Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie D40 problem z ładowaniem

    Zauważyłem ostatnio (dwukrotnie) w ładowarce, że po zakończeniu cyklu ładowania gaśnie dioda. Pierwszym razem myślałem, że miałem jakąś przerwę w kontakcie i podłączyłem ładowarkę w inne miejsce -ładowarka pomigała chwilę i zgasła. Po włożeniu do aparatu okazało się, z bateria jest naładowana i pracowała raczej normalnie. Za drugim razem starałem się zwrócić uwagę ile trwało ładowanie -mniej więcej normalnie, też zakończyło się zgaśnięciem diody. Czy to z baterią coś nie tak czy ładowarką. Proszę o pomoc. Dodam, że posiadam 1 ładowarkę i 1 baterię.

  2. #2

    Domyślnie

    przeczytałeś instrukcję obsługi, a szczególnie stronę nr 9?
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem i co z niej wynika? Pytam serio.

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki masz problem? że dioda gaśnie? Zgodnie z instrukcją oznacza to naładowanie aku. Czas ładowania od 0 do 100 % ok 1,5 godziny. masz tak ?
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie gaśnie (ale rym). Wcześniej po naładowaniu świeciła się światłem ciągłym.

  6. #6

    Domyślnie

    zgodnie z instrukcją D40, po naładowaniu aku (które trwa ok 90 min) dioda kilka razy błyśnie, a później gaśnie.
    cyt.: "Gdy dioda CHARGE (Ładowanie) przestanie migać,
    akumulator jest naładowany. Wyjmij akumulator z ładowarki
    i odłącz ładowarkę od sieci elektrycznej."
    ale Ci ładuje tak??
    gdzieś coś się po...kiełbasiło i zamiast świecić ciągle gaśnie. Ważne, że ładuje
    Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 20-02-2010 o 00:15
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez junak20 Zobacz posta
    Wcześniej po naładowaniu świeciła się światłem ciągłym.
    no i tak powinno być.

    "przestanie migać" czyli będzie się palić.
    Ostatnio edytowane przez arturmsi ; 20-02-2010 o 00:15

  8. #8

    Domyślnie

    A tak masz w D5000?

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem doładnie tak samo. Okazało się, że na płytce drukowanej ładowarki kondensator filtrujący, prawdopodobnie pod wpływem własnego ciężąru, oderwał kawałek ścieżki do której był lutowany. Być może gdzieś kiedyś walnąłem tą ładowarką. Wziąłem lutownicę i naprawiłem. Ładowarka była po gwarancji.
    z wątku, w którym pisałeś wcześniej.
    Masz gwarancję - odsyłaj do serwisu. Nie to sprawdź tą ewentualność.
    Czy ja mam tak w Dk5 - szczerze, to nie wiem. Jak ma rozładowane aku, to pakuję do ładowarki i wyciągam po 2-3 godzinach. A czy mryga, czy nie - nie zwracam na to uwagi
    Prawdopodobnie jest to wina ładowarki, która nieprawidłowo sygnalizuje stan naładowania.
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam d40 i poł h temu wyjmowałem baterie po tym jak kontrolka przestała migać i paliła się..

    ale skoro ładuje normalnie i normalnie trzyma bateria to zbytnio bym się nie przejmował

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •