Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie proponowałbym tego na zawsze, tylko na próbe, by sprawdzić czy się efekt spodoba.
    zmiana WB jest bardzo łatwa, nie demonizujmy aż tak obróbki (sam jej nie lubię i robię jak najmniej)
    a w tym wakurat przypadku filtr powinien być równy zmianie WB - bo to filtr konwersyjny w końcu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    nie bede sie kłocił z zawodowcami, jednak lektura rad wszelakich w necie zwłaszcza skłania raczej do wniosków aby do cyfrowych body nie stosowac filtrów SKYlight, bowiem moga wprowadzac spore zamieszanie w pomiarach automatyki WB aparatu. To tyle madrosci "z sieci" , z własnych doswiadczen - nie wiem, bo stosuje UV.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    jest problem ponieważ:
    1- nie kazdy jest tak dobry w psuju jak ty
    Alfie, nie przesadzaj! Przesuniecie dwoch suwaczkow nie wymaga zadnej niebotycznej wiedzy. Ocieplenie zdjecia przy pomocy jakiegokolwiek programu do edycji jest mniej skomplikowane niz "wypalenie" plyty CD.


    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    2- szkoda czasu na działania, które można uzyskać przy pomocy filtra
    Czasu, to najwyzej szkoda na przykrecanie i odkrecanie filtra. Cyfrowe ocieplenie zdjecia zajmuje tego czasu mniej, niz nawet wyszukanie tego filtra w torbie.


    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    3- efekty cyfrowe, nawet robione przez mistrzów, jednak minimalnie odbiegają od uzyskanych filtrowo
    Tu mnie rozbawiles! Ocieplenie zdjecia to chyba najlepszy przyklad przeciw tej tezie. Daje glowe, ze w 99% nie odroznilbys zdjecia "ocieplanego" cyfrowo od tego zrobionego z takim filtrem. A jesli juz bys trafil ze wskazaniem, to raczej bylby to przypadek. Cyfrowo nie da sie dobrze podrobic polara, szarej polowki i kilku innych filtrow, ale na pewno nie ocieplajacego.
    Roznica miedzy prawdziwymi filtrami a filtrami cyfrowymi jest duzo mniejsza, niz roznica miedzy zdjeciem cyfrowym a analogowym. Wiec o jakiej skali roznic Ty mowisz w przypadku filterkow..?

    Istotnym "za" robieniem tego cyfrowo jest jeszcze jeden fakt. Zrobienie zdjecia z takim filtrem daje jeden minus. Ono juz zostanie w takiej tonacji. Usuniecie tego efektu (kiedy np. okaze sie on niewskazany) jest nieco trudniejsze niz jego dodanie. W ktoryms momencie moze sie okazac, ze na 100 zdjec z wycieczki, mile widziany byl on jedynie na 10-ciu. I co wtedy? Usuwac go z 90 zdjec? Ja tam wole oszczedzac czas i dodac go tylko na tych, na ktorych mi pasuje. No, ale ja jakis dziwny jestem, bo truskawki cukrem posypuje...
    Ostatnio edytowane przez stig ; 14-11-2006 o 06:55
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    zmniejszenie ocieplenia jest równie łatwe jak jego dodanie...
    filtra nie zakręcam i nie szukam w torbie ponieważ mam go na stałe na szkle do landszaftów i zdjęć ludzi...
    no, może się nie znam na psujach, ale zrobiłem zdjęcie z 81A, a później bez niego i próbowałem uzyskać identyczny efekt...mnie się nie udało...jeżeli na skórze wyglądało tak samo, to oprawki okularów miały minimalnie inny odcień...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    zmniejszenie ocieplenia jest równie łatwe jak jego dodanie...
    Jestes o tym przekonany w 100%? "Troszke" juz czasu pracuje z obrobka i ze swojego doswiadczenia wiem, ze duzo prosciej jest ocieplic zdjecie niz odwrotnie.


    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    filtra nie zakręcam i nie szukam w torbie ponieważ mam go na stałe na szkle do landszaftów i zdjęć ludzi...
    Wiesz... Podejrzewam, ze przy poprawnie ustawionym balansie bieli, wiekszosc fotografow oczekuje raczej naturalnego koloru skory niz nieco zazolconego.


    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    zrobiłem zdjęcie z 81A, a później bez niego i próbowałem uzyskać identyczny efekt...mnie się nie udało...jeżeli na skórze wyglądało tak samo, to oprawki okularów miały minimalnie inny odcień...
    I to na podstawie swojego doswiadczenia, napisales: [cyt.] "efekty cyfrowe, nawet robione przez mistrzów, jednak minimalnie odbiegają od uzyskanych filtrowo"? Troche to dziwne, skoro wczesniej sie przyznajesz: [cyt.] "[...]nie znam na psujach,[...]"
    Ostatnio edytowane przez stig ; 16-11-2006 o 07:24
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #16

    Domyślnie

    w 100% to mnie się tak wydaje...może obiektywnie patrząc jest inaczej, ale mnie to wsjo rawno
    na psujach faktycznie się nie znam, ale coś tam scorelować potrafię
    a swoją drogą, to obróbka zdjęć na kompie doprowadza mnie do czarnej rozpaczy...nie znoszę siedzenia przy kompie...wolę nawet więcej czasu poświęcić na odpowiednie przygotowanie kadru i WB poprzez wykorzystanie filtrów, niż siedzieć choć 5 minut dłużej przy kompie w czasie obróbki...szczerze podziwiam wszystkich mistrzów psuja i jak patrzę na wasze prace, to zaczynam wierzyć, ze za parę lat, jak już doprowadzą algorytmy oprogramowania do perfekcji i optyka wyrówna szanse z matrycami, fotografia cyfrowa może osiągnąć pełną jakość klasycznej w kazdej dziedzinie...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roofman Zobacz posta
    Ocieplenie widać Ja właśnie lubię te cieplejsze a nie zawsze obrabiam wszystko w GIMPie.
    Witam

    Chcialbym zapytac, jak wywaliles EXIF z tych jpegow.

    --
    Pozdrawiam
    Z.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •