Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Tryb Auto DR w S5pro

    Jaka jest skuteczność tego trybu?
    Domyślam się że aparat rozpoznaje kontrastowość sceny i zależnie od wymagań ustawia odpowiedni DR.
    Czy jest on zależny od trybu pomiaru światła (punktowy, matrycowy?)
    Do tej pory miałem ustawione na sztywno DR 400% ale zastanawiam się czy nie przełączyć na Auto, by oszczędzić miejsca na karcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Mając ustawione "Auto" nie zdarzyło mi się, by aparat ustawił inny DR niż 400%, niezależnie od kontrastu sceny.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  3. #3

    Domyślnie

    Uważam, że tryb AUTO sprawdza się bardzo dobrze w większości sytuacji zdjęciowych, dlatego DR 400% na stałe nie jest konieczne.
    Ustawienie natomiast DR innego niż STD, powoduje spowolnienie trybu zdjęć seryjnych do ok. 1,5 kl/sek.
    Jeżeli chodzi o oszczędzanie miejsca na karcie, to z tego co pamiętam RAW zarówno przy DR 400% jak i AUTO w przedziale ISO 100-1000 zajmuje 25 MB, (tylko przy ustawieniu DR STD, oraz przy ISO powyżej 1000 ma 12,5 MB)

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli z czystym sumieniem można zostawić 400% bo Auto niewiele zmieni.

    Dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    Nie tak do końca jeżeli robimy na RAW-ach. Ustawianie na siłę DR 400% przy ISO powyżej 1000 jest bezcelowe, bo nie działają małe piksele. Może to mylić automatykę pomiaru matrycowego, i powodować niewłaściwe naświetlenie. DR AUTO jest według mnie lepszym rozwiązaniem. Aparat sam steruje DR-em w zależności od ustawionego ISO.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polenta Zobacz posta
    Nie tak do końca jeżeli robimy na RAW-ach. Ustawianie na siłę DR 400% przy ISO powyżej 1000 jest bezcelowe, bo nie działają małe piksele. Może to mylić automatykę pomiaru matrycowego, i powodować niewłaściwe naświetlenie. DR AUTO jest według mnie lepszym rozwiązaniem. Aparat sam steruje DR-em w zależności od ustawionego ISO.
    Robię w RAF i wygląda na toże aparat sam obcina DR pow ISO 1000 bo równiez z włączonym DR 400% pow. ISO 1000 pliki mają wielkość 12Mb zamiast 25Mb

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat nie obcina DR, (bo jest ona wymuszona poprzez ustawienie), tylko powyżej ISO 1000 wyłącza małe piksele dlatego RAW ma 12,5 MB. Natomiast sztywno ustawiona w tym przypadku DR 400% może tak jak pisałem wprowadzać w błąd automatykę pomiaru matrycowego. Dlatego używam DR AUTO jako bezpieczniejsze i równie skuteczne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •