Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    wyglada, ze jest ostrzejsza od bigmy przy przymknieciu przyslony - na FX'ach moze byc calkiem ciekawa opcja dla mniej zamoznych

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Pojawił się pełen test na optycznych

    http://www.optyczne.pl/index.php?tes...wu&test_ob=191

    oj, chyba zaczynam odkładać na nią pieniążki
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  4. #14

    Domyślnie

    Od 200mm jest f6.3... straszna ciemnica... niezłe szkło ale za te pieniądze to ja na pewno jej nie kupię - wolałbym 300/4 + TC a mtf jak na niepełną klatkę to dramatyczny... o samplach na dole pod wykresami nawet nie wspomnę i je przemilczę (zwłaszcza ten z 400/5.6) a 50/5.6 też nie lepsze tak znowu wiele...
    EDIT
    Doszedłem do pracy pod słońce... mają rację bo ja mam zupełnie inne doświadczenia z sigmami pod słońce a w tym szkle jest porażka na całej linii...
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 13-05-2010 o 11:11
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #15

    Domyślnie

    6k bym za nia nie dal, ale tez nie jest jakos tragicznie zle - jak bedzie kosztowala kolo 4k to bedzie ok. jest ostrzejsza niz stara sigma i po przymknieciu do f8 nie ma juz takiej tragedii

    d90 - f8 - reka bez flasha, czas 1/25

    d90 - f6.3 - z flashem (wbudowanym)

    d90 - f8.0 - z flashem (wbudowanym)
    Ostatnio edytowane przez adamz ; 16-05-2010 o 13:14

  6. #16

    Domyślnie

    No ja osobiście jeszcze nie testowałem - po tym co widzę na optycznych to wg mnie jest źle tylko jest dramatycznie źle Nawet za 4k zł bym jej nie kupił bo wolałbym starego AF 300/4 i jakiś TC (np Kenko) i jeszcze by mi zostało kasy Jak tylko się pojawi u nas to przejdę się ją sprawdzić i wtedy się zobaczy ostatecznie - na razie to szkoda przysłowiowego "złamanego grosza"
    PS. Dla mnie przymykanie szkła do f8 żeby mieć chociaż w miarę ostro (a wciąż nawet nie bardzo dobrze) to jest porażka już nie mówiąc że tak to można sobie robić tylko przy statycznych motywach
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #17

    Domyślnie

    dla mnie test na optyczne to jest porazka i z tym sie z toba zgodze, nie lubie komentowac (negatywnie) nie moich zdjec, wiec tylko do tego sie ogranicze. co do przymykania do f8, to w tym przedziale cenowym zawsze tak bedzie i jak najbardziej nadaje sie to do robienia nie tylko statycznych obrazow - ja jak mialem Bigme to ustawialem iso na 1600 i dawalo rade (nawet z reki) a jakoscia nie bylo to gorsze od otwartego 70-300vr.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •