Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a1rh+ Zobacz posta
    Dawałem się nabierać takim "solidnie robionym" testom w latach osiemdziesiątych , dopiero na własnej skórze i
    kieszeni odczuwałem kto mógł płacić lub nie zapłacić za takie wyniki. Nie wiem czy oberwowałeś moją stopkę
    przez kilka miesięcy wymieniony był N 20-35 f2.8 i jednocześnie T 20-35 f2.8 i dziwne ale to nikkor poszedł na
    sprzedaż a tokina pozostała . Tak że kreseczki na wykresach to nie jest prawdziwa fotografia.

    PS. Ale naiwność mi nie minęła , wszechobecny guru K.R. skusił mnie na nikkora 18-200 , całe szczęście
    że mogłem popróbować i obyło się bez wydatków.
    No cóż, z testu na photodo wynika, że Nikon 20-35 powinien być nieco ostrzejszy na f/2.8 i ogólnie trochę lepiej przenosić kontrast, niepokojąco domknięty na f/8 ujawnia niepokojącą tendencję do zakrzywiania płaszczyzny ostrości, na 20mm ujawnia koszmarny astygmatyzm (zapewne za tym idą niezłe aberracje chromatyczne) i na szerszym końcu jest gorzej skorygowany od Tokiny. Tokina zaś, o ile na f/2.8 zdaje się być beznadziejna, to na f/8 nie jest może rewelacyjna, za to równa - i szczególnie na cyfrze nie powinna wykazywać spadku ostrości w rogach, co w krajobrazie ma spore znaczenie. Pod względem kontrastu zdaje się jednak nie jest wybitna. Może zatem Tokina bardziej ci odpowiadała z uwagi na mniejsze dystrosje, aberracje i bardziej płaski plan?

    Też nie wierzę za bardzo w testy, ale te na photodo mi się dość dobrze sprawdzały...
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 09-11-2006 o 12:44

  2. #12

    Domyślnie

    kiedyś też brałem je pod uwagę, ale po konfrontacji z rzeczywistością traktuję je jedynie wstępnie...znacznie ważniejsze są dla mnie konkretne, przykładowe zdjęcia, a najlepiej, które sam zrobiłem
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #13

    Domyślnie

    Chcialbym kupic ta Tokine do d50 .Czy ktos ma jakies foto zrobione tym obiektywem ?Pokazcie prosze.

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a1rh+ Zobacz posta
    Dawałem się nabierać takim "solidnie robionym" testom w latach osiemdziesiątych , dopiero na własnej skórze i
    kieszeni odczuwałem kto mógł płacić lub nie zapłacić za takie wyniki. Nie wiem czy oberwowałeś moją stopkę
    przez kilka miesięcy wymieniony był N 20-35 f2.8 i jednocześnie T 20-35 f2.8 i dziwne ale to nikkor poszedł na
    sprzedaż a tokina pozostała .
    Taaak??? A to ciekawe, bo ja w latach osiemdziesiątych też praktykowałem na własnej skórze, i żadna tokina z tamtych lat czy inne cudo producentów tzw. niezależnych raczej nie mogło się równać z produktami nikona. Optycznie to nawet tzw. wersja ekonomiczna E biła na głowę niemal całą japońską konkurencję, a budowa i trwałość szkieł nikona to dla nich do dzisiaj odległa sprawa.

    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim Zobacz posta
    Taaak??? A to ciekawe, bo ja w latach osiemdziesiątych też praktykowałem na własnej skórze, i żadna tokina z tamtych lat czy inne cudo producentów tzw. niezależnych raczej nie mogło się równać z produktami nikona. Optycznie to nawet tzw. wersja ekonomiczna E biła na głowę niemal całą japońską konkurencję, a budowa i trwałość szkieł nikona to dla nich do dzisiaj odległa sprawa.

    Pozdrawiam
    Budowa i trwalość szkiel Nikona przy szkłach Tokiny ATX 235 proII, ATX 270proII czy ATX 820 proII to raczej niezbyt imponujaca jest.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Smurf, bądź tak miły i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem

    Pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Vadim, napisałeś:
    Taaak??? A to ciekawe, bo ja w latach osiemdziesiątych też praktykowałem na własnej skórze, i żadna tokina z tamtych lat czy inne cudo producentów tzw. niezależnych raczej nie mogło się równać z produktami nikona....a budowa i trwałość szkieł nikona to dla nich do dzisiaj odległa sprawa.
    Wynika z tego, że wedlug Ciebie Tokinom daleko jest mechanicznie do obiektywow Nikona, a w przypadku Tokiny ATX 235 pro, ATX 270 pro, ATX 280 pro i ATX 820pro jest akurat odwrotnie - pod względem budowy, trwałości i "pancerności" to żaden Nikkor im nie dorówna.
    Ostatnio edytowane przez Smurf ; 10-11-2006 o 00:10
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Vadim, napisałeś:

    Wynika z tego, że wedlug Ciebie Tokinom daleko jest mechanicznie do obiektywow Nikona, a w przypadku Tokiny ATX 235 pro, ATX 270 pro, ATX 280 pro i ATX 820pro jest akurat odwrotnie - pod względem budowy, trwałości i "pancerności" to żaden Nikkor im nie dorówna.
    Aleś zaszalał...
    A widział Ty nikkora 70-180/4.5-5.6 AFD???

    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    No cóż, z testu na photodo wynika, że Nikon 20-35 powinien być nieco ostrzejszy na f/2.8 i ogólnie trochę lepiej przenosić kontrast, niepokojąco domknięty na f/8 ujawnia niepokojącą tendencję do zakrzywiania płaszczyzny ostrości, na 20mm ujawnia koszmarny astygmatyzm (zapewne za tym idą niezłe aberracje chromatyczne) i na szerszym końcu jest gorzej skorygowany od Tokiny. Tokina zaś, o ile na f/2.8 zdaje się być beznadziejna, to na f/8 nie jest może rewelacyjna, za to równa - i szczególnie na cyfrze nie powinna wykazywać spadku ostrości w rogach, co w krajobrazie ma spore znaczenie. Pod względem kontrastu zdaje się jednak nie jest wybitna. Może zatem Tokina bardziej ci odpowiadała z uwagi na mniejsze dystrosje, aberracje i bardziej płaski plan?

    Też nie wierzę za bardzo w testy, ale te na photodo mi się dość dobrze sprawdzały...
    Historia prosta mam ww tokinę 2 lata, ale sobie też usmażyłem w głowie że nikon powinien być lepszy , a poza tym firmowe to wiadomo... Kupiłem pierwszego i sprzedałem szybciutko bo podejżewałem go o defektyzm . W marcu
    tego roku kupiłem drugiego i to samo , może jest ostrzejszy o tokiny ale nie tyle żeby dopłacać tyle kasy ,po
    przymknięciu brzegi zbyt wyraźnie odbiegają jakością od środka, a na koniec to pod światło (z cyfrówką)
    robił co chciał . Nie podważam jego jakości dla analoga.
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim Zobacz posta
    Taaak??? A to ciekawe, bo ja w latach osiemdziesiątych też praktykowałem na własnej skórze, i żadna tokina z tamtych lat czy inne cudo producentów tzw. niezależnych raczej nie mogło się równać z produktami nikona. Optycznie to nawet tzw. wersja ekonomiczna E biła na głowę niemal całą japońską konkurencję, a budowa i trwałość szkieł nikona to dla nich do dzisiaj odległa sprawa.
    Zwracasz uwagę żeby czytali cię uważniej - sam też czytaj uważniej - mówiłem o testach z tamtych lat i ich
    wynikach a nie o porównaniach tokiny i nikkora które wyszło na moim D200. A swoją drogą masz dość wąsko
    ukierunkowaną historię optyki , też lubię nikona ale było w owych latach kilkanaście szkieł którym nikon nie dorównywał przypomnij sobie wspaniałą serię Zuiko która do dziś jest niesamowicie droga i co ciekawe, do
    cyfrówek jest tak samo doskonała jak do analoga.
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •