Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 10-24 czy Tokina 11-16

    Witam
    jak w temacie

    ktory z tych obiektywow lepszy do: reportazu slubnego,streetu,krajobrazu. Sigma 10-20/3.5 odrzucilem ze wzgledu na srednice filtra. Wazna jest dla mnie rozdzielczosc optyczna i szybkosc AF. Jak z jakoscia obiektywow jest w przypadku tokiny? tak samo jak z sigma?

    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    pomożecie?

  3. #3

    Domyślnie

    Mam dwie Tokiny, ale niestety nie szerokokątne. Jakościowo trudno im coś zarzucić, wręcz przeciwnie, nowe Nikkory, to przy nich marne plastiki.
    Słabym punktem Tokin jest przeciętny AF i problemy z aberracją. Z tych wymienionych przez Ciebie Tokina 11-16 będzie nieznacznie ostrzejsza i na pewno ma lepsze światło, więc do reportażu, ślubu i streetu będzie lepsza.
    Co do AF się nie wypowiadam.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam taki sam dylemat Aczkolwiek w przeciwieństwie do Ciebie rozważam też Sigmę, ale tą starszą.

    Nikkor - świetny zakres, ale najdroższy, plastikowy i z tego co się zorientowałem ustępuje Tokince.
    Tokinka - najlepszy chyba szeroki kąt pod DX, tańsza od Nikkora o ok. 500 PLN, ale kończy się na 16mm.

    Wszystko zależy od potrzeb jakie mamy i jakie chcemy robić zdjęcia. Ja ponieważ dysponuję kitem 18-70 wolałbym jednak Nikkora, który w znacznej części zastępowałby mi kita, słabiutkiego na krótkim końcu, ale Ty możesz mieć inne oczekiwania. Dlatego zastanów się do czego ma Ci szeroki zoom służyć.
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  5. #5

    Domyślnie

    tokina bez dwóch zdań, światło i jakość wykonania

  6. #6
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    667

    Domyślnie

    jesli wiesz, że bedziesz potrzebował f2.8 to zdecydowanie tokina, dla mnie to najlepszy szeroki kąt w dxie!
    ...

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie verus i kuman, napiszcie jak pracuje AF w słabych warunkach oświetleniowych (szybkość i celność na dużym otworze) i na jakich puszkach pracujecie?
    Tzn. chodzi mi o współpracę konkretnego zestawu Tokina-body.

  8. #8

    Domyślnie

    Piszesz reportaż ślubny... Tylko i wyłącznie Tokina, niezależnie od szybkości AF, która i tak nie odstaje specjalnie w porównaniu do konkurencji.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9
    Rozmowny
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    augustów/żory/stafford
    Posty
    667

    Domyślnie

    w chwili obecnej używam tokiny na stałe zapiętej do d300. af, jak już kolega wyżej wspomniał, daje radę i nie odstaje od pozostałych moich szkieł.
    zobacz sobie test u kena http://www.kenrockwell.com/tokina/11-16mm.htm
    tokina łoi nikkora 12-24 pod każdym względem , a pod względem ostrosci niewiele odstaje od 14-24.
    jedyna wada tego szkła to praca pod słońce, trzeba uważać.
    ...

  10. #10

    Domyślnie

    a ten 1mm na szerokości wiele znaczy czy nie? ja też mam zamiar używać tokiny lub nikkora z d300

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •