Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Question nikkor af-s 28-70 f2.8 if ed

    Hej wszystkim. Zapewne wielu z was miało do czynienia z tym szkiełkiem. Interesuje mnie głównie awaryjność tych obiektywów ewentualne wpadki typu ff/bf na waszych egzemplarzach itp. Napiszę, że szkiełko to będzie wykorzystywane do zdjęć ślubnych z początku na puszcze d300 zastanawiałem się nad 17-55 ale w perspektywie jest FF Uzupełnieniem tego szkła będzie szeroki zoom typu tamron 10-24, tokina 12-24 bądź nikkor 10-24 jak zmieszczę się w budżecie. Pytam o to szkiełko głownie z tego względu, że w USA używkę można wyrwać za 1000-1100$ 24-70 nigdy w takiej kwocie nie dorwę. Będę wdzięczny za opinie. Jak posiadacie jakieś ciekawe stronki lub galerie z możliwościami tego szkła to również poproszę

  2. #2

    Domyślnie

    Nikkor 28-70 f2,8 ma pancerną konstrukcję w porównaniu do plastikowego 24-70 z odpadającymi płytkami i pękającymi prowadnicami. Trzeba tylko zwrócić uwagę na pracę AF. Piski mogą świadczyć o dogorywaniu silnika. Należy unikać też szkiełek od reporterów (agencji) tam potrafią zajeździć każdy sprzęt.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam takowe szkło. Prawdę mówiąc nie ma się do czego przyczepić. To cięzki pancernik, zbudowany chyba lepiej niż niejeden czołg. Kupiłem używany rok temu za 3tys zł i smigam nim śluby głównie, na razie z d300 ale niedługo dodatkowo z d700. Żadnych BF/FF nie zauważyłem a sporo go używam. Silniczek afsa działa miodzio cichutko i szybko w porównaniu np z nowym 16-85 Afs do którego mam dostęp czy z 35/1,8 afs którego mam. Moim zdaniem w 28-70 jest inna klasa (czyt. wyzsza) AF-Sa. To mój najszybszy obiektyw. Co do jakości obrazu.....no co tu dużo mówić, od pełnej dziury ostry jak brzytwa, zero winiety, pięknie pracuje pod światło. Jest jednak pewna wada . Jakby tak miał na dole 24 byłoby idealnie. No ale to juz inna bajka i inne pieniądze na dzień dzisiejszy.
    Ostatnio edytowane przez 12zero4 ; 24-09-2009 o 07:51
    A
    FX...

  4. #4

    Domyślnie

    Szkło polecam - pracje na nim od 2 lat. Jak piszą koledzy zwróc uwagę na działanie ASF - bywa ze sie konczy (to jest w koncu szkło z b długą historią produkcji)
    Nie znalazłem oznak BF FF na D3 i Fuji s5 pro
    AFS najszybszy jaki miałem w szkłach standard (17-55 2.8, 24-120 vr, 18-70 kit, oraz AFS Nikkor macro 105 vr 2. - inne półka. Ustawianie ostrości jest bez problemowe - przy przemiataniu po calym zakresie też jest b b szybki.
    Inne przy przejsciu przez cały zakres robią to zdecydowanie wolniej.

    Polecam szkło-rewelacja
    Mam wrażenie ze przy projektowaniu tego szkła uczestniczyli tylko konstruktorzy bez udziału księgowych i marketingowców jak to jest chyba dziś.

    Jedyna wada - to rozmiar - czasami bywa kłopotliwy a w zestawie z duzą puszką daje się odczuć masę całości.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotr Spek ; 24-09-2009 o 08:27
    Zenit/Kiev/Fuji/Nikon/Voigtlaender
    Pozdrawiam Piotr Spek

  5. #5

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź czyli pewnie szykuje się zestawik d90 może s5pro ale niestety jest wolny ;/ z szkiełkiem xx-24 + d300+28-70 chyba, że d700 spadnie cenowo do marca

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem Nikona 28-70/2.8 AF-S i powiem tylko że to rewelacyjne szkło,wykonanie rewelacja,optyka super

    Sprzedałem go i po jakimś czasie kupiłem Nikona 24-70/2.8 AF-S i pod względem wykonania to on się chowa.Optycznie różnic wielkich nie zauważyłem,to są świetne szkła.

    To co jest lepsze w tym nowszym to 24mm na dole,to dosyc sporo przy FX.
    Pozdrawiam
    Puszki ,szkła i inne duperele

  7. #7

    Domyślnie

    No i tu czlowiek ma dyletam... lepiej kupic do D700 24-70 czy 28-70....

  8. #8

    Domyślnie

    także używam 28-70. solidnie zbudowany, metalowy, szybki, ostry, dość duży, tańszy niż 24-70 (no chyba, że chcesz kupić nowy w Fotojokerze za 9tys PLN). Ja swojego kupiłem na ebay'u z USA i jestem bardzo zadowolony.

    co prawda noszę się z zamiarem sprzedaży, ale to inna historia
    Mamiya + Sony

  9. #9

    Domyślnie ....

    Tanszy????? z tego co sie orientuje to 28-70 kosztuje 7400,- A 24-70 5500,- i nadal nie wiem 24 czy 28.... ciezka sprawa...

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli nowy to tylko 24-70, jeśli używany, można się zastanawiać nad 28-70 za dobrą cenę
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •