Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie wybór [plecak] Plecak Kata 3N1-20 & Tamrac 5547 ADVENTURE 7

    witam
    mam problem w wyborze plecaka do którego powinno wejść D80 z gripem, nikkor 70-300, tamron 28-85, tokina 12-24 plus lampa, dodatkowo filtry, itp

    jestem bardziej za produktem katy, ponieważ jest to plecak typu sling, ma możliwość założenie uchwytu na statyw STH 3N1, dodatkowa kieszeń na wycieczkowe akcesoria np. mapa, kurtka, łakocie

    nie mając możliwości przymierzenia w/w plecaków, zapytuje Was użytkowników:
    - czy zmieszczę w swoje klamoty,
    - czy w uchwyt zmieści się statyw benro a 298 n6 (dł. 56 cm)


    może jakieś inne alternatywy, budżet do 400 zł

  2. #2

    Domyślnie

    Napewno zapakujesz się do Kata, mam 3n1-30 i mam zapakowany D90 (bez gripa ale miejsce jest), 3 lampy sb, i 4 szkła. Porównywałem z plecakiem znajomego i chyba wielkość przedzialu na foto jest identyczny albo niewiele mniejszy górny przedzial byl mniejszy.
    Nie wiem natomiast nic na temat tego mocowania statywu
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinczer Zobacz posta
    Napewno zapakujesz się do Kata, mam 3n1-30 i mam zapakowany D90 (bez gripa ale miejsce jest), 3 lampy sb, i 4 szkła.
    do 3n1 30 na pewno, miałem i sprzedałem ją
    potrzebuje coś mniejszego

  4. #4

    Domyślnie

    Zapomnialem dopisac ze porownalem z 3n1-20. Moze jutro bede sie z nim widzial to sprawdze.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    3in1-20 - czy ktoś kto ten plecak ma, mógłby dokładnie opisac co tam się mieści? - na zasadzie wygodnego wkładania/wyciągania - chodzi o dolną komorę foto. Ze zdjęć producenta niewiele wynika, niestety.
    Drugie pytanie: ze zdjęć wynika, że dostęp do komory foto (już po otwarciu suwaka) jest chyba dość trudny... - tak jest naprawdę? Kusi mnie ten plecak, bo...
    1. Komora foto umożliwia chyba włożenie body z zapiętym tele..?
    2. Jest osobna komora na inne drobiazgi.

    Jednak obawiam się, czy komora foto nie jest pomyślana tak, że wyciągnąć łatwo można jedną rzecz (tą z wierzchu), a dotarcie do reszty wymaga już sporych manipulacji (trzeba wyciągnąć to co z wierzchu, żeby się dostać do innych rzeczy?)

    A może jakieś real fotki?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  6. #6

    Domyślnie

    Mam Kata 3N1-30 i uchwyt na statyw. Górna komora nie jest zbyt duża. Dolna komora jest wielka - ale praktyka używania pokazuje, że wygodny dostęp jest tylko z jednej wybranej strony. Żeby dostać się do przedmiotów zapakowanych z innych stron - trzeba się trochę nakombinować (jest to spowodowane "patentem" pozwalającym zapiąć klamry za pomocą jednej ręki - zapiąć - owszem, ale odpiąć i dostać się głębiej - już nie. Dodatkowo komplikuje to przymocowany uchwyt do statywu.
    Ale i tak lubię tę torbę - bo jest w niej duuużo miejsca.
    Ja wypracowałem sobie taki sposób noszenia sprzętu: w górnej komorze - body z aktualnie przypiętym obiektywem. W dolnej komorze - reszta gratów i rzeczy poza-fotograficzne - po usunięciu przegródek tu jest naprawdę dużo miejsca. Na wierzchu - statyw.
    Z funkcją "sling" w tej dużej torbie to trochę przesada - bo 3N1-30 jest naprawdę duża i jeśli jest zapakowana na full to trudno jej używać jako "Sling" - przesuwanie paska torby obciążonej na maxa - to wyzwanie - zazwyczaj razem z nim przesuwa się koszulka którą masz na sobie (ze względu na wagę). Ale znowu - torba ma dwa paski i naprawdę dobrze leży na plecach zarówno w wersji "jednopaskowej" (sling) i "dwupaskowej" (jak plecak).
    Tak wiec - do miasta - nie polecam. Na wycieczki w teren - jak najbardziej.
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    3in1-20
    [...]
    A może jakieś real fotki?
    Ktoś ostatnio podawał świetnego linka: http://www.taschenfreak.de/indexliste.htm

    A ja ostatnio lubię oglądać różne produkty na YouTubie. Jeśli nie masz okazji obejrzeć towaru osobiście, to film czasem pokaże więcej niż statyczne foto z katalogu producenta.
    Proszę ten http://www.youtube.com/watch?v=LOxwmvBPemM i inne.


    --
    Tomasz

  8. #8

    Domyślnie

    Metoda z oglądaniem na youtube jest mi znana z autopsji. Im więcej oglądam tym bardziej jestem przekonana, że nie istnieje idealny plecak dla moich potrzeb...
    Ostatnio edytowane przez jm ; 07-02-2010 o 22:12
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Metoda z oglądaniem na youtube jest mi znana z autopsji. Im więcej oglądam tym bardziej jestem przekonana, że nie istnieje idealny plecak dla moich potrzeb...
    Mam to samo tylko u mnie odbywa się to poprzez dużą ilość sprzętu. Mam 30tke katy i brak mi miejsca. A z dużym worem szkieł łazi się wiadomo jak. Plecak wiec służy mi do wycieczek gdzie zabieram body i kilka szkieł. Jeśli chodzi o ten plecak katy to przynajmniej jakość jest na zadowalającym poziomie i do niczego po ponad roku używania nie mogę się przyczepić.

  10. #10

    Domyślnie

    Kata wygląda zachęcająco, jednak przy pełnym obłożeniu komory foto dostęp do wszystkich schowanych tam rzeczy jest jednak dość utrudniony.
    Wirtualnie "przerobiłam" już chyba wszystkie marki i potencjalne modele gabarytowo pasujące do mojego arsenału - kurcze...zawsze jest jakieś "ale"....

    Jest też nowa seria Kata 123-GO (także w 3 rozmiarach - 10, 20, 30) - wydaje się być bardzo podobna do Kata 3in1, więc znowu dostęp taki sobie..
    Ostatnio edytowane przez jm ; 09-02-2010 o 17:16
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •