Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Upgrade z Windows Vista do Windows 7 na wyższą wersję?

    Witam, pytanie mam:
    Czy jest możliwy upgrade z Win. Vista Home Premium na Win. 7 Pro? Oba 64 bit. Czy musiałbym mieć Vista Pro żeby się upgrade'ować? Zależy mi na lepszej siódemce, a nie chcę niepotrzebnie wydawać kasy. Prawa z NX2 na Win. Vista z plikami 12 mpix mnie rozwala...
    Jeśli ktoś takie coś zrobił to proszę dodatkowo o jakiś link do sklepu internetowego.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety nie można. Z home premium możesz tylko do home premium. Musiałbyś zainstalować pełen system windows 7 żeby mieć pro

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli oczekujesz że wersja Pro będzie działała szybciej niż Home to możesz spać spokojnie - nie będzie.

    W Home może niektórym tylko brakować trybu windows XP - ale Ciebie to chyba nie dotyczy lub jeśli chcesz mieć więcej niż 16 GB RAM to również zostaje wersja Pro. Do szyfrowanie można wykorzystać darmowy TrueCrypt - lepiej i bezpieczniej
    pozdrawiam Sebastian

  4. #4

    Domyślnie

    Ależ można: W zależności od sprzętu i bieżącej wersji systemu Windows Vista podczas instalacji systemu Windows 7 można użyć opcji Uaktualnienie w celu uaktualnienia systemu Windows Vista do odpowiadającej mu lub wyższej wersji systemu Windows 7. Jest to cytat stąd: http://windows.microsoft.com/pl-PL/w...a-to-windows-7

    Jest tylko jeden zasadniczy defekt takiego upgrade: musisz przeprowadzić instalację niestandardową (inaczej zwana clean instalation), co oznacza, że nie jesteś w stanie zachować programów ani aktualnych ustawień na komputerze. Czyli tak jakbyś robił wszystko od początku, wgrywał na czysty dysk, a potem musisz z powrotem wgrać programy, ustawienia itp. Więcej tutaj: http://windows.microsoft.com/pl-PL/w...ndows-7-custom

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n Zobacz posta
    Jeśli oczekujesz że wersja Pro będzie działała szybciej niż Home to możesz spać spokojnie - nie będzie.
    W Home może niektórym tylko brakować trybu windows XP - ale Ciebie to chyba nie dotyczy lub jeśli chcesz mieć więcej niż 16 GB RAM to również zostaje wersja Pro. Do szyfrowanie można wykorzystać darmowy TrueCrypt - lepiej i bezpieczniej
    Mam na razie 8gb ramu, myślę, że na 16 się skończy, bo to ddr2...

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ależ można: W zależności od sprzętu i bieżącej wersji systemu Windows Vista podczas instalacji systemu Windows 7 można użyć opcji Uaktualnienie w celu uaktualnienia systemu Windows Vista do odpowiadającej mu lub wyższej wersji systemu Windows 7. Jest to cytat stąd: http://windows.microsoft.com/pl-PL/w...a-to-windows-7

    Jest tylko jeden zasadniczy defekt takiego upgrade: musisz przeprowadzić instalację niestandardową (inaczej zwana clean instalation), co oznacza, że nie jesteś w stanie zachować programów ani aktualnych ustawień na komputerze. Czyli tak jakbyś robił wszystko od początku, wgrywał na czysty dysk, a potem musisz z powrotem wgrać programy, ustawienia itp. Więcej tutaj: http://windows.microsoft.com/pl-PL/w...ndows-7-custom
    No dobra, w takim razie co i gdzie kupić: Win 7 PRO UPG?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #6

    Domyślnie

    A mnie się wydaje , że jak zrobisz upgrade z visty , to potem przy reinstalacji systemy będziesz musiał zainstalować najpierw viste i potem znowu Win7. I jak mnie nastraszono to wtedy siódemka pracuje na jądrze visty. Dlatego kupiłem Win7 pro OEM za 470,- . Upgrade to wydatek około 300,-

  7. #7

    Domyślnie

    Jak jest teraz w ogóle z OEM'ami - bo pod koniec zeszłego roku Miroszit nie mógł się do końca określić...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    Jak jest teraz w ogóle z OEM'ami - bo pod koniec zeszłego roku Miroszit nie mógł się do końca określić...
    Mógł (08-12-2009):
    Szanowny Panie,



    Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.

    OEM System Builder: Windows XP, Windows Vista i Windows 7 - zaplombowane nieotwierane pudełko jest do sprzedaży bez komputera i innych dodatków sprzętowych.

    W rozumieniu Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft wydrukowanej na takim pudełku, użytkownik końcowy, który samodzielnie montuje własny komputer PC, przemontowuje swój komputer lub instaluje oprogramowanie może zakupić oprogramowanie OEM niezależnie od sprzętu.



    Z poważaniem,

    Justyna *****



    Centrum Obsługi Klienta Microsoft

    Tel: 0 801 308 801, +48 22 594 1999, Email: plcshlp@microsoft.com, pomoc@microsoft.com
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzwoniłem do Microsoftu. Miła pani z informacji handlowej powiedziała, że wystarczy jak kupię UPG do odpowiedniej siódemki - czyli jak chcę zainstalować W7 Pro, to kupuję UPG do W7Pro i z dowolnej wersji Visty mogę zainstalować kupioną wersję. Można również zejść "niżej" czyli z Visty Pro na przykład na W7 Home itp.
    Dodatkowo poinformowała mnie, że instalacja UPG do W7 odbywa się przez odinstalowanie Visty i nową instalację W7. Najlepiej więc robić to na czystym dysku.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    Mógł (08-12-2009):
    To teraz poczytaj ten wątek w takim razie....
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=135682

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •