Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wingeo Zobacz posta
    czy jeżeli robimy kilka sesji pomiarowych z jednego wydrukowanego wzorca, to są one uśredniane, czy zapisywany jest tylko ostatni pomiar?
    Nie miałem przyjemności z tym programem, ale wygląda na to, że to jeden pomiar.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #12

    Domyślnie

    Dołączę się do tego postu, zakupiłem do mojej drukarki CANON IP4600 system stałego zasilania z tuszami APM.
    Po zmontowaniu wszystkiego, po problemach z napełnieniem i odpowietrzeniem zacząłem drukować męczyłem się zanim uzyskałem poprawny wydruk testowy. Przyszedł czas na rokowanie zdjęć wydrukowałem zdjęcie (testo) dla jakiegoś fotolabu i okazało się że wszystko jest rozjechane szczególnie szarości w szerokim spektrum praktycznie od czarnego po biel która jest zachowana prawidłowo, otóż owa szarość przypomina wyblakłą zieleń i jej odcienie, zjechanie w sterowniku drukarki z CYJANEM o -30 jako tako to wygląda ale ogólnie źle tylko że nie rażą tak te odcienie szarości.
    Użyłem COLORMUNKY Photo aby skalibrować drukarkę utworzył mi profil i tu zaczęły się problemy.
    z użyciem tego profilu mam oprogramowanie które nie ma opcji użycia profili *.ICM np. CD-LabelPrint.
    Testowałem profil za pomocą CS5 i tu powiem że działa tyle że wydruk ciemny, ale nie oto mi chodzi.

    I mam pytanie jak i czy w ogóle jest możliwe aby sam sterownik mógł użyć profilu który utworzyłem aby poprawnie wydrukować, testowałem na różne sposoby na różnych papierach i powiem że żadna zmiana w zarządzaniu kolorem w sterowniku, wyłączenie ICM czy włączenie nie wpływa na wydruk zdjęcia, wywaliłem wszystkie skojażenia profili w systemie z drukarką pozostawiłem tylko mój ustawiłem aby korzystał z moich ustawień nawet jest napisane że sterownik będzie korzystał z niego bez względu jaki papier użyje i nadal nic ZERO jakichkolwiek różnic na wydruku.


    Zaczynam żałować że kupiłem CANONA

    Proszę o wsparcie i poparcie
    Nie wszystko wyglada tak, jak widzi to aparat
    Michalski

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Polska
    Posty
    3

    Domyślnie

    Również dołączę się do tego tematu.
    Usiłuję ustawić wszystkie opcje pod wydruk wzorca, moje pytanie brzmi, czy opcja" wyłącz funkcję ICM wymaganą przez oprogramowanie" ma byc zaznaczona czy odznaczona???
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...90bb3fdf9.html

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •