Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jak wycenic reportaż z koncertu.

    Witam.
    Tak jak w tytule mam pytanie do kolegów i koleżanek, którym zdarza się fotografować koncerty i imprezy tego typu. Jaką cenę można zasugerować w rozmowie ze zleceniodawcą. Bardziej szczegółowo przedstawia się tak. Reportaż z koncertu trwającego około 4-5 godzin, płyta z obrobionymi wybranymi przeze mnie zdjęciami (około 200 sztuk). Teraz jeszcze ważne pytanie: jak rozegrać sprawę z prawami autorskimi i czy ma to jakiś wpływ na cenę wykonanej usługi. Może to bardzo laickie pytanie ale po sfotografowaniu kilku koncertu tylko z zamiłowania znalazł się ktoś kto chciałby mnie wynająć do takiego reportażu i powiem szczerze że nie bardzo wiem jak zacząć taką rozmowę. Jeżeli chodzi o zdjęcia, ujęcia to w tym linku można zobaczyć reportaż z ostatniej imprezy.
    http://www.facebook.com/album.php?ai...2556957&ref=mf

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    200 zdjęć?! z koncertu?!

    sorry ale ja sobie nie wyobrażam oddać 200 sztuk z 3 utworów...

    edit:
    4-5 koncertu? są w ogóle takie długie???

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    200 zdjęć?! z koncertu?!

    sorry ale ja sobie nie wyobrażam oddać 200 sztuk z 3 utworów...

    edit:
    4-5 koncertu? są w ogóle takie długie???
    Dlaczego z 3 utworow?

    A koncerty po 4-5 godzin bywaja, nawet jeszcze dluzsze
    roznego rodzaju festiwale

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    200 zdjęć?! z koncertu?!

    sorry ale ja sobie nie wyobrażam oddać 200 sztuk z 3 utworów...

    edit:
    4-5 koncertu? są w ogóle takie długie???
    nie zawsze jest limit 3 utworów.
    raz są 3, raz połowa pierwszego bo ochrona spanikuje, a raz cały koncert.
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  5. #5

    Domyślnie

    eeeee to gdzie wy robicie że ochrona panikuje???
    tylko ostatnio na ira akustycznie miałem tak że organizatorzy dali cały koncert... ale co z tego skoro po3-4 kawałkach miałem komplet.

    a zdjecia są dość zwyczajne, ale też nie nazwał bym ich dobrą relacją.
    za takie zdjęcia to szczerze bym wział 50zł dla znajomych - nie więcej. dla nieznajomych to bym się raczej nie pokazywał, ale to nie jest krytyka tylko moja opinia po prostu...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    eeeee to gdzie wy robicie że ochrona panikuje???
    tylko ostatnio na ira akustycznie miałem tak że organizatorzy dali cały koncert... ale co z tego skoro po3-4 kawałkach miałem komplet.
    kraków studio, wrocław wff - koncerty happysad.
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  7. #7

    Domyślnie

    Impreza Lublin Battle trwała od godziny 20 do godziny 24. Nie był to zwykły koncert a całkiem duża impreza. Jak zresztą widać na zdjęciach całkiem sporo się działo. Walki beatboxerów, bboy, dj oraz freestyle MC a w między czasie koncertt różnych składów HIP HOP.

    Ryszkut: dzięki za wyrażenie opinii o zdjęciach. Możesz określić dokładniej co byś zrobił inaczej lub co według Ciebie jest nie tak. To mój tak naprawdę pierwszy koncert a chciałbym poznać zdanie osób bardziej doświadczonych w tym temacie. Z góry dzięki i pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    po pierwsze primo reportaż nie jest pełny.
    chodzi mi o to że nie ma wszystkiego co na takim koncercie jest: publika, artysta solo, całość, detale, różne kombinaje. na każdy taki typ trzeba mniej wiecej po 3-4 zdjęcia zależnie od światła i pozy. masz za dużo zdjęć z tyłu, za dużo detalu.
    koncertówki to generalnie informacja, reszta 'zabaw' może występować gdy informacja bedzie klarowna.
    koniecznie bez lampy, szum nie wadzi

  9. #9

    Domyślnie

    ryszkut: -po pierwsze primo: jeżeli nie znalazłeś tam po kilka zdjęć publiki, artysty solo, całości i detalu to chyba nie przeglądałeś zdjęć.
    - po drugie primo: zdjęcia wstawił ktoś dla kogo zostały wykonane i wybrał większość z tych które dostał, generalnie bez selekcji ale i tak uważam że informacja tego co się działo jest klarowna (jedyne co zaniedbał to
    chronologia).
    - a po trzecie primo a zarazem ultimo to wykonanie zdjęć bez lampy z tańca bboi w samym środku klubu (nie na scenie) których oświetla jedna lampa o mocy max 200 wat to sorry ale nie byłoby nic widać pomimo iso 1600 i
    f/ 2.8.
    Kiedyś wybiorę zestaw zdjęć z tej imprezy, które moim zdaniem zasługują na to by by pokazane publicznie i ciekaw jestem opinii innych, ale to za jakiś czas póki co brak czasu na to. Tym czasem dzięki za Twoją opinię.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak dla mnie to dobre fotki. Nie rewelacyjne, ale wstydzic sie nie powinienes. Tylko duzo ich przeokrutnie, ale reportaz jest w miare kompletny. A dodatkowo przyciecie go o powiedzmy polowe pozwoliloby wyrownac proporcje pomiedzy poszczegolnymi ujeciami i usunac te slabsze zdjecia.

    Koncerty z lampa.... Fakt, oby jak najmniej, choc w tym konkretnym przypadku lampa za bardzo nie kluje w oczy. A kasowanie 50 zl za taka relacje to chyba jakis ponury zart... 300-500zl, chyba ze tracisz prawo do korzystania z tych zdjec, wtedy jeszcze wiecej.
    forum.niekojarze.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •