Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim Zobacz posta
    Aleś zaszalał...
    A widział Ty nikkora 70-180/4.5-5.6 AFD???

    Pozdrawiam
    I on ma być solidniej zbudowany od Tokiny ATX 820 proII?
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a1rh+ Zobacz posta
    Zwracasz uwagę żeby czytali cię uważniej - sam też czytaj uważniej - mówiłem o testach z tamtych lat i ich
    wynikach a nie o porównaniach tokiny i nikkora które wyszło na moim D200. A swoją drogą masz dość wąsko
    ukierunkowaną historię optyki , też lubię nikona ale było w owych latach kilkanaście szkieł którym nikon nie dorównywał przypomnij sobie wspaniałą serię Zuiko która do dziś jest niesamowicie droga i co ciekawe, do
    cyfrówek jest tak samo doskonała jak do analoga.
    Tak, zwłaszcza że Zuiko było szkłem alternatywnym do nikkorów i można było je sobie podpiąć do np. FM2, F3, F4...
    To ty wrzuciłeś w tym wątku temat lat osiemdziesiątych i porównania nikkorów ze szkłami alternatywnymi z tamtych lat, więc bądź tak miły i nie pisz mi, że mam dość wąsko ukierunkowaną historię optyki. Wiesz coś o tym???

    Smurf, a optykę ta tokina też ma lepszą?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Vadim ; 10-11-2006 o 08:35

  3. #23

    Domyślnie

    Vadim, a czy ja napisalem cos o jakosci optycznej Tokiny?
    Budowa i trwalość szkiel Nikona przy szkłach Tokiny ATX 235 proII, ATX 270proII czy ATX 820 proII to raczej niezbyt imponujaca jest.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  4. #24
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    A czy ja napisałem, że napisałeś? Pytam.

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Optycznie to wszystkie Tokiny jakie miałem tj. ATX 235proII, ATX 270 proII, ATX 280 pro, ATX 820 proII i ATX 840 byly przyzwoite, ale zdecydowanie słabsze od Nikonowskich odpowiedników. Najlepiej prezentowaly sia ATX 270 proII, ATX 280 pro i ATX 235 proII - od podobnych Nikkorow dzielila je niezbyt duża, ale widoczna róznica, potem ATX 820 pro zauważalnie słabsza od Nikkora 80-200/2,8 D ED, i dalej "bardzo średnia" ATX 840 - tej juz sie nie da porownywac do nikkora 80-400, ale jest bardzo wyraźnie lepsza od wszystkich obiektywow 70-300.
    Za to pod względem mechanicznym wszystkie nadawały sie nawet do wbijania gwoździ, a np komfort manualnego ostrzenia obiektywami Tokiny ATX serii pro jest nie do pobicia przez najlepsze obiektywy profi Nikona i Canona.
    Ostatnio edytowane przez Smurf ; 10-11-2006 o 22:01
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim Zobacz posta
    Tak, zwłaszcza że Zuiko było szkłem alternatywnym do nikkorów i można było je sobie podpiąć do np. FM2, F3, F4...
    To ty wrzuciłeś w tym wątku temat lat osiemdziesiątych i porównania nikkorów ze szkłami alternatywnymi z tamtych lat, więc bądź tak miły i nie pisz mi, że mam dość wąsko ukierunkowaną historię optyki. Wiesz coś o tym???
    Vadim - jednak czytaj uważnie lub nie wyciągaj wniosków bo są niebezpieczne dla zdrowego rozsądku.
    Jeżeli się zapędziłeś w nikona vs niezależni , to tylko ty. Ja nie wspomniałem o tym ani słowa ,a napisałem dokładnie :
    - Dawałem się nabierać takim "solidnie robionym" testom w latach osiemdziesiątych , dopiero na własnej skórze i
    kieszeni odczuwałem kto mógł płacić lub nie zapłacić za takie wyniki.- POWTÓRZĘ WYRAŹNIE : Stwierdzenie
    dotyczy istoty "niezależnych , solidnie robionych" testów , może być np.jakiś nikkor przeciw drugiemu nikkorowi,
    lub test dowolnego obiektywu , który po zakupie okazuje się delikatnie mówiąc mocno przereklamowany.
    PONIAŁ ???
    A wynik moich opisanych doświadczeń z tokiną nie jest podparty żadnym testem tylko codziennym używaniem.
    Ostatnio edytowane przez a1rh+ ; 11-11-2006 o 05:40 Powód: literówki
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

  7. #27
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    a1rh+, bądź tak miły i pozwól wyciągać wnioski z całego tekstu jaki napisałeś, a nie cytuj teraz zdań wyrwanych z kontekstu.

    Cytat Zamieszczone przez a1rh+ Zobacz posta
    Dawałem się nabierać takim "solidnie robionym" testom w latach osiemdziesiątych , dopiero na własnej skórze i
    kieszeni odczuwałem kto mógł płacić lub nie zapłacić za takie wyniki. Nie wiem czy oberwowałeś moją stopkę
    przez kilka miesięcy wymieniony był N 20-35 f2.8 i jednocześnie T 20-35 f2.8 i dziwne ale to nikkor poszedł na
    sprzedaż a tokina pozostała . Tak że kreseczki na wykresach to nie jest prawdziwa fotografia.

    PS. Ale naiwność mi nie minęła , wszechobecny guru K.R. skusił mnie na nikkora 18-200 , całe szczęście
    że mogłem popróbować i obyło się bez wydatków.
    Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że wskazujesz na nierzetelność testu nikkor vs. producent niezależny wykazaną własnym doświadczeniem i w moim rozumieniu tego co ty napisałeś tego dotyczy twoje stwierdzenie.

    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim Zobacz posta
    a1rh+, bądź tak miły i pozwól wyciągać wnioski z całego tekstu jaki napisałeś, a nie cytuj teraz zdań wyrwanych z kontekstu.
    Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że wskazujesz na nierzetelność testu nikkor vs. producent niezależny wykazaną własnym doświadczeniem i w moim rozumieniu tego co ty napisałeś tego dotyczy twoje stwierdzenie.
    OT! Vadim , wyszło jak w życiu - "Poeta pisze wiersze, a mądrzejszy musi powiedzieć co poeta chciał przez to
    wyrazić i co miał na myśli, bo nikt z innych ludzi go nie zrozumie", - daruj sobie, mam dość, znikam z tego wątku,
    tłumacz teraz innym co mieli na myśli - może nie wiedzą .

    PS. TESTY DO KTÓRYCH W ODPOWIEDZI DO Czornyj MÓGŁBYM SIĘ ODNIEŚĆ DOTYCZYŁY DWÓCH TOKIN CIEMNEJ I JASNEJ.
    POCZYTAJ !
    Ostatnio edytowane przez a1rh+ ; 13-11-2006 o 05:15 Powód: PS.
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

  9. #29
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Nie tłumaczę autorowi, co sam miał na myślli, ale często ludzie mają kłopot z wyrażaniem swoich myśli słowami. Co innego mówią, a co innego myślą. Trudność w tym, aby mówić i pisać w sposób spójny i możliwie zrozumiały dla innych.
    Dla mnie (co nie oznacza, że dla pozostałych także) Twoja wypowiedź podparta konkretnymi przykładami z życia wyraźnie odnosiła się do nikkora i producentów niezależny. Wcale nie twierdzę, że to miałeś na myśli, ale jak dla mnie tak to napisałeś. Tyle w temacie.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •