Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    ja wybrałem sigme 10-20 f3.5, za cenę oraz wyniki na optycznych. nie żałuje.
    Ja też. Przydaje się 3.5 przy walce w świetle zastanym, z lampami w trybie A itd. Do ostatka jednak "żałowałem" 24mm. Osobiście uważam że szeroki zoom używany jest nie tylko na szerokim końcu, prawda jest taka że nie zmieniamy obiektywów nieustannie, a nie wszyscy/nie zawsze chodzą z dwoma korpusami. Z tym że mój budżet nie sięgał N10-24, najwyżej analizowałem T10-24.

    Mam nową Sigmę 3.5, na razie się "zakleszczyła" na bagnecie, inne szkła poczekają aż mi przejdzie.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    S10-20 (starsza wersja) jest świetnym szerokim zoomem dla dxa, jednak pamiętajmy o naprawdę zauważalnej słabej jakości na brzegu kadru. Po za tym w tej cenie wad aż takich nie wiedzę.
    Canon & Nikon

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ragnar Zobacz posta
    S10-20 (starsza wersja) (..)jednak pamiętajmy o naprawdę zauważalnej słabej jakości na brzegu kadru.
    Ja w swojej nic takiego nie zauważyłem nawet kilka razy jak ktoś na forum pisał o tym to odpalałem sobie RAWy żeby to dostrzec i nigdy mi się nie udało w mojej przymykanie tylko zwiększało GO - za to ostrość świetna od pełnej dziury i na brzegach nigdy mydła nie miałem - nawet narożniki były bardzo ok (i to przy tematach gdzie spokojnie można było to wyłapać np jak były suche trawska na jakiejś polance)
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #24

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odgrzać temat. Pytanie zadałem również tutaj http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...=1#post3986111, ale może w tym temacie ktoś szybciej je odnajdzie i pomoże mi w wyborze.
    Czy ktoś dysponuje fotkami z bezpośredniego porównania tych 2 obiektywów? Tak, żeby kadr był zrobiony z tego samego miejsca o tym samym (kwestia zmiany obiektywów) czasie. Generalnie czytałem opinie nawet na zagranicznych stronach, że w centrum ciężko zobaczyć różnicę, widać ją podobno dopiero na brzegach kadru. Faktycznie tak jest?
    Rozważam bowiem nową Sigmę 3,5 (bo tej starej już jako nówki nie ma), albo używkę Nikkora (bo nowy jednak jest za drogi, chyba, że by był jakiś magiczny cashback, ale pewnie o 1000zł nie obniżą ceny).
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #25

    Domyślnie

    Cześć mam tą sigmę i powiem Ci że faktycznie na rogach jest lekkie mydło które widać tylko jak powiekszysz kadr, bez powiększania jest to niezauważalne.
    Różnica w cenie to około 1500 złotych.
    Czy warto dokładać musisz sobie odpowiedzieć sam.W moim przypadku nie warto było dokładać.Fotografowanie to tylko hobby dla mnie.
    Za lekko ponad 2000 zł dostajesz dobry obiektyw który dobrze pracuje pod światło.
    Mam tą sigmę ponad 2 lata , sprawuje się bez zarzutu.

    Pozdrawiam.

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Pozwolę sobie odgrzać temat. Pytanie zadałem również tutaj http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...=1#post3986111, ale może w tym temacie ktoś szybciej je odnajdzie i pomoże mi w wyborze.
    Czy ktoś dysponuje fotkami z bezpośredniego porównania tych 2 obiektywów? Tak, żeby kadr był zrobiony z tego samego miejsca o tym samym (kwestia zmiany obiektywów) czasie. Generalnie czytałem opinie nawet na zagranicznych stronach, że w centrum ciężko zobaczyć różnicę, widać ją podobno dopiero na brzegach kadru. Faktycznie tak jest?
    Rozważam bowiem nową Sigmę 3,5 (bo tej starej już jako nówki nie ma), albo używkę Nikkora (bo nowy jednak jest za drogi, chyba, że by był jakiś magiczny cashback, ale pewnie o 1000zł nie obniżą ceny).
    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas1979 Zobacz posta
    Za lekko ponad 2000 zł dostajesz dobry obiektyw który dobrze pracuje pod światło.
    Teraz te Sigmy są po 1790zł. Jak bym wziął na firmę to wyjdzie mi "raptem" 1455zł, a obiektyw jednak nóweczka z gwarancją.
    Też fotki robię hobbystycznie i dlatego ciekawi mnie czy różnicę bym zauważył. Z drugiej jednak strony, wolę wydać kasę na coś naprawdę niezłego z czego będę zadowolony. Choć właśnie według testów, Sigma jest niezła i w dobrej cenie.
    Czasu trochę mam, bo generalnie do wakacji chciałbym się na coś zdecydować. Więc mam trochę czasu na oglądanie jakichś porównań i decyzję :P
    Póki co, kupiłem kita żeby na szybko mieć coś troszkę szerszego. Później kita sprzedam i dołożę to któregoś z tej dwójki.
    Chętnie zobaczyłbym surowe porównanie tych 2 szkieł, bez podrasowania w PS czy LR.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Teraz te Sigmy są po 1790zł. Jak bym wziął na firmę to wyjdzie mi "raptem" 1455zł, a obiektyw jednak nóweczka z gwarancją.
    Też fotki robię hobbystycznie i dlatego ciekawi mnie czy różnicę bym zauważył. Z drugiej jednak strony, wolę wydać kasę na coś naprawdę niezłego z czego będę zadowolony. Choć właśnie według testów, Sigma jest niezła i w dobrej cenie.
    Czasu trochę mam, bo generalnie do wakacji chciałbym się na coś zdecydować. Więc mam trochę czasu na oglądanie jakichś porównań i decyzję
    Póki co, kupiłem kita żeby na szybko mieć coś troszkę szerszego. Później kita sprzedam i dołożę to któregoś z tej dwójki.
    Chętnie zobaczyłbym surowe porównanie tych 2 szkieł, bez podrasowania w PS czy LR.
    Niestety nie dysponuję bezpośrednim porównaniem tych obiektów ale mam linką do fajnej stronki w której możesz sobie podpatrzeć dany aparat z obiektywem
    Tu jest link może to coś Ci pomoże

    https://explorecams.com/photo/12541169


    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki za link. Bardzo ciekawa strona. Jednak jest jeden problem. Jest tam wiele bdb zdjęć Nawet zrobionych słabszymi szkłami. Ciężko więc jednoznacznie porównać 2 obiektywy, które mnie i poprzedników interesują.
    No nic, mam jeszcze sporo czasu do namysłu więc może ktoś będzie dysponował w 1 czasie tymi 2 szkłami i pokusi się o jakieś bezpośrednie porównanie.
    Miłe by było również porównanie z Nikkorem AF-P 10-20.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •