Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Question D90 A700 czy jeszcze coś innego?

    Witam,

    Przymierzam się do wymiany body, obecnie mam Nikona D80 + kitowy Nikkor 18-55 + lampe Nissin Di 622.

    Chciałbym wymienić body na coś lepszego i zastanawiam się między Nikonem D90 a Sony A700.. Za nikomen przemawia to że mam już do niego obiektyw i lampe, zostanie mi tylko dokupić lepsze szkła, do sony że porównują go z D300 więc z bardziej zaawansowanym sprzętem..

    Wiem że temat był wałkowany ale nie znalazłem jakichś konkretów np, takich samych zdjęć z obydwu aparatów, opinii ludzi którzy mieli w ręku obydwa sprzęty itp...

    Który lepiej wybrać? Jak jest teraz ze szklarnią do A700? ile orientacyjnie zapłacę za tanią stałkę do sony i tani zoom 18+ ? Jak jest z jakością zdjęć w RAWach? wiem że do D300 A700 traci, ale czy gorzej wypada też przy D90?
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    tak gwoli scislosci a700 jest juz oficjalnie nieprodukowany i fama glosi ze lada chwila ma sie pokazac nastepca

  3. #3

    Domyślnie

    mimo to biorę go pod uwagę dlatego proszę o opinie
    ;]

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Krosno/Londyn
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Witam,

    ... do sony że porównują go z D300 więc z bardziej zaawansowanym sprzętem..

    Wiem że temat był wałkowany ale nie znalazłem jakichś konkretów np, takich samych zdjęć z obydwu aparatów, opinii ludzi którzy mieli w ręku obydwa sprzęty itp...


    Mialem chwile A700 i oddalem.Doplacilem do D300.
    A700 bardzo intuicyjnie zaprojektowane,ale szumi jak diabli.Z D300 jest bez szans.
    Niestety nie zachowalem przykladowych zdjec.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    Dynax 5, KM 5D, M24-105mm, D700, SB910, N35mm f2, N85mm f1.8, Eizo CE240W, i1Pro, Bowens+Pulsar.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    ile orientacyjnie zapłacę za tanią stałkę do sony i tani zoom 18+ ? Jak jest z jakością zdjęć w RAWach? wiem że do D300 A700 traci, ale czy gorzej wypada też przy D90?
    Sony AF DT 18-70 f/3.5-5.6 - 500pln

    Sony DT 50 f/1.8 SAM - 600pln (no chyba ze uzywana Minolta AF 50 f/1.7)

    Ja bym wybral D90, chocby ze wzgledu na narzekania na AF w A700.

  6. #6

    Domyślnie

    hmm, w sumie nawet nie zauważyłem że mam obiektyw 50 minolty (Minolta 7000) więc pewnie by pasował więc tu kolejny plus dla A700 że jak go kupie z kitem 18-70 to będę miał odrazu stałke 50 1.8...

    Ale, jak bardzo szumi to niedobrze bo robię zdjęcia na ślubach i na imprezie często jest ciemno a zaszumionych zdjęć raczej bym nie chciał oddać młodej parze bo zasługują na coś lepszego.. AF też jest b. ważny bo przy szybkim pstrykaniu skrzynka musi sobie poradzić z szybkim i precyzyjnym odmierzaniem AF - nie chciałbym przez to zwalić połowy zdjęć...
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    a co sądzicie o D100 i D200? Sprzedając puszke D80 za 2000-2200 musiałbym dołożyć tylko 200-400zł do puszki D200... D100 stoi bardzo tanio bo to stary aparat ale też mnie zaciekawił

    PS. porównałem D200 i D80 - specyfikacja dosłownie identyczna, wszystko to samo... może sie nie opłaca zmieniać na D200? D100 już nawet nie sprawdzałem bo pewnie byłby już gorszy..
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 25-01-2010 o 11:57
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Dziwny dylemat, posiadasz dobrą puszkę ze słabym szkłem, a chcesz kupić kolejną dobrą puszkę i podczepiać najtańsze kity przejmując się jeszcze jakością obrazu w RAW'ach.
    Kup lepiej jakieś lepsze szkło do tego nikona d80.

    Najtańszy zoom do sony 18-70 kosztuje w okolicy 100-150zł ( używany ) - jest naprawdę kiepski bo używałem go z A100.
    D90

  9. #9

    Domyślnie

    Po wgraniu softu v4 do A700 ten aparat zmienia swoje oblicze, również pod względem szumów ale chyba mało kto bierze to pod uwagę zauważyłem. Myślę, że jedyne z czym mógłbyś mieć problemy to trochę kiepski AF.

    Kupując D100 czy D200 to będziesz miał w zasadzie to co masz w innym opakowaniu, bo pod względem jakości zdjęć to różnicy raczej nie będzie, a powiedziałbym nawet, że w D100 może być trochę gorzej ze względu na szumy jeśli bardzo na to zwracasz uwagę.
    D610, V1, FM2n

  10. #10

    Domyślnie

    nathaniel, szkła będę kupował lepsze napewno, zacznę od jasnej stałki, ale to dopiero w maju jak się sezon na wesela będzie zaczynał - do tego czasu muszę troche odłożyć

    puszkę zdecydowałem się wymienić dlatego, że moja D80 (ma już 3 lata pewnie) stoi nieźle z ceną i sprzedając ją za 2000 mógłbym niewiele dokładając mieć D90 nówkę z fotojokera (2488,-) która pewnie lepiej wykorzystałaby nowe szkiełka w maju i co nowy aparat z gwarancją to nie używka 3letnia..

    a do dylematu doszedł A700 dlatego że gdybym sprzedał wszystko co mam do nikona spokojnie kupił bym A700 z kitowcem a w maju bym myślał o lepszych szkłach do niego stąd problem - D90 czy A700
    ;]

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •