Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie CLS bez sterownika błysku

    Witam, stałem sie dzisiaj szczęśliwym posiadaczem SB-600 jestem nią zachwycony, warto było dołożyć ale mniejsza o to. Moj korpus to D50 i niestety nie moge sterować SB 600 w CLS lampą wbudowaną (konkretnie to AWL ale każdy mówi CLS więc niech będzie żeby wiadomo było o co chodzi). Body pewnie zmienię ale to gdzieś tak za pół roku, rok, może więcej, a chciałbym spróbować ze strobingiem i tak się zastanawiam jaki pół środek wybrać radio czy fotocela czy może fotocela SU-4 (SU-4 nigdzie nie mogę znaleźć) czy może jednak chiński 5 metrowy kabel iTTL? Co byście doradzili, tylko tak najtaniej bo SB-600 to już był duży koszt dla mnie. I mam jeszcze jedno pytanie czy można uzyskać podobny efekt do strobingu tzn odbić od czegoś i uzyskać oświetlenie z boku, jeżeli tak to jak odbić, od czego, może od blendy? czy można uzyskać podobny efekt z aparatem na sankach?
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Najtaniej - fotocela.

    Najlepiej (stosunek cena-jakość) wydaje mi się, że jednak tzw. radio.
    Jeśli radio to wiadomo - lampa w manualu.

    Jeśli zamierzasz w przyszłości pracować w CLSie, to jakiś sterownik błysku będzie dobrym wyborem.

  3. #3

    Domyślnie

    SU-800 kosztuje chyba około 1000zł będzie ciężko, a nie orientujecie się gdzie i za ile można dostać SU-4?
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli miałbyś wydać 1000zł, to ja osobiście zastanowiłbym się nad zakupem używanej SB-800, która to może być wykorzystana jako master w CLS.

    Co do SU-4 - dostępne w polskich sklepach internetowych na zamówienie. Zadzwoń i zapytaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek R Zobacz posta
    (...)

    Co do SU-4 - dostępne w polskich sklepach internetowych na zamówienie. Zadzwoń i zapytaj.
    Lepiej nie dzwoń i nie pytaj Dołożysz ze 200-300 stówki i kupisz sobie drugą SB600...

    driftmen Najtaniej będzie zakupić na fotocelę (coś koło 40-50PLN z przesyłką). Za radyjko musisz już 100PLN liczyć z tym, że jest opcja wykorzystania jego w przyszłości.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #6

    Domyślnie

    a czy istnieje cos takiego jak przewod synchronizacyjny? niewygodnie pewnie ale tanio..

  7. #7

    Domyślnie

    Przewody TTL tanio to tylko zamienniki (i tak coś koło 80 PLN trza liczyć) które są wielką niewiadomą czy akurat będzie działać.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 26-01-2010 o 01:10
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Przewody TTL tanio to tylko zamienniki (i tak coś koło 80 PLN trza liczyć) które są wielką niewiadomą czy akurat będzie działać.
    I rozciągnąć je można na jakieś 60cm raptem

    Tak jak pisał Maciek - najtaniej fotocela, najkorzystniej jednak radyjko. SU-4 Sobie odpuść - to pół ceny lampy.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Przewody TTL tanio to tylko zamienniki (i tak coś koło 80 PLN trza liczyć) które są wielką niewiadomą czy akurat będzie działać.
    własnie tak patrzę
    5 m - 139zł + wysyłka http://www.allegro.pl/item894934177_...nikon_5_m.html
    1,8m - 89zł + wysyłka http://www.allegro.pl/item885459016_...00_sb_800.html

    masz rację własnie duży koszt troche i nie pewne bo już bym za tą kase miał radio.

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    I rozciągnąć je można na jakieś 60cm raptem

    Tak jak pisał Maciek - najtaniej fotocela, najkorzystniej jednak radyjko. SU-4 Sobie odpuść - to pół ceny lampy.
    Własnie taki dylemat czy dołożyć drugie tyle i mieć w miarę fajny zestaw czy po prostu fotocele.


    Cytat Zamieszczone przez anialodz Zobacz posta
    a czy istnieje cos takiego jak przewod synchronizacyjny? niewygodnie pewnie ale tanio..
    Owszem istnieje ale ani SB-600 ani D50 nie mają wejść/wyjść PC i jack.
    Nikon D700/D50 N18-70/f3,5-4,5 S70-300/f4,5-5,6 N50/1.8D T35-75/f2.8

  10. #10

    Domyślnie

    kabel TTL zamiennik wymieniałem juz 5 razy i szczerze odradzam, jak kupować to tylko oryginał, a to już koszta. Na początek albo bym kupił tanią fotocele, albo najlepiej jakieś radyjko- efekty na pewno Cię zadowolą i nie będziesz żałował wydanej stówy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •