Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Obojętne którą?
    Czyżby jasność jaśniejszej wersji była kosztem czegoś o czym nie wiem?!
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    Obojętne którą?
    Czyżby jasność jaśniejszej wersji była kosztem czegoś o czym nie wiem?!
    Ja się podepnę pod to pytanie. Miał ktoś do czynienia z obiema wersjami Sigmy 10-20? Jedni mówią że nowa, ze stałym
    światłem lepsza, inni na odwrót, że słabsze brzegi itd.. Zamierzam niedługo jedną z nich kupić, starszą wersję za cirka 1950zł, nową - cirka 2400. Od czasu do czasu przyjdzie mi również cykać w pomieszczeniach, ( ale naprawdę sporadycznie), tam stałe światełko by się przydało, ale cena tego udogodnienia dla mnie jest odczuwalnie znacząco wyższa. Testy testami, gdzie nie spojrzeć wyniki inne, ale może by doradził ktoś kto miał z nimi w praktyce do czynienia czy warto troszkę mocniej szarpnąć portfelem dla nowej wersji?
    D80

  3. #13

    Domyślnie

    Cóż. Może ja mam pecha. Lub jestem zbyt wybredny.

    Żadna z Sigm 10-20, które miałem okazję podpiąć do mojej puszki (lub tylko pooglądać z nich nie przerabiane zdjęcia), nie podobała mi się pod kątem tego, co się działo w narożnikach kadru.

    Zakładam, że nie po to kupuję szeroki kąt, żeby później kastrować zdjęcia tylko z powodu mydlanych rogów.
    Choć może to i jakaś idea - robić na 10mm, kadrować do n.p. 14 i będzie git...

    Szukam dalej swojej drogi

    Czas przyjrzeć się Nikonowi 10-24. Znowu ten upierdliwiec łażący po sklepach...

  4. #14

    Domyślnie

    Slawas jaśniejsza wersja ma średnice filtrów 82 a nie 77 tak jak stara.
    Ewentualne filtry są dużo droższe w fi 82 niż 77mm
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #15

    Domyślnie

    Pomijając średnicę filtrów (to jakoś się przeboleje), nowa wersja w testach na optycznych oczarowuje ostrością, zarówno w centrum jak i na brzegach, z kolei np. w DFV za brzegi i ogólną ostrość bardziej chwalony jest model starszy. I bądź tu mądry...
    Wiadomo, że przy tak szerokim zoomie trzeba się pogodzić z różnymi wadami, nieostrością itp. itd. szczególnie jak jest się przyzwyczajonym do pstrykania stałkami, no ale oczywiście chciałoby się zawsze jak najlepiej i jak najtaniej; )

    Chyba jednak zdecyduję się na starszą wersję, zanim wyszła nowa, ta pierwsza posiadała i wciąż posiada obszerne grono zadowolonych użytkowników, a zaoszczędzone 4 stówki wrzucę do skarbonki z napisem "na Nikkora 85 1.8"
    D80

  6. #16
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    Slawas jaśniejsza wersja ma średnice filtrów 82 a nie 77 tak jak stara.
    Ewentualne filtry są dużo droższe w fi 82 niż 77mm
    To wiem.
    E... np. średniej jakości filtry polaryzacyjne 82mm są o jakąś stówę... max dwie stówy droższe od 77mm. Nie robi robra. I tak zestaw biorę na raty
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  7. #17
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  8. #18

    Domyślnie

    Starsza lepsza - i optycznie i pod kątem budżetu - miałem egzemplarz starszej wersji ale był perfekcyjny - podpinałem wiele starszych modeli i były bardzo ok, nowa natomiast wg mnie (i nie tylko) jest gorsza optycznie, ma większą winietę i droższe filtry Gdybym miał ponownie to szkło kupić to brałbym starszą wersję
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    To wiem.
    E... np. średniej jakości filtry polaryzacyjne 82mm są o jakąś stówę... max dwie stówy droższe od 77mm. Nie robi robra. I tak zestaw biorę na raty
    Nie rozumiem, że na raty to niby za darmo ?

    Co do tematu - miałem S10-20 (starą ) N12-24/4 i zostawiłem sobie N10-24 moim zdaniem najlepszy z tej trójki.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 124miko Zobacz posta
    Nie rozumiem, że na raty to niby za darmo ?
    znaczy ze po rozłożeniu na raty 100-200 nie robią szczególnej różnicy.

    ja wybrałem sigme 10-20 f3.5, za cenę oraz wyniki na optycznych. nie żałuje.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •