Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56
  1. #31

    Domyślnie

    A mnie zazdrość zżera, że możecie się spotkać i podyskutować o fotografii i na dodatek w miłym towarzystwie. Należę jednak do grupy forumowiczów mieszkających kawałeczek od siedziby SUNa. Dlatego też łakomie spoglądam na wszelkie dostępne materiały i wiadomości (te na CD byłyby szczególnie mile widziane).
    Jeżeli chodzi o szkolenia, to jestem za. Z doświadczenia wiem, że nieraz wystarczy pokazać jeden prosty przykład i otwiera sie jakaś klapka z dostępem do wiedzy. Samemu traci się sporo czasu.
    Cały czas kombinuję, jak tu dojechać. Niestety totalny brak czasu nie pozwala.
    Pozdrawiam

  2. #32

    Domyślnie

    rozumiem, ze decyzje zapadły - ale jesli moge wtracic trzy grosze - nie wiem czy to do konca przemyslane decyzje.
    Taki kurs wymaga:
    - duzo sprzetu, a nie duzo ludzi do jednej klawiatury
    - warunkow do postawienia sprzetu i posadzenia tyłka
    - nauczyciala ( zakladam ze taki jest ) umiejacego przekazać wiedze, a nie tylko znawcy PSa
    - i, najistotniejsze - jeden grafik w agencji pracuje 7 lat, drugi 12 - wiekszość na PSie
    codziennie po 8 do 15 godzin i bywa, że mają dylemat techniczno-taktyczny .... co można sie
    nauczyć w kilka godzin ? Tyle co z ksiazki Kellbiego za 60 zł? To wole ksiazke....
    Jednak myślę, że pojscie w kierunku nauki Photoshopa na warsztatach SUN nie jest najlepszym
    pomysłem, ale to moje osobiste zdanie... i oczywiscie - proszę - bez urazy - tak tylko pomyslałem,
    że to troche bez sensu obserwując prace grafików - no chyba ze to kurs 6 letni

    Krzysztofie masz rację w tym co napisałeś.
    Ja myślę że ten mini kurs PSa pozwoli niektórym zblizyć się do obróbki zdjęć.
    Jest wiele osób na forum które przesiadło się z analoga na cyfrę i nie mają pojęcia o możliwościach tago potężnego narzędzia. Wiele razy widziałem opadnięte szczęki ludzi którym pokazywałem najprostrze możliwości programu. Grafikiem po takim kursie nikt nie będzie, ale chcemy nauczyć wyciskać ze zdjęć jak najwięcej. Oczywiście jest wiele publikacji na ten temat (Kellby, PSD itp), ale po pierwsze język jest dość fachowy i nie dla każdego zrozumiały, po drugie są zapewne osoby takie jak ja , które wolą popatrzeć jak ktoś to pokazuje. Hmm.. takie moje odczucia.

    Pozdrawiam
    Tomek
    deczysta

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomx
    co można sie
    nauczyć w kilka godzin ? [...] myślę, że pojscie w kierunku nauki Photoshopa na warsztatach SUN nie jest najlepszym pomysłem
    Ja myślę że ten mini kurs PSa pozwoli niektórym zblizyć się do obróbki zdjęć.
    Jest wiele osób na forum które przesiadło się z analoga na cyfrę i nie mają pojęcia o możliwościach tago potężnego narzędzia.
    Wtrace swoje 3 grosze. Co prawda na 90% mnie na warsztatach nie bedzie, ale wiem cos o PS, wiec chocby z tego powodu czuje sie upowazniony

    Mysle, ze uczciwsze byloby nazwanie tego panela 'Prezentacja mozliwosci Adobe Photoshop w zakresie korekcji i edycji zdjec z aparatow cyfrowych' zamiast 'Kurs Photoshop' i wszyscy beda zadowoleni No i nikt nie bedzie sie spodziewal, ze dostanie prace kolorysty w agencji po tych warsztatach

    pzdr
    dosent
    D70/N24-85/N70-300G/N105D/SB800

  4. #34

    Domyślnie

    'Prezentacja mozliwosci Adobe Photoshop w zakresie korekcji i edycji zdjec z aparatow cyfrowych'
    Masz całkowicie rację. Nauczycielami nie jesteśmy, będziemy wymieniać wspólnie swoje doświadczenia, tak chyba też można się wiele nauczyć.

    Pozdrawiam
    Tomek
    deczysta

  5. #35

    Domyślnie

    A moze zamiast poprawiać zdjecia za pomoca PSa i innych cudownych programów , zrobic od razu dobre zdjecie? Po co na warsztatach odbywajacych sie raz w miesiacu na które ludzie jada z daleka i za nie płaca uczyc poprawiania zdjęc a nie robienia dobrych? Czasami mysle jak sobie ludzie dawali rade bez Photoshopa , Nikona Capture i itp. robiac zdjecia na negatywach. Po za tym nawet na "liźnięcie" tematu o photoshopie nie starcza 2 dni, a tak w pełni to jeden. Coraz częsciej słysze od "zawodowych" fotografów zdanie: rób zdjecie jak chcesz jak bedzie do bani to sie w photoshopie poprawi. Wychadzą z załozenia ze nie liczy sie oko i umiejetnosci fotograficzne tylko biegłosc w posłógiwaniu sie PSem. Jak dla mnie to nie sa fotografowie tylko informatycy robiacy zdjecia.
    Pozdrawiam
    D70/F75/28-100/70-300G/Sigma28-135/SB800

  6. #36

    Domyślnie

    @horch

    a może zamiast krytykować nasz pomysł sam przyjedziesz i pokażesz jak robi się dobre zdjęcia... osoby, które dają dobre rady i służą pomocą zawsze są mile widziane...
    o warsztatch z PSa pomyślałam bo wiem, że jest duże zainteresowanie... przecież nie każdy musi korzystać jeśli mu się pomysł nie podoba...
    a robić coraz lepsze zdjęcia też się uczymy...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  7. #37

    Domyślnie

    A to krytyka jest zakazana? To jest tylko i wyłacznie moja opinia i nigdzie nie napisałem ze pokaze jak sie robi dobre zdjecia. To własnie Wy- ludzie (przynajmniej część z Was) zajmujacy sie zawodowo fotografia lub będący doswiadczonymi fotografami powinniscie to pokazac tym co sie dopiero ucza. Jest takie mądre stare powiedzenie: "Czym skorupka za młodu....."

    Pozdrawiam
    D70/F75/28-100/70-300G/Sigma28-135/SB800

  8. #38

    Domyślnie

    nie bierzciw tego tak osobiście...ja też jestem przeciwnikiem PSucia zdjęć, choć sam czasem cóś poPSuję ...i choć nazywają mnie tu ortodoksem, to z przyjem,nością poznam troszkę tajników tej niezwykłej broni...horch, masz rację...my włąsnie uczymy się robić zdjęcia tak, żeby ich później nie PSuć, ale czasem nie wyjdzie i cza cóś poPSuć, a tu 2 (słownie - dwie) lewe ręce, braki w wiedzy...i co robić?...a ciocia czeka na zdjęcię jej ulubionego kuzyna
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    nie bierzciw tego tak osobiście...ja też jestem przeciwnikiem PSucia zdjęć, choć sam czasem cóś poPSuję ...i choć nazywają mnie tu ortodoksem, to z przyjem,nością poznam troszkę tajników tej niezwykłej broni...horch, masz rację...my włąsnie uczymy się robić zdjęcia tak, żeby ich później nie PSuć, ale czasem nie wyjdzie i cza cóś poPSuć, a tu 2 (słownie - dwie) lewe ręce, braki w wiedzy...i co robić?...a ciocia czeka na zdjęcię jej ulubionego kuzyna
    Bracie w ortodoksji!!
    Ja nie PSuję fot, najczęściej wieszam w sieci po prostu skan z negatywu, tyle że kompresja starannie i usuwanie śmietnika ze skanera. Juz ktos mnie kiedyś nazwał ortodoksem i fanatykiem
    Poza tym dłubię grafikę - to pewnie dlatego dwie drogi oddzieliły się u mnie tak dokładnie od siebie. Grafika komputerowa to co innego, fotografia to papier, w sieci i na ekranie to najwyżej reprodukcje fotografi.
    Ale racja - żeby dobrze pokazac reprodukcje - narzędzie trzeba poznać. Nie mówiąc już o tym, że Photoshop przydaje się także do innych rzeczy niz edycja zdjęć.

    moze jakiś zakon załozyć pod wezwaniem błogosławionego analogu? :P ...zakon wojujacy oczywiście :P
    Jeżeli nie masz nic do powiedzenia na temat zdjęcia - przejdź do następnego

  10. #40

    Domyślnie

    hehe...może jeszcze paru do nas dołączy?...i ożywi się forum aparatów tradycyjnych, zwłaszcza, że jest trochę ludziów co się nawrócili z drogi syfrowej na jedyną słuszną
    GRAFIKI DO GRAFIK
    ZDJĘCIA DO ZDJĘĆ
    VIVAT KLASYCZNE LUTRZNAKI
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •