Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie s2233 i s1932 i problemy przy zestrojeniu

    Mam pytanie (a w zasadzie parę pytań)
    1. jak zestroić dwa wyżej wymienione monitory ze sobą aby miały takie same kolory ( kalibrator nie wchodzi na razie w grę) gdy ustawiam s1932 na tryb custom kolory na 96,94,100 gama 2.2 a na drugim s2233 tak samo - to ten drugi robi mi się różowawy. Aby na oko dopasować kolory muszę na nim zejść na 75,100,90 gama 2.2. ale i tak widzę lekki róż ekranu.


    2. w s1932 komunikaty podczas przełączania się trybu (custom, sRGB..) w lewym dolnym rogu były pisane ładną czcionką a w s2233 czcionka jest większa i rozpikselowana, jedynie przycisk do włączania "Auto Eco View jest to pisany gładką czcionką" czy to jest normalne??

    3. Gdzieś przeczytałem na że niektóre monitory mają taki defekt - czy jest to objęte gwarancją??

    4. Jak sprawdzić czy naprawdę monitor ma defekt - odcień różu?? Może to właśnie S1932 ma jakąś wadę? Dopiero co kupiłem s2233, wcześniej pracowałem na s1932 i laptopie ThinkPad i różnicy tak bardzo dużej (chodzi tu bardziej o ustawienia kolorów niż podświetlanie itp) podczas patrzenia się 5 minut na jeden potem 5 minut na drugi nie widziałem.
    Natomiast gdy 5 minut popracowałem na s2233 potem spojrzałem na s1932 lub laptopa wszystko wydawało mi się zielonkawe.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie możesz "stroić" obu monitorów w ten sam sposób, bo s2233W jest szerokogamutowy, a s1932 nie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    Mam pytanie (a w zasadzie parę pytań)
    1. jak zestroić dwa wyżej wymienione monitory ze sobą aby miały takie same kolory ( kalibrator nie wchodzi na razie w grę)
    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Nie możesz "stroić" obu monitorów w ten sam sposób, bo s2233W jest szerokogamutowy, a s1932 nie.
    Bez czujnika się nie da. Nigdy takie same wagi RGB na obu nie dadzą takiego samego efektu. Nawet trzy dwóch monitorach tej samej serii nie mówiąc o różnych monitorach.

    PS. Skąd Pan jest?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 11-02-2010 o 21:13
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    okolice Garwolina

    a czy to normalne że na fabrycznych ustawieniach kolory są bardziej różowawe niż na s1932?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    okolice Garwolina
    Proponuję zatem zlecić wykonanie tego kto ma sprzęt i jakieś doświadczenie. Jakby co mogę pomóc, proszę mnie zagadnąć poza forum. Będę "na robocie" w Pańskich okolicach w sobotę.

    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    a czy to normalne że na fabrycznych ustawieniach kolory są bardziej różowawe niż na s1932?
    "Różowawy" zafarb może pochodzić od kilku czynników, w tym wcale nie technicznych.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proponuję zatem zlecić wykonanie tego kto ma sprzęt i jakieś doświadczenie. Jakby co mogę pomóc, proszę mnie zagadnąć poza forum. Będę "na robocie" w Pańskich okolicach w sobotę.



    "Różowawy" zafarb może pochodzić od kilku czynników, w tym wcale nie technicznych.
    a może Pan powiedzieć od jakich?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    a może Pan powiedzieć od jakich?
    Różnych, spotkałem się z rozmaitymi przyczynami. Np zielonkawe ściany.

    Na razie nie ma co deliberować. Pewne jest tylko tyle, że na oko Pan tego dobrze nie ustawi.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Ale można to oczywiście zrobić z zestawem satelitarnym do kalibracji firmy ARCOM.

  9. #9

    Domyślnie

    A jakim przyrządem można skalibrować oba te monitory?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazca Zobacz posta
    Ale można to oczywiście zrobić z zestawem satelitarnym do kalibracji firmy ARCOM.


    Cytat Zamieszczone przez _Pradawny_ Zobacz posta
    A jakim przyrządem można skalibrować oba te monitory?
    Biorąc pod uwagę że jeden z nich jest szerokogamutowy a oba mają skrajnie niski punkt czerni da się to zrobić za pomocą X-Rite I1 Pro + dobry profiler z możliwością określenia skrajów dynamiki i pomocą przy kopiowaniu punktów.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 11-02-2010 o 23:24
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •