Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie prośba o NEFy z Nikkora 35F2

    Witam

    Jak w topicu, czy ktoś byłby chętny gdzieś udostępnić NEFy z tego szkiełka ?
    W internecie nie wiele tego jest, jak są to jpgi i to takie nienajlepsze.
    Wiem że Niedźwiedź ma to szkiełko a może ktoś inny również i by coś udostępnił albo wsparł ?
    Czy to szkło nie ma jakichś wiekszych wad w postaci błędów AF, problemów z przesłoną, smarami na przesłonie, kurzem w środku, etc ?
    Wolałbym jako stałkę tego Nikkora niż Sigmę 30 F1.4, co Wy na to ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    no wiesz zmienilem nikkora na sigme i nie zaluje oba maja wady i zalety pisalem o nich juz duzo razy generalnie sigma jasniejsza,duza chichy silnik, nikkor maly,ostrzy z bliska f2 tylko nie ma sprzegla do wsparcia AF (w canonie nazywa sie to FTM nie wiem jak w nikonie)
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #3

    Domyślnie

    mam ten sam problem i sklaniam sie w strone nikkora.sigma w testach wypada slabiej
    Road to Manila

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem jak z d200 ale mialaem oba szkal i zostawilem sigme , mialem stalki w canonie i zostawilem canona dla nikonowskich stalek , moze male (bo kilka lat) ale zawsze doswiadczenie
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałem jeszcze zapytać, bo mowa o tym obiektywie http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=781
    czy ustawianie przesłony odbywa się z poziomu korpusu kółkiem sterującym, jak w KITcie ?
    Widzę że ten obiektyw ma ręczny pierścień przesłony, czyli aby ustawić z poziomu korpusu przesłonę muszę w obiektywie zablokować ten pierścień na jego największą wartość czyli F22 ? Tak właśnie w Sigmie 70-300APO trzeba to zrobić....
    Jak jest w tym szkiełku ? Czy będą wszystkie dostępne wartosci przesłon na LCD jak analogicznie dla KITa ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    zablokowac na f22
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Danko
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    128

    Domyślnie

    Tu jest pare zdjec z tej sigmy http://www.rytterfalk.com/2006/04/04...age-38-photos/
    Tylko że zestaw Sigma SD10 i 30mm F1.4 EX przysłona F1.8 - 2.5
    a tu masz 6 x raw ale tez sigmy http://www.rytterfalk.com/vill/respect.zip



  8. #8

    Domyślnie

    A powiedzcie nie macie żadnych problemów typu FF/BF w tych szkłach ? Wolę uprzedzać fakty niż się martwić czemu nie ostrzy jak należy ! Prędzej Nikkor będzie lepiej ostrzył nizSigma, no ale może nie będzie tak źle !
    Sigma kurcze jest droższa, ale czy lepsza poza samą jasnością ? Ma silnik HSM więc szybka jak KIT 18-70 ale nie wiem jak Nikkor z szybkością AF sobie radzi ? Z początku chciałem tę Sigmę, ale coraz bardziej skłaniam się ku Nikkorowi...

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  9. #9

    Domyślnie

    jakby ktos z wawy mial ta sigme i chcial sie spotkac na mala sesje na dworzu,bede wdzieczny
    jak sprawuje sie na f2 - 2.8 na tle nikkora 35/2
    Road to Manila

  10. #10

    Domyślnie

    Niedźwiedź rozwinąłbyś temat na poprzedni mój wątek ?
    Dla mnie wybór pomiędzy tymi 2 szkłami nie jest trywialny i niezadowolenie z użytkowania spowoduje, że potem długo albo wcale nic lepszego nie kupię ;-(

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •