Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    Czyli o wiele lepiej będzie zrobić to tak jak zrobiłbym ja czyli .:

    - Model (bądźmy skromni, zwykłe Lambo starczy ) który ma być fotografowany wraz z kierowcą
    - ciekawa najlepiej leśna/górska droga rzadko uczęszczana
    - drugi kierowca dowolnym aucie kombi
    - w kombiaku ustawiony i dobrze przymocowany statyw,
    - siadamy wygodnie w kombi i ustawiamy aparat
    - kierowcy każemy jechać lewym ( gdy modela mamy na prawym) bądź prawym ( gdy model na lewym) pasem z prędkością ok 30-40km/h
    - drugi kierowca stara się utrzymywać w miarę równą odległość i prędkość, ustawiamy parametry w aparacie i pstryk..

    Problem polega tylko na tym, że nie mam znajomych z kombiakami xD
    Ostatnio edytowane przez Angadil ; 30-01-2010 o 00:08

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Angadil Zobacz posta
    drugi kierowca stara się utrzymywać w miarę równą odległość i prędkość
    No i sam sobie odpowiedziałeś na swój pomysł. Przy czasach od 1/2s do 4s nie ma mowy o utrzymaniu tej samej prędkości co do kilku milimetrów. A tym bardziej nie spowodujesz, aby na nierównościach kombiak uginał się tak samo jak lambo. Rig ma być sztywny, bo ma pracować tak samo jak samochód. Przy 5km/h niewiele jest tej pracy, ale jednak każde zabujanie się samochodu musi spowodować takie samo zabujanie się riga, bo jeśli nie to samochód będzie nieostry.

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    Michał ale przy dużych prędkościach spokojnie wystarczą czasy powyżej 1/25
    Kiedyś znajomy robił foto kumplowi wychylając się z aparatem wręku przez szybę.
    Prędkość 80-90 Km/h czas 1/60 i wyszło na prawdę elegancko.

    Jak znajdę zdjęcie to podeślę...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Angadil Zobacz posta
    Michał ale przy dużych prędkościach spokojnie wystarczą czasy powyżej 1/25
    Kiedyś znajomy robił foto kumplowi wychylając się z aparatem wręku przez szybę.
    Prędkość 80-90 Km/h czas 1/60 i wyszło na prawdę elegancko.
    Ale wtedy to się nazywa "rolling" a nie "rig shot"
    https://www.facebook.com/photoPJ
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae

  5. #25
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Opisów wykonania rig shot'ów mocowanych do nadwozia jest w sieci multum, niestety w większości są to wysięgniki dość krótkie - około 4m, bywają też dłuższe konstrukcje z dodatkowym naciągiem jak to opisał Michał .
    Osobiście jestem zainteresowany dłuższym rigiem, montowanym do podwozia. Wczoraj zamówiłem pierwsze elementy do testów mocowania, zobaczymy co mi z tego wyjdzie

  6. #26

    Domyślnie

    Dzisiaj sobie zaszalałem. Wszystko wbrew wszelkim zasadom i zdjęcie mizerne. Pokazuję jako przestrogę

    Droga typowo polska, czyli nierówna, z wybojami i w dodatku grudy śniegu = wstrząsy

    Włączony silnik zamiast po prostu pchać samochód ręcznie = wstrząsy.

    Robiłem za trzech, czyli odpowiadałem za ruch pojazdu, odpowiadałem za jego prowadzenie, uważałem, żeby gdzieś nie zahaczyć aparatem o drzewo i przy okazji robiłem zdjęcie.

    Jednak za kilka dni wrzucę bardzo ładne zdjęcia, gdyż wybieram się na płaski parking. Będzie się działo.


  7. #27

    Domyślnie

    no wyszlo Ci na pewno lepiej niz autorowi watku
    Fajnie ze nie jest ciasno, filtr masz zalozony zeby czasy wydluzyc ?
    Pozdrawiam
    Dariusz O.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie, robię bez filtra, bo obiektyw ma wypukłą soczewkę. Będę musiał wykombinować sobie filtr na tył obiektywu i tam go wkręcać. Po prostu był zmierzch, ISO100, czas około 1s i przysłona 16

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Waterford / Ireland
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mam takie pytanie, czy ktoś z Was robił już to może komercyjnie? Czyli miał jakieś zlecenie nie koniecznie duże np. jakichś maniaków tuningu co zakochani są w swoich samochodach? Chciałem się zapytać jak robicie taką sesję tzn. czy bierzecie samochód na godzinę na przykład czy też kierowca uczestniczy w tej sesji? Ci ludzie myślą że zdjęcia wykonywane są przy jakiejś dużej prędkości więc po co zdradzać im sekrety?

  10. #30

    Domyślnie

    Bo bycie dobrym fotografikiem to mówienie otwarcie o swoim warsztacie i przy tym brak obawy o wypadnięcie z rynku. Jak czyjeś prace nie bronią się same, to wtedy trzeba kombinować z 'sekretami'...

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •