Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Nikon D300s i karty pamięci Sandisk

    Ostatnio zakupiłem dwie karty pamięci CF Sandiska - Ultra II 8GB (15MB/s) i Extreme III 4GB (30MB/s). Zauważyłem niepokojącą rzecz tj. extreme III przy odtwarzaniu zdjęć działa wyraźnie wolniej niż ultra II. Zrobiłem w związku z tym 2 małe testy. Wgrałem na 3 karty zestaw tych samych 72 zdjęć w rawie. Karty to: Sandisk Extreme III CF 4GB, Sandisk Ultra II CF 8GB i stary Sandisk Extreme III SD 2GB. Aparat po otwarciu w trybie przeglądania maksymalnej ilości miniaturek (bodajże 72) potrzebował na wyświetlenie na każdej z tych kart kolejno: 13,5 s (E3CF), 7,8 s (U2CF), 7,8 s (E3SD)
    Czyli karta, która powinna chodzić teoretycznie najszybciej działa najwolniej.
    Z kolei przy zapisie wygląda to już trochę lepiej. Zapisywanych było 10 plików raw 14 bit z kompresją bezstratną wykonywanych w serii. Czas liczony od wciśnięcia spustu do zgaśnięcia lampki kontrolnej zapisu na karcie:
    16,3 s (E3CF), 16,3 s (U2CF), 13,5 s (E3SD).
    Jak widać extreme SD wyprzedza tutaj wersję CF co też jest trochę dziwne biorąc pod uwagę, iż SD kupowany był 1,5 roku wcześniej.

    Przeglądałem wątki dot. podrabianych kart sandiska i moja wygląda jakby była oryginalna. Pewności rzecz jasna nie mam dlatego piszę o tym tu. Wszystkie trzy karty zostały kupione w tym samym sklepie CF-ki tego samego dnia, SD jakieś 1,5 roku wcześniej.
    W związku z tym, że d300s miał problemy ze współpracą z niektórymi kartami co miał poprawić uaktualniony firmware mam pewne podejrzenia co do współpracy puszki z kartą. Oczywiście firmware uaktualniłem, ale nie zauważyłem różnicy w działaniu.
    Czy ktoś miał może podobny problem albo korzysta z D300s z kartą sandisk extreme III CF 4GB (z serii 30 MB/s)

    Jak myślicie co może być powodem takiego działania rzeczonej karty pamięci?
    Ostatnio edytowane przez thr ; 22-01-2010 o 18:21
    Pozdrawiam, thr

    D600 i parę słoików, fuji x100s

  2. #2

    Domyślnie

    A czy mógłbyś sprawdzić czy tak samo będą się te karty zachowywać w czytniku?
    Z6, D300s, D50, N24-70/4S, T17-50, T90, N35, N50, S10-20, N70-300G, SB-600, 2xYN460

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem podobnie z kartą Pretec-a X233. Działała wolniej niż niebieski Sandisk standart. Formatowała się dłużej niż wszystkie inne karty które mam. Wymieniłem na inny egzemplarz, to samo. Oddałem biorąc Sandiska Extreme III. Problemy się skończyły. Później czytałem o partii podrobionych Pretec-ów. Dodam, że Pretec-a kupiłem w renomowanym sklepie.
    Moim skromnym zdaniem masz uwaloną kartę albo niestety jakiejś maści podróba. Wymień, bo strach zapisywać materiał na "takie cóś"
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    Sirdoniu: Sprawdziłem czasy przy użyciu czytnika. Jednak nie sądzę a by były to wymierne dane jako, że czytnik już leciwy typu 18 in 1 . Kopiowałem 1,32GB w 87 plikach z karty na komputer i odwrotnie.
    Odczyt z karty:
    3 min 16 s Sandisk Extreme III CF 4GB
    3 min 8 s Sandisk Ultra II CF 8GB
    4 min 16 s(!) Sandisk Extreme III SD 2GB

    Zapis na karte:
    3 min 16 s Sandisk Extreme III CF 4GB
    3 min 15 s Sandisk Ultra II CF 8GB
    6 min 05 s(!) Sandisk Extreme III SD 2GB

    Extreme III wypadł znowu na równi z Ultra II, z kolei Extreme pod SD zaliczył porażkę. To moim zdaniem jednak nic nie wnosi tutaj, poza udowodnieniem, że różne urządzenia różnie współpracują z rożnymi kartami.

    Widać to również w tym teście, choć tu akurat tylko cf testowano i z tego co pamiętam to stary typ extreme III
    http://www.fotografuj.pl/Article/Tes...page/3#content

    stachumuszel: Dzięki, wiem że zdarzają się często podróby, ale chciałbym się upewnić co do działania tego modelu kart z D300s, żeby bez sensu nie wysyłać do sklepu.

    Nikt nie próbował D300s z kartami Extreme III 4GB (30MB/s) ?
    Ostatnio edytowane przez thr ; 25-01-2010 o 16:15
    Pozdrawiam, thr

    D600 i parę słoików, fuji x100s

  5. #5

    Domyślnie

    Podłączę się do tematu:

    Co sądzicie o tej aukcji: http://www.allegro.pl/item922535747_...ng_retail.html

    Nie jest to przypadkiem podróba?

  6. #6

    Domyślnie

    Po zdjeciach sądząc to to raczej nie jest karta 30MB/s tylko "stara" 15MB/s. Teraz pojawily sie ultra II 30MB/s - tansze od extreme III 30MB/s o jakies 50-100zł moze warto rozwazyc ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Miałem podobnie z kartą Pretec-a X233. Działała wolniej niż niebieski Sandisk standart. Formatowała się dłużej niż wszystkie inne karty które mam. Wymieniłem na inny egzemplarz, to samo.
    Miałem to samo z moim Pretec'kiem, wymieniłem na innego producenta i problem znikł. Podejrzewam, że te Pretec'ki to nie są kompatybilne z niekórymi puszkami... w moim przypadku z d300.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam 2 karty Preteca 8GB x233 i jedną 16GB x233 i jakoś nie zauważyłem, żeby coś się muliło.
    Musiałbym zrobić jakieś testy porównawcze, ale jak na razie nie narzekam na nie.

  9. #9

    Domyślnie

    w ostatnim Digital Foto Video jest obszerny test kart. Wyniki są bardzo ciekawe.
    Np. dla D300 SanDisk Extreme III jest 3 razy wolniejszy niż SanDisk Extreme.
    Żeby było ciekawiej, te sama karta z różnymi aparatami osiąga inne prędkości.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    Np. dla D300 SanDisk Extreme III jest 3 razy wolniejszy niż SanDisk Extreme.
    Możesz jaśniej?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •