Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie AF 80-200 f/2.8D ED - pytanie...

    Witam Państwa,

    Proszę o pomoc w sprawie, która przerasta mnie, laika w świecie sprzętu foto. Niedawno zaoferowano mi właśnie ten obiektyw (używany, w dobrym stanie) za jak mniemam rozsądną cenę. Sprzedający uprzedził mnie jednak, że jest jakiś problem we współpracy tego obiektywu z lampą błyskową. Prawdopodobną przyczyną jest brak magicznej literki "D"...Niestety nie było zbyt wiele czasu na rozwinięcie tematu, dlatego chciałbym poznać Państwa opinie w tej sprawie, przy czym dodam, że posiadam body F-80.
    Czy uważacie, że ten obiektyw jest dobrym partnerem dla tego aparatu? Czy istnieją jakieś inne ograniczenia, o których nie wspomniał sprzedawca?
    Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

    pozdrawiam,
    M

  2. #2
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Chochlik sprawił, że w temacie postu pojawił się błąd. Obiekwy jest oznaczony jako AF 80-200 f/2.8 ED. Przepraszam.
    Max

  3. #3

    Domyślnie

    Witam na forum

    Tak sie sklada ze fotografuje tym szklem juz od dluzszego czasu i mam o nim bardzo dobre mniemanie. Faktycznie jest to obiektyw bez magicznego D, co mnie akurat nie przeszkadza wykonywac nim (w moim mniemaniu) bardzo dobre zdjecia. Jestem pewien ze F80 bedzie z nim wspoldzialal bez klopotu. Obiektywy bez D nie przekaza informacji o odleglosci od fotografowanego obiekty, a wiec wyzwola maksymalny blysk bez regulacji nastawow w lampie. Szklo jednak da Ci bardzo przyzwoita jakosc zdjec. Istotnym mankamentem tego akurat obiektywu, jest jego powolnosc w AF-ie. Krotko mowiac jest to okrutny wol. Jesli na dodatek przestrzelisz nim i bedzie musial "przejechac" zakres, mozna sie wybrac na kawe w treakcie tej czynnosci... Kilka slow wiecej napisalem w dziale obiektywy na naszym forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Witam na forum
    Obiektywy bez D nie przekaza informacji o odleglosci od fotografowanego obiekty, a wiec wyzwola maksymalny blysk bez regulacji nastawow w lampie.
    Oj admin cherezje siejesz na forum. Szkło bez D(rożej) nie przekazuje informacji o odległości i to się zgadza. Gdy nie ma informacji o odległości nie działa "3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash", ale "3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash" będzie już dziłać jak najbardziej.
    pozdrawiam
    szymon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    nie działa "3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash", ale "3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash" będzie już dziłać jak najbardziej.
    szymon
    Upss ale zamotałem. powinno być:
    "3D Multi-Sensor Balanced Fill-Flash" - nie działa.
    "Multi-Sensor Balanced Fill-Flash" - działa
    pozdrówka
    szymon

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Obiektywy bez D nie przekaza informacji o odleglosci od fotografowanego obiekty, a wiec wyzwola maksymalny blysk bez regulacji nastawow w lampie. Szklo jednak da Ci bardzo przyzwoita jakosc zdjec

    Eeee.....nie prawda z obiektywami bez D lampa przechodzi w defautl TTL badz zwykle matrycowe zbalansowanie blysku, bez pomiaru 3D

  7. #7

    Domyślnie

    troche z boku; mam 50 bez D, uzywam go z lampą i nie zauwazylem, by brak D powodowal jakis problem

    80-200 mam w odrobine innej wersji [tym razem z D], ale z tego co wiem, obie wersje sa optycznie b. dobre

  8. #8

    Domyślnie

    Ano widzicie jak to z doswiadczenia sie pisze. Wciaz mam wrazenie ze 80-200, podobnie jak 50/1.8 (oba bez D) nie wyrownuje mi blysku wzgledem pierwszego planu. Co ciekawe, wlasnie moje doswiadczenia ze zdjeciami a nie teoria sklaniaja mnie do takiego wniosku. Cieszy mnie jednak to co piszecie, bo bede mogl ponownie przetestowac swoje szkielka pod tym wzgledem. Tak wiec na pewno nie mierzy odleglosci...

  9. #9

    Domyślnie

    No tak. Porobilem sobie dzisiaj testy, zarowno 80-200/2.8 jak i 50/1.8 i zalamalem sie bo wszystko co do tej pory focilem z lampa tymi szklami, robilem w manualu. Taka za mnie cipa... Wrrrrr.

  10. #10

    Domyślnie Re: AF 80-200 f/2.8D ED - pytanie...

    A jak radzicie sobie ze statywem? Ja mam od niedawna to szklo (w wersji z "D"). Ale zastanawiam sie jak to bydle z moim F90X podpiac do statywu. Ponoc sa jakies specjalne mocowania
    Yanek

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •