Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Sigma 4.5 f/2.8 EX DC HSM - ktoś używał?

    Może jest ktoś na forum, kto ma lub używał tego fiszaja? Interesuje mnie głównie ostrość, w tym szczególnie po bokach.
    Czy ktoś dysponuje surowymi samplami?

    PS
    a swoją drogą, to interesująca mnie ogniskowa jakoś nie pasuje do tego działu
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  2. #2

    Domyślnie

    marcin_G pokazywał sampel z tej sigmy.
    D200 | FM3a | C645

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    marcin_G pokazywał sampel z tej sigmy.
    Tylko gdzies watek wcielo.
    Piekny szkielek. Sampelki mozna tez oblukac u optycznych.

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie, na optycznych jest trochę zdjęć. Zaskoczyło mnie tak małe kółko ze zdjęciem (obraz zajmuje tylko około 1/4 kadru), miałem nadzieję, że będzie choć styczne z dłuższym bokiem matrycy.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Ja stosuję ten obiektyw do fotografowania nieba, w ramach pracy na Politechnice. Ostrość i kontrast OK, oddanie barw też bez zastrzeżeń. Czasami pojawiają się nieprzyjemne bliki tuż przy obwodzie. Ale to tylko przy Słońcu w kadrze....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, widzę, że powieliłem wątek
    Zamarzyło mi się jeszcze zobaczenie i porównanie tego samego motywu/kadru zrobionego tym fiszajem i Sigmą 10mm albo Nikkorem 10.5. Chodzi mi o porównanie pól widzenia w realu.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    tego typu zdjęcia robię:
    Nikoniarz-majsterkowicz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi, widzę, że powieliłem wątek
    Zamarzyło mi się jeszcze zobaczenie i porównanie tego samego motywu/kadru zrobionego tym fiszajem i Sigmą 10mm albo Nikkorem 10.5. Chodzi mi o porównanie pól widzenia w realu.
    Tamtego watka nie widac. Trzeba wrzucic na szukajke.
    Tamte fishe sa diagonalne (180 stopni na przekatnej) i nie ma kola. Pole widzenia maja podobne. Rozna ogniskowa, bo maja inne odwzorowanie. Jest jeszcze samyang 8mm, ktory tez ma podobny kat widzenia choc ma sporo mniejsza ogniskowa. Peleng przy 8mm zaczernia rogi.
    Sigma mi bardziej odpowiada. Nikon najmocniej deformuje brzeg kadru. Poszukaj, bo o nich tez bylo sporo.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Tamte fishe sa diagonalne (180 stopni na przekatnej) i nie ma kola. Pole widzenia maja podobne.
    No właśnie chodzi o to, że pola widzenia są różne (choć kąty widzenia po przekątnej podobne), a na ile różne, to chciałbym zobaczyć porównanie.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •