Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11

    Domyślnie

    a ja bym rozważył wszystko od tyłu...

    Chodzi o to że gdzieś na linii TWORZENIA tego jedynego pięknego zdjęcia który spi..ł LAB musiałeś popełnić dość powszechny błąd - i tu drukarka za 6k wcale nie poprawi ci zdjęcia.
    O co mi chodzi
    - na jakim monitorze pracujesz - do Office'a czy na profesjonalnym monitorze do zastosowań graficznych?
    - czy ten ów monitor jest skalibrowany?
    - czy oddajesz dobrze oprofilowane pliki do LAB (np sRGB do LABu na który pracuje na tej przestrzeni?) czy pliki oprofilowane odpowiednim profilem aby zrównoważyć chemie i papier (np Kserokop)
    - czy jest to profesjonalny punkt z poważną załogą czy może Saturn bo odbitka jest po 50gr a w dobrym LABie po 2zł

    Jeśli na powyższe tylko 4 punkty masz wszystko poprawnie - to warto kupić drukarke

    Jeśli masz tylko jeden minus - spróbuj wychwycić błąd i go naprawić
    Jeśli więcej niż jeden - zapomnij o drukarce bo uzyskasz taki sam efekt jak na odbitkach.


    Zrobiłem sporo zdjęć w LABach - obecnie korzystam tylko z 2óch plus z drukarki Marcina - EPSONa
    Różnice są duże pod warunkiem że wiesz na co patrzeć, jeśli nie widzisz - nie przejmuj się - 85% społeczeństwa nie widzi różnicy a jak nie widzą to uważają że nie ma po co przepłacać
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  2. #12

    Domyślnie

    Borowa monitor to Eizo 2433W , może nie profesjonalny ale coś już tam na nim widac , a w pozostałych punktach mogłem zrobic gdzieś błąd tego nie przeczę, lecz ja leniwy jestem i chcę sam sobie wszystkim zarządzac w domu dlatego zainteresowałem się drukarką, a wiesz ja drukarki nie kupuje dla ludzi tylko dla siebie :]
    Fx

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •