Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Napięcie na stopce lampy błyskowej.

    Witam,

    Jako, że często padają pytania o stare lampy i ich napięcia piszę co następuje:

    - korpus teoretycznie wytrzymuje napięcie na sankach do 250V (tak przynajmniej piszą w instrukcjach); Lepiej tej wartości nie przekraczać, a najlepiej do niej się nie zbliżać. Tak na wszelki wypadek

    - całkiem sporą listę "przebadanych" lamp możemy znaleźć na stronie blitzlounge.gedoweb.net, jak również znaleźć tam można zdjęcia jak samemu zmierzyć napięcie na stopce lampy; wyboru dokonujemy po lewej stronie

    - drugą bardziej znaną stroną z "przebadanymi" lampami jest www.botzilla.com;

    Myślę, że teraz co poniektórym, łatwiej będzie podjąć decyzję co zrobić ze starą lampą. Nowe lampy mają niskie (do kilku V) napięcie niezagrażające elektronice aparatu.

    Pozdrawiam,
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2

    Domyślnie

    Z pewnością będzie przydatne.
    Chociaż, chyba lepiej trzymać się zasady, iż łączenie nowego body ze starą lampą jest zawsze dość ryzykowne.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Wpadłby mi na monitor jeszcze dwie strony z pomierzonymi błyskogratami :

    http://www.plainpix.com/zuendspannungs.php

    http://dpanswers.com/roztr/volt_finder.php
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Dębnica Kaszubska
    Posty
    10

    Domyślnie

    Czesc Przeczytalem wszystko posprawdzalem linki i wciaz mam dylemat, mianowicie posiadam stare body KODAK DCS pro 14n, jest to jak wiadomo aparat na bazie NIKONA, obecnie wpadla mi w rece lampa METZ 45 CT5. Pomierzylem i poczytalem linki i sie okazuje
    ze flesz ten ma napiecie trigger impulse 15v.
    Do flesza posiadam adaptor SCA 543.
    Nie moge znalezc nigdzie danych jakie napiecie jest bezpieczne dla tego aparatu ?
    czy stosujac polaczenie poprzez SCA na goraca stopke tez moge uszkodzic aparat ?
    Czy polaczenie poprzez gniazdo PC jest bezpieczniejsze od polaczenie poprzez gorącą stopkę ?

    pozdr

    W.
    =========

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •