Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    tangerinee
    Gość

    Domyślnie wybór obiektywu

    Niedawno kupiłam D3000 i zastanawiam się teraz nad wyborem obiektywu. Interesuję się jeździectwem więc potrzebny mi taki, który umożliwia robienie zdjęc z dużych odległości, w ruchu i przy nie zawsze dobrym oświetleniu.
    Jestem nowa na forum więc przepraszam jeżeli powtarzam jakiś wątek

  2. #2

    Domyślnie

    A ile kaski masz na ten cel, 500 czy 5000 zł?
    Na forum jest dział o tele, proszę:
    http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=74
    I czytaj, czytaj, czytaj...
    Piotr

    D90; N18-105 f/3,5-5,6; S10-20 f/3,5; N50 f1,4G

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkor 70-200 f/2.8 a tak na serio zrób tak jak napisał Pietern

    pzdr
    D7500 - 35/1.8 - 50-100/1.8 - BENRO A-2681m8

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też mam D3000 i myślę w perspektywie o obiektywie może nie tyle do jeździectwa, co do fotografowania koni. Z tego co tak przeglądałem, to jeśli masz budżet w okolicach do 2 tys. zł. ludzie np. polecają Nikkora 70-300 VR (obecnie nowy to chyba około 1600). Więc zerknij co o nim piszą. I popatrz też w stopki ile osób go posiada.

    Ogólnie nie jest zbyt jasny. Ale nie sądzę, żeby do tematów koniarskich był to problem - to nie są sarny w mrocznym lesie.
    Z tego co jako laik trochę przeglądałem, ten obiektyw wypada korzystnie jakość/cena, a podejrzewam, że od D3000 też zaczynasz przygodę z fotografią i nie dysponujesz jakimś dużym budżetem (bo wówczas ludzie zaczynają przeważnie co najmniej od D90).

  5. #5
    tangerinee
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za podpowiedzi, rzeczywiscie zostaje mi teraz zaglebic sie w lekture

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma lub Tamron 70-200 F2.8, z tym że Tami wolniej ostrzy, a sigma nie jest cacy od pełnej dziury.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Sigma lub Tamron 70-200 F2.8, z tym że Tami wolniej ostrzy, a sigma nie jest cacy od pełnej dziury.
    Szkoda tylko, że oba takie drogie (>2500zł). Jak dla mnie, na początek zabawy +1000zł za jasność 2.8 to za dużo. Szczególnie do takich zastosowań.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cinspire Zobacz posta
    Szkoda tylko, że oba takie drogie (>2500zł). Jak dla mnie, na początek zabawy +1000zł za jasność 2.8 to za dużo. Szczególnie do takich zastosowań.

    To już zależy ile wart jest koń...
    Piotr

    D90; N18-105 f/3,5-5,6; S10-20 f/3,5; N50 f1,4G

  9. #9

    Domyślnie

    Jak ktoś chce jasno i długo to nie ma lekko Trzeba sporo kasy wydać.. Niestety lustrzanka to nie kompakt.
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Averne Zobacz posta
    Jak ktoś chce jasno i długo to nie ma lekko Trzeba sporo kasy wydać.. Niestety lustrzanka to nie kompakt.
    Na szczęście lustrzanka to nie kompakt. Bo przecież i tak jest jaśniej niż w kompakcie.
    Jasne, że trzeba wydać. Tylko kwestia tego, czy do danych potrzeb jest konieczne tak jasno czy tak długo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •