Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie Jak zacząć? Od czego się zabierać?

    Witam;

    Strasznie mam chrapkę na spróbowanie fotografii analogowej. Nie tyle, żeby być "ahhtystą", jak to wiele osób pozuje, lecz po prostu doznać czegoś nowego.

    U rodziny leży Pentacon Six z jakimś szkłem (80mm? nie sprawdzałem). Wiem, że do tego wkłada się slajdy 6x6. Gdzie można takie kupić? Google niechętnie wypluwa wyniki. Poza tym, gdzie najbliżej mojego miejsca zamieszkania można wywołać taki slajd?

    Pewnie mylę pojęcia i robię z siebie pajaca, ale chcę jakoś metodą prób i błędów zacząć zabawę z tym cackiem.

    Pozdrawiam
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie

    Rozumiem. Ale to są filmy, a nie slajdy, tak? Na filmach lepiej?
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

  4. #4

    Domyślnie

    W trzecim linku masz kolorowe slajdy.
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście możesz naświetlać slajdy, ale może na początek lepiej negatyw cz-b. Znacznie łatwiej go wywołać samemu, a jaka z tego przyjemność.
    FOTOGRAFIA

  6. #6

    Domyślnie

    Taką sztukę posiadam i narazie sobie chwalę ( podobno to poprawiaony przez ruskich Pentacon Six ale nigdy nie wiadomo kto od kogo... ).

    Z średnim formatem jest tak ( że jak przeczytałem ale nie wiem czy na tym forum ): " tu gdzie robisz analogiem, nie zacząłeś cyfrą ale w skończył ci się już film w średnim formacie" i to się sprawdza. Na początek kupiłbym film cz-b: łatwo dostać i samemu wywołać.

    Ma on wady a to na pewno jedną: wagę (ale o tym się już pewnie przekonałeś) a zwłaszcza jak dokupisz np Sonnara 180/2,8 to już masakra ...... ale ja mam Zodaika 30/2,8 (rybka) i Flektagona 50/4 oraz standardowy Biomenar 80/2,8 a i da się z tym chodzić na plecach ale na jakieś dłuższe wypady nie zabiorę i to zdecydowanie!!!

    Zdecydowanie powinieneś spróbować może cie wciągnie a jeśli nie to i tak za wiele nie stracisz.
    D70s / N90s / FT3 + słoiczki i rybka / jakaś błyskotka N / trochę ruskiej technologii optyczno-fotograficznej / Yashica MAT 124g / Otworkowiec

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez v2conect Zobacz posta
    Ma on wady a to na pewno jedną: wagę (ale o tym się już pewnie przekonałeś) a zwłaszcza jak dokupisz np Sonnara 180/2,8 to już masakra ...... ale ja mam Zodaika 30/2,8 (rybka) i Flektagona 50/4 oraz standardowy Biomenar 80/2,8 a i da się z tym chodzić na plecach ale na jakieś dłuższe wypady nie zabiorę i to zdecydowanie!!!
    Mówisz to komuś, kto na co dzień lata z torbą z 150-500 (~3kg), 70-200 (~1.5kg), D2x (1.2kg), D60 (0.4kg) i szerokimi + pierdoły. Takie rzeczy to pikuś, kwestia przyzwyczajenia i treningu łap
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •