Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Fotografia klubowa

    Przenoszę pytanie tutaj bo ponoć tu jest odpowiedni dział dot.takich pytań:]

    Potrzebna mi pomoc staje przed wyborem obiektywu która ma się sprawdzić jak najlepiej w fotografii typowo klubowej [fotorelacje z imprez klubowych, itp..] moglibyście polecić jakiś sensowny obiektw najbardziej sie nadający?
    aktualnie posiadam jedynie kitowy nikkora 18-105, nikkor 50mm 1.8 i nikkor 70-300..domyślam się że żaden z nich nie jest zbyt dobry do tego rodzaju fotografowania,ale który wg was mógłby być najlepszy? [bo dopóki nie kupie odpowiedniego, jestem zmuszona korzystać z tych w/w]
    obiektyw ma byc do d90
    Kwota raczej bez znaczenia [o ile nie przekroczy 10tys.]

  2. #2

    Domyślnie

    heh trza było nie zakładać dwóch tematów tylko poczekać aż zielony przeniesie Na początek kup porządną lampę - na bank Ci się przyda. 35mm 1,8 też można wykorzystać i coś szerokiego bym też użył (np Sigma 10-20 f3,5)
    Nikon FX

  3. #3

    Domyślnie

    aj ja tam nie wiem na jakiej zasadzie działa to forum jeszcze. najwyzej skasuje tam temat
    co do lampy, mam sb900

    a co byscie wybrali z tych trzech ktore wymieniłam ktore juz mam? bo niestety ten obietyw kupie w marcu dopiero,a do marca musze poradzic sobie z tymi co mam.. ktory bedzie najmniejszym złem? heh

  4. #4

    Domyślnie

    Na D90 mozna spokojnie podciągnąć ISO i takim 18-105 da rade podziałać, 50 1.8 jako uzupełnienie, najmniej przydatny bedzie 70-300. A w przyszlosci wymieniłbym tą 50-tke na 35 1.8 i większość zdjeć zrobisz tym obiektywem, a jak starczy budżetu można dokupić coś szerszego.
    D90 | N 18-200| N35 1.8G| | SB-600 | i kilka innych gratów...

  5. #5

    Domyślnie

    Nie doczytałem, że budżet nie gra roli
    D90 | N 18-200| N35 1.8G| | SB-600 | i kilka innych gratów...

  6. #6

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem - Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stef Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem - Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED
    oooo nie pomyślałem o tym a to takie oczywiste.... do tego jeszcze Sigma 10-20 f3,5 i naprawdę fajny zestaw jest
    Nikon FX

  8. #8
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ona_ Zobacz posta
    Przenoszę pytanie tutaj bo ponoć tu jest odpowiedni dział dot.takich pytań:]

    Potrzebna mi pomoc staje przed wyborem obiektywu która ma się sprawdzić jak najlepiej w fotografii typowo klubowej [fotorelacje z imprez klubowych, itp..] moglibyście polecić jakiś sensowny obiektw najbardziej sie nadający?
    aktualnie posiadam jedynie kitowy nikkora 18-105, nikkor 50mm 1.8 i nikkor 70-300..domyślam się że żaden z nich nie jest zbyt dobry do tego rodzaju fotografowania,ale który wg was mógłby być najlepszy? [bo dopóki nie kupie odpowiedniego, jestem zmuszona korzystać z tych w/w]
    obiektyw ma byc do d90
    Kwota raczej bez znaczenia [o ile nie przekroczy 10tys.]
    AF-S 24/1.4

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    AF-S 24/1.4

    noooo w kwocie się zmieści
    Nikon FX

  10. #10

    Domyślnie

    I moje posty z tego topicu poszły się *****. Tak jak mówiłem. Proponuję N10-24 i 35/1.8. Chyba, że chcesz szaleć to 14-24/2.8
    A póki co to 18-105. W klubach jest ciasno, więc ani na tele ani na 50 miejsca nie ma.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •