Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Zafoliowana kartka wycięta z papieru xero /sztywna i cienka/ z wycięciem pasującym w szparę pomiędzy rozpraszaczem szerokokątnym a obudową SB 600 /rozpraszacz wyciągnięty/ .Trzyma się dobrze bez dodatkowych mocowań , łatwo i szybko wyjmuje w razie potrzeby.

  2. #12

    Domyślnie

    Również polecam Algidę.


    Nie dość że smaczne to jeszcze idealnie można sobie powycinać i dopasować. Trochę inwencji twórczej a coś na pewno wyjdzie.
    Różnego rodzaju odbłyśniki i mini parasolki można już kupić na necie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    A ja mam takipatent:
    kupuję lody 1 kg, zjadam ze smakiem, myję pudełko i wycinam jake chcę kształty i rozmiary. Ma to jeszcze jeden +
    na kotletach zawsze podają lody i jak się nie ma (zgubiło) to można mieć.
    Dodatkowo pudelka występują w różnych kolorach. i możn modelować. Ja używam algidy
    Mógłbyś napisać jakie smaki najlepiej odbijają?
    Pewnie pistacjowe ochładzają WB, a np. morelowe ocieplają
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #14

    Domyślnie

    Ja na co dzień używam Tipowskich bakaliowych, bo pudeło jest dobrej grubości i wchodzi w szparke pomiędzy rozpraszaczem a palnikiem
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #15

    Domyślnie

    Mój przepis na odbłyśnik do SB-600:
    - 1 piwo w puszcze
    - 1 lub 2 (w zależności od wielkości odbłyśnika) arkusze papieru foto do drukarki (10x15 choćby)
    - klej
    - rzep

    sposób przygotowania:
    - wypijamy piwo
    - z puszki wycinamy pasek blachy
    - przygotowujemy 2 kawałki papieru zgrubnie przypominające odbłyśnik
    - jeden z kawałków smarujemy klejem, kładziemy pasek blachy, drugi kawałek papieru. Mocno ściskamy i czekamy aż klej złapie
    - wycinamy kształt odbłyśnika
    - mocujemy rzepem na lampę

    Zaleta jest taka, że dzięki paskowi blachy możemy odbłyśnik wygiąć według potrzeb, a całość jest dość sztywna
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XXL Zobacz posta
    Jeżeli lampa nie ma wbydowanej (jak np. Metz 48AF-1) to w razie potrzeby wyciągam szybkę rozpraszajacą na tyle żeby stała w pozycji jak odbłyśnik.

    Yyyyy ale wspomniany METZ 48 AF-1 Digital ma i karteczkę i rozpraszacz.. Chyba, że mam jakąś wypasiona wersję...
    Pozdrawiam
    Karol
    www.karolaugustyniak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Takie odbłysniki bardzo fajnie wychodzą z materiału który nazywa się HIPS. Kupuje się biały nieprzezroczysty o grubości 0,5 mm. Jest w miarę elastyczny i sprężysty a można też go trwale zaginać na kanty. W zasadzie to jest chyba to z czego wykonana jest "biała karteczka" w lampie. No i najlepsze - cena -> 2m^2 (arkusz 2m x 1m) kosztuje 14 pln . W warszawie można to dostać np. w http://folplex.pl/

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •