Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Portret przy oknie, nie na tle okna!!!.
    Niestety nie... Model ma być plecami do okna, więc na tle okna, a nie jakoś bokiem czy coś...Wszystkie trzy zdjęcia muszą przedstawiać tak sam kadr.

  2. #12

    Domyślnie

    No ja zrozumialem ze okno to kontra, bo stojac bokiem do okna to chyba nie bedzie problemu az takiego

    ps jak plecami do okna to musisz po prostu obczaic ze swiatlomierzem spotem przy przez jeden dzien od wschodu do zachodu pry oknie
    i pozniej tylko zrobic zdjecie z modelem
    najlepiej zaczac od trzech godzin wchod zachod poludnie (bo jeszcze jest sprawa z ktorej strony jest okno
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 16-02-2010 o 17:45

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    No ja zrozumialem ze okno to kontra, bo stojac bokiem do okna to chyba nie bedzie problemu az takiego
    dokładnie tak...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowikon Zobacz posta
    Jak by były dwa okna na sąsiednich ścianach to o wiele łatwiej by było, bo przez jedno wpada światełko i bez problemu, ale weź takie mieszkanie (studenckie) znajdź:P Jak się dowiem... (albo wylecę za niezaliczone ćwiczenia) to dam znać:P
    moi rodzice maja taki pokoj, poddasze, 6 okien na 3 strony swiata, bez problemu by dalo rade zrobic to cwiczenie

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    jak sie pojawie w domu przed ciemnosciami to sprawdze

  7. #17

    Domyślnie

    Myślałem żeby próbować z większą czułością, żeby zniwelować kontrasty, bo gdzieś (może błędnie) słyszałem że to pomaga wbrew pozorom. Próbowałem na cyfrze (D80) ale jakoś się nie sprawdza Czyżby dlatego że D80 przepala, może na analogu będzie inaczej....

  8. #18

    Domyślnie

    Moim zdaniem jasne ściany w pokoju a później praca przy naświetlaniu papieru czyli maski.Negatyw zdecydowanie lepiej przenosi kontrasty niż cyfra

  9. #19

    Domyślnie

    O maskownie pytalem ale autor watku nie odpowiedzial czy jest dozwolone.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    a maskowanie pod powiekszalnikiem?
    Przepraszam przeoczyłem...

    Szczerze mówiąc nie za bardzo orientuje się w metodach analogowych(tak tak wiem.. pokolenie cyfry) i nie za dużo mi to mówi tym bardziej, że z fotografią analogową miałem do czynienia max 5 razy z czego jedna to praca w ciemni przy wywołaniu negatywu. Dowiem się czegoś więcej na ten temat i sprawdzę czy technika jest dozwolona, a jeżeli tak to prosiłbym o jakieś wytyczne jak się "to" robi jeżeli jesteście przekonani, że może zadziałać. Tylko prosiłbym łopatologicznie żebym nie spierniczył niczego...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •