Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Sesja zdjęciowa - pomieszczenia, proszę o pomoc w wycenie

    Witam.

    Mam do zrobienia sesję zdjęciową w pomieszczeniach, a konkretnie tych właśnie pomieszczeń. Bar, restauracja, pokoje (wewnątrz hotelu). Mam na to około 2-3 dni. Nigdy nie robiłem zdjęć za pieniądze i kompletnie jestem zielony w tym. Proszę o pomoc w wycenieniu sesji. Czy w takich przypadkach należy liczyć za zdjęcie + obróbkę, czy za poświęcony czas - ustawianie lamp i kombinowanie. Czy może jedno i drugie. Jeśli podałem za mało szczegółów potrzebnych do wyceny to dajcie cynk co jeszcze podać. Aha i czy będzie potrzebna umowa, jeśli tak to mniej więcej jaka. Zdjęcia będą potrzebne do strony www o hotelu.

    Liczę na waszą pomoc bo jak nie waszą to kogo!?
    All we are saying is give peace a chance...

  2. #2

    Domyślnie

    Proszę was, pilna sprawa
    All we are saying is give peace a chance...

  3. #3

    Domyślnie

    uuuuu, jak sam nie wiesz ile warta jest Twoja praca to nikt Ci gotowca nie napisze raczej
    Podobnych zapytac bylo tu cale mnostwo - poszukaj i zobacz co z nich wyniklo.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    Wycena powinna uwzględniać stopień wyszkolenia fotografa.
    Powinna też uwzględniać to, jak bardzo druga strona potrzebuje zdjęć.

    Ale bezwzględnie istotny jest stopień perfekcji.

    Ja bym wycenił to tak: Koszty dojazdy/przyjazdu (jeżeli autem, to wg. zasady 3xkoszt paliwa)
    Ilość zdjęć nie powinna znacząco wpływać na koszt.
    Koszt ewentualnej obróbki zdjęć
    czas: 100-200 zł/h
    w sumie sesja powinna kosztować między 300-1000 zł

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicduh Zobacz posta
    Czy w takich przypadkach należy liczyć za zdjęcie + obróbkę, czy za poświęcony czas - ustawianie lamp i kombinowanie.
    Może po prostu wykombinuj jakąś cenę...
    Czy jak zatrudnisz kafelkarza, to też zapłacisz mu za czas i kombinowanie?

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    nie mnasz racji, agrest ! Jak zleceniodawca będzie się zastanawiał, jakie robić ujęcia itp., to zużywa czas fotografa i za to też trzeba zapłacić. Zlecenie nie może być na zasadzie "open account" ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez UBoot Zobacz posta
    nie mnasz racji, agrest ! Jak zleceniodawca będzie się zastanawiał, jakie robić ujęcia itp., to zużywa czas fotografa i za to też trzeba zapłacić. Zlecenie nie może być na zasadzie "open account" ...
    Po prostu zdjęcia robi się dopiero jak zleceniodawca będzie wiedział czego chce.
    Kim jesteś z zawodu? Czy rozpoczynasz pracę, nie wiedząc na czym będzie polegała i jaki będzie jej zakres?
    Zatrudniasz kafelkarza mówiąc: no dobra, rób pan ten kibel a ja pomyślę, jaki chcę mieć...

  8. #8
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    chyba umówiłes sie z klientem ile ma być tych zdjęc? 10, 100 czy tyle ile ci wyjdzie?

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Północny Atlantyk
    Posty
    745

    Domyślnie

    agrest - ja mówię, jaka jest praktyka ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez UBoot Zobacz posta
    agrest - ja mówię, jaka jest praktyka ...
    To ciekawe. W innym wątku rozpisujesz się, ze jesteś totalnie początkujący, nie masz i nie zamierzasz mieć nic wspólnego z profesjonalną fotografią, a tutaj tłumaczysz, jakie są jej realia.
    Ja zarabiam na życie fotografią od 18 lat i wiem o czym piszę.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •