Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Uszkodzony VR?

  1. #1

    Domyślnie Uszkodzony VR?

    Witam!
    Proszę o Wasze zdanie w temacie systemu redukcji drgań w obiektywie 18-55VR. Kupiłem taki obiektyw na allegro, miał mieć "pełną" gwarancję" , sprzedający zaznaczał, że kupił go we wrześniu 2009r. Obiektyw po podłączeniu do mojego D90 i włączeniu VR dziwnie się zachowuje - tzn po zwolnieniu spustu migawki, po ok 2 sekundach, kiedy VR się wyłącza obraz w wizjerze dziwnie się przesuwa, jakby szarpał, zdjęcia nie powiem - są ostre, ale boję się, że po jakimś czasie defekt ten się nasili i pretensje będę mógł mieć już tylko do Pana Boga... zostanę ze szkiełkiem z uszkodzonym VR , bez gwarancji. Uprzedzam od razu pytania w stylu "po co Ci VR przy ogniskowych 18-55" - otóż informuję, że obiektyw kupiłem dla żonki, raczkuje dopiero w fotografii, a poza tym wydając 370zł oczekuję od szkiełka tej klasy, że będzie ono działało tak jak powinno , Jeszcze jedno - porównywałem moje obiektywy 18-105VR i 70-300VR i tam wszystko lata bezszelestnie i bez żadnych przesunięć obrazu, byłem nawet w sklepie i sprawdzałem inne egzemplarze tego 18-55VR - też wszystko ok... co Wy na to??? ma ktoś może ten sam problem??? zwrócić szkiełko sprzedającemu czy zbagatelizować problem???
    D300S + N17-55 + N50 1.8 + TAIR 11A + Nissin Di622
    http://enkipenki.deviantart.com/
    http://www.garnek.pl/onnnn/a

  2. #2

    Domyślnie

    Moj ma tak samo, te co sprawdzalem w sklepie (bo to zjawisko mnie rowniez zaniepokoilo) tez tak mialy. W zwiazku z tym mniemam, ze ten typ tak ma.
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enkipenki Zobacz posta
    Uprzedzam od razu pytania w stylu "po co Ci VR przy ogniskowych 18-55" - otóż informuję, że obiektyw kupiłem dla żonki, raczkuje dopiero w fotografii...
    Kolego, nie tłumacz się. Nie wiem co to za jakaś moda, niedługo ludzie będą się tłumaczyli z oddychania


    oczekuję od szkiełka tej klasy, że będzie ono działało tak jak powinno
    I tak powinno być, jest VR, ma działać i koniec KROPKA (wiadomo osochozi).


    sry za OT.
    Ostatnio edytowane przez shadow_alex ; 22-01-2010 o 09:27

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ad2122 Zobacz posta
    Moj ma tak samo, te co sprawdzalem w sklepie (bo to zjawisko mnie rowniez zaniepokoilo) tez tak mialy. W zwiazku z tym mniemam, ze ten typ tak ma.

    Mój egzemplarz tak nie ma, nic nie szarpie obrazem ("chrupie" tylko trochę podczas działania vr ale to jest normalne, tak samo mam w 70-300vr).


    Być może macie jakąś wadliwą serię, a to że sprawdzałeś inne w sklepie nie oznacza, że nie były również uszkodzone np. nikon d5000 miał dużo egzemplarzy nowych i uszkodzonych.
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

  5. #5

    Domyślnie

    A mnie VR szarpie obrazem w 55-200, tylko jakoś się tym nie przejmuję i po prostu fotografuję. Obiektyw mam już ponad rok - wszystko działa ciągle tak, jak powinno, widać tak ma być.

  6. #6

    Domyślnie

    Normalne działanie układu VR , przy starcie obraz lekko pływa przez chwilę a przy wyłączaniu wygląda jak podskok obrazu ot zwykłe odcięcie zasilania i powrót soczewki na swoje miejsce , nic strasznego się nie dzieje z Twoim szkłem , jedni to zauważają inni nie , tak samo jak z przedbłyskami w lampie , jedni widzą inni nie : )
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eskimos Zobacz posta
    nic strasznego się nie dzieje z Twoim szkłem
    No właśnie.

  8. #8

    Domyślnie

    tak właśnie działa vr.....w 70-300 tak samo....

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar fresh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Opole/Burton On Trent
    Posty
    34

    Domyślnie

    Co prawda moj kolega nie ma 18-55VR, ale to samo dzialo mu sie w nowym 18-200VR. Kumpel po kilku dniach odeslal go spowrotem do sprzedawcy, ktory z kolei przyslal mu inny egzemplarz tego samego modelu, w ktorym juz obraz nie skakal....
    NIKON

  10. #10

    Domyślnie

    nie masz się czym przejmować, u mnie też odrobinę widać, gdy VR kończy działanie. I słychać stuknięcie.
    Dokładnie wygląda to tak, że gdy aparat ma podparcie i brak mikrowstrząsów, to jak trzymam wciśnięty spust - obraz odrobinę płynie do góry, a gdy VR przestaje działać, wraca na swoje miejsce. Przed chwilą to sprawdziłem i sytuacja wygląda identycznie zarówno na 70-300, jak i 16-85. Przy robieniu z ręki tych przesunięć obrazu praktycznie nie widać (choć oczywiście jest różnica, bo VR wyraźnie niweluje drgania)
    N

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •