Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    o i tu wtrącę swoje trzy grosze Rig shoty mają ale na pytanie o to skąd bądź jak je wykonali i za ile to nie odpowiadają gdy człek pyta...
    Ah ta polska mentalność...

    A zdjęcia ciekawe choć jeśli chodzi widoki miejskie to miejscówka nie bardzo myślę, że ciekawiej by wyszło w wąskich śląskich dróżkach...
    Ewentualnie późniejszą porą ( warszawa nocą wygląda świetnie, przejeżdżałem parę razy i kilka ładnych ulic widziałem do takich zdjęć )

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostrry Zobacz posta
    nie zapomnij go opatentować, bo jeszcze ktoś zobaczy na ulicy przypadkiem i zrobi podobny
    No zdecydowanie, wtedy to już w ogóle przerąbane jakby ktoś nie daj Boże chciał zrobić podobne foty i jeszcze gorzej jakby zrobił lepsze ... nic tylko rzucić sie z mostu.

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    w mniemaniu "patenciarzy" na pewno...
    Gęby na kłódkę jakby jakieś perpetuum mobile stworzyli...

  4. #14

    Domyślnie

    IaceQ zrób nie ma problemu, chętnie pouczę się od lepszych

    Angadil zdobyłem informacje, przeanalizowałem, poszukałem i zbudowałem. Skoro uwazasz, że to nic takiego sam złóż a nie kupuj gotowego riga za 800$ :]

  5. #15

    Domyślnie

    Fajnie wyszło. Nie wiem, czy bym zaryzykował wystawienie sprzętu w taki mróz.

  6. #16

    Domyślnie

    No ok, już się pochwaliłeś że zbudowałeś, teraz pokaż że potrafisz używać.
    Pozdrawiam
    Dariusz O.

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugisan Zobacz posta
    Angadil zdobyłem informacje, przeanalizowałem, poszukałem i zbudowałem. Skoro uwazasz, że to nic takiego sam złóż a nie kupuj gotowego riga za 800$ :]
    Gdybym chciał iść na łatwiznę to bym kupił lub zbudował takiego riga.
    Tylko po co jak można tak samo a nawet lepiej, innymi sposobami to osiągnąć...

  8. #18

    Domyślnie

    Ja się nie czułem wywołany do tablicy, gdyż nikt do mnie bezpośrednio prośby nie skierował. Jednak skoro użyto liczby mnogiej, że 'nie odpowiadają o tym jak je wykonali', to ja odpowiem, bo taką mam naturę. Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość na kilka dni. Najpierw muszę jakieś zdjęcia zrobić

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    O Michał zrobi wyjątek.. szok
    A tak jeszcze odnośnie rigshotów - kij 4m jakoś nie bardzo da się wozić w aucie więc pewnie jest składany jeśli tak to jak to wygląda z ciężarem aparatu + obiektywu...
    Zapewne tele do tego się nie podpina ale kitowe 18-55 + np D40 też trochę ważą a zważywszy na stan naszych dróg + prędkość konieczna do uzyskania zadowalającego efektu...
    Nie boicie się o sprzęt.. ?

  10. #20

    Domyślnie

    OK, troszkę teorii. Wiem, że popsuję mity i otoczkę tajemnicy wokół rigów, ale co mi tam Zawsze zdradzam tajemnice tego co robię, taką już mam naturę.

    Prędkość potrzebna do uzyskania dobrego rozmycia to mniej więcej 5-7km/h. Najczęściej wygląda to tak, że jeden siedzi w samochodzie jako 'aktor', drugi pcha samochód z tyłu (i ewentualnie odskakuje na bok jak go rozpędzi do tych 5km/h) a fotografik kroczy sobie obok aparatu dodatkowo trzymając go lekko za pasek. Nie spodziewałbym się katastrofy przy takiej prędkości. Równie dobrze można sobie rozłożyć materac z gąbki na długości 'trasy', która często wynosi 2 metry(!!!).

    Ja mam samochód terenowy, więc riga mam w jednej części (4m), ale są też składane. Rura musi być lekka a więc niestety ugina się i mocno sprężynuje pod ciężarem aparatu. Dlatego często stosuje się budowę taką jak mosty linowe, czyli pionowa poprzeczka na środku rury i oraz napięta stalowa linka pomiędzy końcami rury.

    Aha, dlatego się pcha samochód, żeby wibracje silnika nie przenosiły się na rurę, bo po czterech metrach rury z małej wibracji robi się niezły wstrząs na jej końcu. Oczywiście wszystko zależy od samochodu. Niektóre da się sfotografować z włączonym silnikiem, inne nie.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •