się nad 16-85. Może jakieś opinie i sugestie ze strony użytkowników? Testy znam tak więc proszę mi o nich nie przypominać. Tylko i wyłącznie własne doświadczenia z tym obiektywem.
    Pozdr.
    Kupiłem kiedyś D80 w zestawie z 16-85VR (kosztowało mnie to 2700 PLN)
    Obiektyw bardzo solidnie wykonany (jak na tą klasę).
    Jakoś nie odczułem dużej różnicy pomiędzy 16, a 18mm, stabilizacja działa bardzo dobrze, AF szybki i raczej bezbłędny.
    Wadą jest częste powstawanie blików (duszków) co mnie trochę wkurzało.
    Zniekształcenia nie dokuczają bardzo, abberacje też, duża skłonność do łapania kurzu.
    Po pół roku obiektyw mi się uszkodził - odkleiła się taśma przewodząca od modułu VR i została zerwana przez pierścień ogniskowej - po naprawie gwarancyjnej pozbyłem się go.
    Powiem tak - przy dziesiejszych cenach bym go nie kupił (no chyba, że jakaś używka za dobrą cenę)
    Jako spacerzoom kupiłbym 18-105 lub 18-70 przy małych funduszach lub 18-200 przy większych.
    Ostatnio edytowane przez mister ; 23-02-2010 o 14:11
    MISTER
    ------------------------------------

  3. #3

    Domyślnie

    Kurczę a ja się pozbyłem 18-105 bo myślałem, że będzie lepiej ;( Dziwne, że taka firma jak Nikon cały czas wypuszcza kurzołapy. Jednym słowem obiektyw na jeden lub dwa sezony i na giełdę.
    Aparat + szkła.

  4. #4

    Cool

    ludzie - wątków o 16-85 było od cholewki i ciut ciut !
    poszukajcie rzesz sobie !

  5. #5

    Domyślnie

    Polsar74 to ten jest następny
    Aparat + szkła.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cctv Zobacz posta
    Kurczę a ja się pozbyłem 18-105 bo myślałem, że będzie lepiej ;( Dziwne, że taka firma jak Nikon cały czas wypuszcza kurzołapy. Jednym słowem obiektyw na jeden lub dwa sezony i na giełdę.
    Też się chciałem pozbyć 18-105, na rzecz czegoś "lepszego, niedrogiego" - jednak przeglądając forum i biorąc pod uwagę dotychczasowe odczucia w trakcie użytkowania 18-105 stwierdzam, że nie ma sensu wymieniać go na coś niewiele droższego (niekoniecznie lepszego)....

    pzdr
    D7500 - 35/1.8 - 50-100/1.8 - BENRO A-2681m8

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cctv Zobacz posta
    Polsar74 - to ten jest następny
    no właśnie widzę -- pachnie mi to lenistwem niestety

  8. #8

    Domyślnie

    Niektórym trzeba wszystko na tacy podać.
    Proszę: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=76563

    Znajdziesz tego sporo więcej!

  9. #9

    Domyślnie

    Myślałem o sigmie 18-50 f2.8 ale ciągle mam w myślach FF/BF chociaż miałem takową w systemie Pentax'a i sprawowała się przyzwoicie. Tamron odpada gdyż jest tandetnie wykonany. Nic tylko szukać taniego 16-85 ale czy się to uda?
    Aparat + szkła.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam go i chwalę sobie bardzo, ostrzy w pełnym zakresie i te 16 jest mi potrzebne bardziej niż 105 w innych obiektywach, ale to moje zdanie.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •