Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu

    czy ktoś może wie (i zechce się tym podzielić) jak wymusić na tym body aby pozostawiało nie do końca zwinięty film? czy też pozostaje tradycyjna metoda z haczykiem?
    pozdr
    Qba

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    217

    Domyślnie

    było, poszukaj

    może pomoże serwis..
    jak nie.. to tylko 'haczyk"
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki, poszukam, wcześniej przejrzałem history i nic nie znalazłem, stąd post, howg
    Qba

  4. #4

    Domyślnie

    Nikon to może przerobić ale odpłatnie.
    Na gwarancji być może bezpłatnie.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    jest inny sposób
    otworzyć tylną ściankę w momencie kiedy film zejdzie z rolki - tej normalnie ciągnącej film.
    To wyraźnie! słychać, bo ta jedna rolka przestaje sie obracać.
    wtedy silnik staje i nie wciąga dalej.
    może się to komus wyda ryzykowne, ale zapewniam, że tak nie jest. Nigdy się nie pomyliłem.
    sposób do zastosowania w kazdym body nikona z powrotnym zwijaniem za pomoca silnika.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    A najprościej kupić tanią wyciągarkę do końcówek fimów.
    Ja wolę mieć zawsze filmy naświetlone całkowicie zwinięte bo wiem, że nie zrobię pomyłki i nie naświetlę po raz kolejny.
    Jeżeli nie zwija się filmu do końca, trzeba go wtedy znaczyć czy obcinać koncówkę aby wiedzieć które są już naświetlone.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    ja piszę kolejny numer filmu zrobiony danego dnia. Czasami się przydaje gdy wywołuje się filmy partiami w Jobo czy koreksach.
    I to z dwóch powodów. Mozna wiedzieć, czy kolejne filmy niedowołac czy przewołać - gdy były zrobione w identycznych warunkach,
    albo pogrupować filmy by były wywołane razem (np. zdjęcia katalogowe).
    Tylko robiłem tak bo sam wywoływałem wszystko- cz-b , E-6, C-41. Ale to było dawno temu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Najlepiej to zamienić F100 na F3...

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •