Close

Strona 97 z 165 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1649
  1. #961

    Domyślnie

    bylem dzisiaj w sklepie z zamiarem kupna tego obiektywu.
    zrobilem nim po dwa zdjecia 50mm 2,8 na centralnym, prawym i lewym skrajnym.
    O ile na centralnym bylo super to na skrajnych nie bylo wogole ostrosci
    Oczywiscie obiektywu nie kupilem. Mam przyjsc za pare dni, kiedy beda mieli nowe sztuki.
    I tu mam pytanie, gdybym kupil taki obiektyw czy wyslanie do kalibracji rozwiazalo by problem?
    Na co mam zwrocic uwage sprawdzajac nastepna sztuke?

  2. #962

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrele Zobacz posta
    bylem dzisiaj w sklepie z zamiarem kupna tego obiektywu.
    zrobilem nim po dwa zdjecia 50mm 2,8 na centralnym, prawym i lewym skrajnym.
    O ile na centralnym bylo super to na skrajnych nie bylo wogole ostrosci
    Oczywiscie obiektywu nie kupilem. Mam przyjsc za pare dni, kiedy beda mieli nowe sztuki.
    I tu mam pytanie, gdybym kupil taki obiektyw czy wyslanie do kalibracji rozwiazalo by problem?
    Na co mam zwrocic uwage sprawdzajac nastepna sztuke?
    Kalibracja jest tylko i wyłącznie dla centralnego punktu.
    Boczne mogą nie trafiać i z tą Sigmą bardzo często nie trafiają, bo takie są prawa optyki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #963

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Kalibracja jest tylko i wyłącznie dla centralnego punktu.
    Boczne mogą nie trafiać i z tą Sigmą bardzo często nie trafiają, bo takie są prawa optyki.
    Ale jest szansa, ze nastepny bedzie trafial ?

    Podpialem tez Sigme 18-35 1,8 i tam ostrosc byla na wszystkich punktach....

  4. #964

    Domyślnie

    Pewnie że jest szansa, dlatego jeśli jest możliwość to lepiej wybrać z wielu ten najlepszy.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #965

    Domyślnie

    Pewnie wielu z Was uzna moje pytanie jako głupie, jednak wąż w kieszeni skutecznie zmusza mnie do zadanie pytania do innych.
    Od długiego czasu nie mam zooma i trochę mam rozterki przed kupnem sigmy. Mocno ciekawi mnie Nikkor 18-70 za nieporównywanie niższą cenę. Przesiadł się ktoś z tego obiektywu? Wiem, ciemniejszy, brak stabilizacji, bez gwarancji ale jakby nie patrzeć, 1100zł zostaje w kieszeni, czyli np sigma 10-20, czy nikkor 85 ( jedno i drugie jest na liście zakupów na kiedyś tam).

    Do czego mi potrzebny obiektyw? Aparat wykorzystuje typowo do dokumentacji rodzinnych chwil, ciekawych wydarzeń. Nic co związane z zarobkiem. Czyste domowe potrzeby + małe hobby.

  6. #966

    Domyślnie

    Jakie szkło/szkła posiadasz na chwilę obecną?

  7. #967

    Domyślnie

    Ja od jutra będę miał obydwa szkła (Sigma w drodze). Jeśli będzie interesowało cię coś konkretnego to pisz.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Pewnie wielu z Was uzna moje pytanie jako głupie, jednak wąż w kieszeni skutecznie zmusza mnie do zadanie pytania do innych.
    Od długiego czasu nie mam zooma i trochę mam rozterki przed kupnem sigmy. Mocno ciekawi mnie Nikkor 18-70 za nieporównywanie niższą cenę. Przesiadł się ktoś z tego obiektywu? Wiem, ciemniejszy, brak stabilizacji, bez gwarancji ale jakby nie patrzeć, 1100zł zostaje w kieszeni, czyli np sigma 10-20, czy nikkor 85 ( jedno i drugie jest na liście zakupów na kiedyś tam).

    Do czego mi potrzebny obiektyw? Aparat wykorzystuje typowo do dokumentacji rodzinnych chwil, ciekawych wydarzeń. Nic co związane z zarobkiem. Czyste domowe potrzeby + małe hobby.
    Jeśli masz takie rozterki to czemu nie weźmiesz 18-105 Nikkora ? Najbardziej uniwersalny kit i cenowo też niedrogi.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #969

    Domyślnie

    Koniec rozterek. Kupilem dzisiaj sigme.
    Problemów było trochę bo na dopiero 4 sztuka trafiała bez bf a ff z moim korpusem oraz była ostrzejsze od innych. Sprawdziłem tez tamrona 17-50 is ale pomimo ostrości bardzo podobnej do mojego egzemplarza, jest droższy, wolniejszy af oraz głośniejszy największy plus to 5 lat gwarancji ale nie planuje tak długo mieć body dx.
    Cena też bdb 1525 zł. Obym był zadowolony.

    Kupując nikkora 18-70 kupiłbym coś z czego mógłbym nie być do końca zadowolony więc za jakiś czas znowu dylemat i zakup. Kupilem raz na długo.

  10. #970

    Domyślnie

    Ja mam obecnie nikkor 18 105mm ale chciałbym zamienić na coś ze stałym światłem. Myślę nad zakupem sigmy 17 50 f2.8 Chyba że jest coś lepszego nie dużo droższego. Na nikkora w tych parametrach mnie nie stać bo cena to około 5 tyś

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Strona 97 z 165 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107147 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •