Close

Strona 51 z 133 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1321
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Fajne byłoby porównanie sigmy 85 z nikkor 85 f1.4d z tej samej puszki i przy jednakowych kadrach bo kurcze mam dylemat które szkło kupic...
    Też na to czekam i też mam taki dylemat...

  2. #502

    Domyślnie

    wieczorem znowu coś wrzucę

    co do aberracji - jest zdecydowanie lepiej niż to co tu widziałem w wykonaniu 85g - nie miałem jednak obu w rękach.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  3. #503
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 788

    Domyślnie

    Co do aberracji w 85G - to wychodzi w specyficznych sytuacjach - np wspominane rozpryśnięte kropelki odpowiednio oświetlone. Założę się, że inne obiektywy tez się wyłożą na niektórych motywach. Nie wolno wyciągać za daleko idących wniosków z tych nielicznych plików które analizujecie.

    Jedynie 2 identyczne ujęcia w identycznym świetle dają jakąś podstawę do wydawania ocen.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #504

    Domyślnie

    Nie wysnuwam, dlatego pytam czy ktoś gdzieś coś takiego zauważył bo ja nie.

    Ana test też czekam z niecierpliwością

    Ale faktem jest że obrazek z tego szkła nie rzuca na kolana, jest ładny, kontrastowy, ostry... ale tej no... jak to było...osławionej plastyki - niet

  5. #505

    Domyślnie

    plastyka by sie cudownie pojawila gdyby to szklo mialo cene ponad 10 tysiakow
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co do aberracji w 85G - to wychodzi w specyficznych sytuacjach - np wspominane rozpryśnięte kropelki odpowiednio oświetlone. Założę się, że inne obiektywy tez się wyłożą na niektórych motywach. [...]
    Jak się uprzeć to można mieć piękne zielenie i fiolety (to z samya chociaż w testach dobrze sobie radził).


    Jestem ciekaw czy jakakolwiek inna 85'ka w takich warunkach dałaby lepsze rezultaty... .
    Raczej kupując szkła o takich parametrach, trzeba do tego przywyknąć. Czekam na testy chociaż tutaj akurat sigma może wypaść lepiej niż 85 G.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Jak się uprzeć to można mieć piękne zielenie i fiolety (to z samya chociaż w testach dobrze sobie radził).

    Jestem ciekaw czy jakakolwiek inna 85'ka w takich warunkach dałaby lepsze rezultaty... .
    Raczej kupując szkła o takich parametrach, trzeba do tego przywyknąć. Czekam na testy chociaż tutaj akurat sigma może wypaść lepiej niż 85 G.
    jest taka ruska ze swiatlem 1.5 ktora prawie nie aberruje, ale ostroscia nie grzeszy

  8. #508

    Domyślnie

    Ale za to bokeh ma ś(wirujący)

  9. #509

    Domyślnie

    to coś wieczorową porą

    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  10. #510

    Domyślnie

    Właśnie mi przysłali to szkiełko - podpiąłem od razu, by sprawdzić sprawność AF, (nigdy nie miałem sigmy - a opinie są różne) jest w porządku, trafia tam gdzie powinno, ostrzy bardzo szybko. Ale mam pytanie co do tego tulipana który jest w komplecie - pierwszy raz widzę taki dwu częściowy. Zgodnie z oznaczeniami na nim do DX trzeba zakładać aż dwa ? Ciągle pochmurno więc nie mam jak sprawdzić jak to jest pod światło.
    totalna amatorka

Strona 51 z 133 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •