Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75
  1. #1

    Domyślnie D700 - dziewiczość migawki

    Witam!

    Chcę kupić nowe D700. Ostatnio miałem okazję zdobyć zdjęcie z D700, który stał sobie za szybką w jednym z marketów. Opanda pokazała: "Total Number of Shutter Releases for Camera = 1693".

    Rok temu kupiłem d90, który również stał za szybką. Przed zakupem dokonałem weryfikacji i "Total number..." wskazał "1".

    Nachodzi więc mnie wątpliwość w kwestii D700... 1693 to sporo, nie wygląda to na zwykły fabryczny test... Choć może się mylę - czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i mógłby mi podpowiedzieć jak duże jest ryzyko, iż ten D700 jest egzemplarzem, który powrócił z naprawy?

    Pozdrawiam serdecznie!

  2. #2

    Domyślnie

    moze 1692 osob sprawdzalo ile zdjec bylo zrobione
    zapytaj sie sprzedawcy, jak ci wcisnie ze nikt nie uzywal aparatu, to klamie, a jak powie cos co ma sens, to zaproponuj nizsza cene za lekko uzywany aparat.
    Andrzej

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie... niestety tak już jest. Sklepy pozwalają testować sprzęt, do tego pewnie sprzedający też lubią sobie sprawdzić Mój na starcie miał strzelonych jakieś 100. Moim skromnym zdaniem te 1692 to jednak za dużo jak na nowy. Taki wystawowy sprzęt jest raczej sprzedawany na koniec po promocyjnej cenie, więc tak jak radzi kolega powyżej, spytaj się sprzedawcy jak sprawę widzi
    peace & love

  4. #4

    Domyślnie

    Wow... 1692 to dużo? Migawka na 150 000 (która pewnie w dodatku wytrzyma więcej) a Wy się przejmujecie jakimś 1600? To jest żaden przebieg ale jak już napisano - proponuję dzięki temu walczyć o niższą cenę bo warto a aparat i tak jest praktycznie nowy to że ludzie testują w sklepie sprzęt to jest normalne - Wy jak chodzicie do sklepu coś kupić czy się przymierzacie do czegoś to nie testujecie?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Siupes Zobacz posta
    moze 1692 osob sprawdzalo ile zdjec bylo zrobione
    Dokładnie to samo pomyślałem

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym wolał nawet z tym 1693 klapnięć bo wiadomo że jak teraz nie padł to już przykrości tobie nie sprawi
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  7. #7

    Domyślnie

    - "A te 6 klatek na sekunde to jak wlaczyc?"
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Taka ilość "zdjęć" na liczniku aparatu w egzemplarzu wystawowym nie powinna dziwić. Jeśli kilkanaście (kilkadziesiąt) osób z czystej ciekawości testowało "szybkostrzelność" aparatu, to licznik skutecznie rejestrował. Ile czasu trzeba przytrzymać spust migawki aby powiększyć wskazanie licznika o 100? A jeśli ten egzemplarz był "pokazowym" na targach fotograficznych to w sumie wskazuje "niewiele" . Inną sprawą jest fakt, że daje to potencjalnemu nabywcy prawo do znacznego obniżenia ceny.

  9. #9

    Domyślnie

    chyba pora sprawdzic fakty, rozumiem ze dokladnie to d700 bylo ci proponowane jako nowe?
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WALOD Zobacz posta
    Taka ilość "zdjęć" na liczniku aparatu w egzemplarzu wystawowym nie powinna dziwić.
    Nie ma reguł. Ja zamawiałem D700 w FJ przez net, a odbierałem w sklepie. Mieli tylko jednego D700 na stanie, właśnie w gablocie i tego Pani mi dała. Mój pierwszy testowy strzał w sklepie był pierwszym strzałem tej puszki

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •