Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Leica R4

  1. #1

    Domyślnie Leica R4

    Czy warto dzisiaj kupic leice r4, jesli tak to w jakiej cenie?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie nie. Z jednego względu - jest to duży aparat, nie spełnia tego, czego oczekuję się od Leici - dyskrecji. Jak kupować Leicę to tylko z seri M, będzie droższa zapewne, ale zapewni to czego oczekuje się (przynajmniej ja) od tego aparatu: jest cicha i nie zwraca uwagi, wyglądasz na pierwszy rzut oka na totalnego amatora, który nie umie zdjęć robić. I oto chodzi. Łatwo się wtopić w otoczenie i bezkarnie fotografować.
    Takie jest moje zdanie.
    A z lustrzanek bardziej polecałbym Nikona FM2 lub FM3A. Moźliwości te same co R4, waga mniejsza i obiektywy tańsze i w większym wyborze.

  3. #3

    Domyślnie

    leon001 - ale bzdury piszesz... czyli np odradzasz średni format Leici a mianowicie S2 za 80k zł puszka, szkła w cenach 15-25k albo grip za 4,5k zł bo "to nie system Leica-M", bo "nie jest mała" i przez to
    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    jest to duży aparat, nie spełnia tego, czego oczekuję się od Leici - dyskrecji.
    jednym słowem, idąc Twoim tokiem rozumowania Leica S2 to kicha i szkoda to brać do ręki
    EDIT
    Jestem świadom że jest to dział z analogami ale nie mogłem się powstrzymać
    Ostatnio edytowane przez Mariusz888 ; 16-01-2010 o 01:49
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    leon001 - ale bzdury piszesz... czyli np odradzasz średni format Leici a mianowicie S2 za 80k zł puszka, szkła w cenach 15-25k albo grip za 4,5k zł bo "to nie system Leica-M", bo "nie jest mała" i przez to

    jednym słowem, idąc Twoim tokiem rozumowania Leica S2 to kicha i szkoda to brać do ręki
    EDIT
    Jestem świadom że jest to dział z analogami ale nie mogłem się powstrzymać
    Czytaj uważnie i ze zrozumieniem Kolego.
    1. Moje uwagi dotyczą wyłącznie Leici R4 w formacie 35mm, sytem S2 to inna klasa sprzętu i zastosowania.
    2. Jest to moja opinia wyrobiona po wielu latach pracy w zawodzie reportera.
    3....odradzasz średni format Leici.." penie chciałbyś, aby tak napisał, ale to nie moje słowa.

  5. #5

    Domyślnie

    leon001 niestety nie masz racji...
    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    1. Moje uwagi dotyczą wyłącznie Leici R4 w formacie 35mm, sytem S2 to inna klasa sprzętu i zastosowania.
    BO
    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Jak kupować Leicę to tylko z seri M,
    Jeśli nie piszemy o Leica-S to nie piszemy też o Leica-M a trzymajmy się Leica-R o którą autor pyta prawda? Natomiast nigdzie nie widzę abyś poruszył wady i zalety modelu R4 o który autor pyta - przynajmniej nie w sensie konkretnego modelu a dywagacji o Leica-M
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    leon001 niestety nie masz racji...

    BO

    Jeśli nie piszemy o Leica-S to nie piszemy też o Leica-M a trzymajmy się Leica-R o którą autor pyta prawda? Natomiast nigdzie nie widzę abyś poruszył wady i zalety modelu R4 o który autor pyta - przynajmniej nie w sensie konkretnego modelu a dywagacji o Leica-M
    Już raz napisałem, że jest moja opinia na temat apartu(-ów) Leici w formacie 35mm. Więcej nie będę się powtarzał

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mialem 4ki. Tylko 5,6 i 7. Bardzo przyjemne aparaty. Ladna matowka, calkiem male w porownaniu do innych lustrzanek. Od Mki sa wieksze tylko o wystajacy pryzmat. Jesli jest w dobrym stanie i nie potrzebujesz TTL flesza - bo to chyba dopiero w 5ce, mozesz kupic. Niestety o cenie nie powiem. Swoja ostatnia, sprzedalem w 2001 roku (nawet nie pamietam za ile) i nie sledzilem cen od tamtej pory.

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem to już wielokrotnie napisać, ale padło na ten wątek, więc zaofftopuję tutaj:
    [rK] - świetne fotografie na Twojej stronie.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje. Ale zadnych Lajek juz nie mam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez [rK] Zobacz posta
    Dziekuje. Ale zadnych Lajek juz nie mam
    Dlatego nie napisałem, że robisz świetnymi aparatami , tylko że masz świetne fotografie, a o to przecież nam wszystkim chodzi
    A tak zupełnie poważnie - uwielbiam ten klimat fotografii. Jeśli wolno spytać - wszystko z 35mm? Na czym skanujesz?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •